Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG F700B sam przyciemnia i rozjaśnia obraz, nie da sie regu

Manto 27 Sty 2004 15:36 3379 6
  • #1 27 Sty 2004 15:36
    Manto
    Poziom 10  

Z moim monitorem LG Flatron F700B dzieje się coś dziwnego, wczoraj rano gdy włączyłem kompa, obraz był bardzo mocno przyciemniony chociaż nic wcześniej nie regulowałem. Zdziwiony zajrzałem do menu OSD i okazało się że tam ustawienia są nie zmienione, spróbowałem na maxa rozjaśnić lecz nadal obraz był ciemny :( Załamany nie wiedziałem co zrobić ale zauważyłem że obraz sam wraca do normy.
    Niestety z fazy normalności przeszedł w następną i zaczął się sam rozjaśniać i tym razem przyciemnianie przez OSD nic nie dało. Jest tak jasno że już prawie nie widze co pisze. Sytuacja powtarza się przy każdym włączeniu monitora.
    Może ktoś wie co się dzieje?
    Z góry dzięki za odpowiedz.

0 6
  • #2 27 Sty 2004 19:27
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

A jak z tym OSD? Czy jest wyświetlane normalnie? Bo jeśli tak to być może są to zimne luty, które należy odszukać i przelutować. Tylko wtedy będziesz musiał przeszukać obie płytki. No i jak reguje na regulację jasności na trafopowielaczu przy kręceniu pokrętłem Screen.

0
  • #3 27 Sty 2004 23:52
    Manto
    Poziom 10  

Tak OSD jest wyświetlany normalnie, a te zmiany z najpierw zbytnio przyciemnonego obrazu aż do zbyt rozjaśnionego to takie powolne przejście całość trwa jakieś 10 minut aż do momentu gdy mam tak rozjaśnione że widze wszystko za mgłą

0
  • #4 28 Sty 2004 00:10
    chip1
    Poziom 11  

Miałem podobne uszkodzenie , był uszkodzony trafansformator , pływało napięcie siatki 2

0
  • #5 28 Sty 2004 08:36
    aandrus
    Poziom 20  

Sprawdź , czy nie pływa G1.

0
  • #6 04 Lis 2004 00:34
    obi22
    Poziom 10  

Mam to samo w F900B. Naprawiali go już 3 razy:
    - zasilanie na G2;
    - wymiana transformatora
    - nie stwierdzono usterki ... rrrrr
    i dalej jest zepsute.
    Co mam powiedzieć tym baranom w serwisie ?
    ps. U mnie sie tylko rozjaśnia.

0
  • #7 22 Gru 2008 14:40
    Beat87
    Poziom 10  

rozwiązał już ktoś może ten problem bo u mnie dzieje się dokładnie to samo. I nie wiem czy opłaca się naprawiać czy lepiej zainwestować w coś nowego.

Dodam jeszcze że przy mocniejszym uderzeniu w monitor wszystko wraca na chwilę do normy

0