Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temat "2 w 1" Antena CB i miernik SWR

włuczykij 25 May 2008 23:23 1591 1
    włuczykij
    Level 27  
    Planuje kupić miernik SWR. pod tym adresem http://www.cb-radio.info.pl/sklep/mierniki_swr
    Znalazłem kilka sztuk po przystępnej cenie, tylko, że nie widzę wielkich różnic między nimi (poza wyglądem). Ale wpadł mi w oko FS-222. Co o nim myślicie? to ma być sprzęt do użytku własnego i "po znajomości". Z tego co wyczytałem to je włącza sie w linię radio->antena. W jednym z samochodów mam radio TTI, tam z tyłu też jest takie malutkie gniazdeczko podpisane SWR (gniazdko mniejsze od gniazda mały jack).

Druga sprawa- zastanawiam się nad anteną do CB (w grę wchodzi tylko president, zboczenie takie). Ma być ona zamontowana w ciężarówce, dolne mocowanie jest tuż nad górną krawędzią drzwi, od tego mocowania do górnej krawędzi "kontenera" jest około 100cm (mocowanie 240cm od ziemi, krawędź kontenera 340cm od ziemi). I nie wiem właśnie którą tu antenke zastosować. Słyszałem, że dostrajanie anten w przypadku ciężarówek wymaga często większego ciecia bata niż w osobowych.

Zastanawiam sie nad:
    misisipi (72cm) + jest przegub
    Alabama (145cm) nie wiem czy nie za długa, też ma przegub.
    indiana (125cm) niewiele o niej słyszałem
    missouri (72cm) taka posiadam w busie i jestem bardzo zadowolony (mimo, że nie była dostrajana (radio president walker))

Do ciężarówki przyjdzie też radio presidenta- walker.
    Tomcio ze zBrus
    Level 15  
    Indiana to helika z włókna węglowego. Pracuje u mnie od 2 lat i większych problemów z nią nie ma.