Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta 7222 7228 7235

26 Maj 2008 08:22 3446 7
  • Poziom 11  
    Witam

Mam problem z kserokopiarką Konica Minolta 7228. Przy robieniu kopii A3 w duplexie, kartka wychodzi z delikatnym wgięciem (pofalowaniem), wgięcie jest usytuowane ok. 2cm od krótszej krawędzi kartki i biegnie przez całą jej szerokość . Szerokość tego wgięcia na kartce to ok. 10cm. W miejscu wgięcia jest niedokopiowana druga strona dokumentu. Sytuacja ta dzieje się tylko z formatem A3, ze wszystkich kaset. Były podmieniane grzałki i nic nie pomogło.

Czekam na pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    kopiarka jest z aktywną podstawą czy z szafką?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Albo wilgotny papier, albo spróbuj zmienić falę (loop).
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    loop lepiej nie dotykać jeśli wszystko było wcześniej dobrze. Lepiej dobrze wyczyścić wszystkie wałki na przejściu w duplexie, sprawdzić folię w podstawie (jeśli jest )
  • Poziom 11  
    Z podstawą czy bez kopiarka robi to samo
  • Poziom 22  
    to w końcu jakie opcje ma ta maszyna? ma podstawę ? nie ma podstawy ? ma szafkę? a jak szafkę to plastik w klapie bocznej dla duplexu ? określ się co? na dzień dzisiejszy to bym po prostu dobrze ją wyczyścił łącznie z elektromagnesami na mechanice i sprawdził (nie wiem jakie masz opcje do tej maszynki )
  • Poziom 11  
    Kopiarka robiła to samo z aktywną podstawą i bez podstawy. Wymiana grzałek oraz regulacja loop, załatwiło sprawę. A3 idzie teraz w dupleksie bez falki :)

Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam dokładnie taki sam problem - ewidentnie za duża pętla przy A3 w dupleksie (mam porównanie z inną maszyną) i zapewne regulacja loop pomoże.
    I tu moje pytanie - gdzie tej regulacji szukać ?

pozdrawiam

EDIT - znalazłem :)