Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CPU sterujący oświetleniem podsufitowym- Mazda 626 GF 2000r

26 May 2008 11:53 3306 6
  • Level 2  
    Witam,

szukam urządzenia sterującego ściemnianiem oświetlenia podsufitowego.

Przeszukałem wszystko od drzwi do wiązki ginącej pod deską rozdzielczą i od tej wiązki do lampki. Bezpieczniki są ok. Czujniki w drzwiach działają prawidłowo (reagują na alarm), lampka zapala się ręcznie natomiast nie reaguje na otwarcie drzwi.

Podczas montowania alarmu musiałem niechcący zrobić zwarcie i od tamtego czasu oświetlenie podsufitowe nie działa. Prawdopodobnie spalił się jakiś tranzystorek. Zapewne jest to jakiś CPU sterujący większą ilością podzespołów.

Jeśli ktoś mi nie pomoże z jego lokalizacją to jedyną radą jest cięcie wiązki i szukanie po kabelku owego sterownika. W serwisie Mazdy twierdzą że nie ma czegoś takiego w tym samochodzie, ale przecież lampka nie ściemnia się i nie rozjaśnia siłą woli...
  • Level 43  
    Nie jestem pewien na100%ale chyba steruje tym modul zabudowany w skrzynce bezpiecznikow.Po co pruc wiazke,przeciez masz kolory kabli wychodzace z lampki i te z krancowek.Szukaj ich na wtykach do modulow.Wszystko masz nad zespolem pedalow,pod lewa strona kokpitu
  • Level 2  
    Moduł w skrzynce bezpieczników był w poprzednich wersjach, chyba do 97r. Tu niestety go już nie ma.

Przejrzałem wszystkie moduły i te nad nogami kierowcy i te schowane w konsoli środkowej i nic. Nie mogę go zlokalizować. Szukając po kolorze kabli, znalazłem je w wiązce wchodzącej do głównej jednostki sterującej. Ale nie bardzo chce mi sie wierzyć że za ściemnianie oświetlenia odpowiedzialny jest główny komputer.

Po za tym w układach które znam ściemnianiem lampki zajmował się moduł analogowy, a w jednostce centralnej musiało by to być już sterowanie mikroprocesorowe.
  • Level 43  
    Dzis montowalem alarm do modelu 6,sterownik centrala i oswietlenia jest w nim za schowkiem,na prawym slupkuA.Nie zaszkodzi ci tam zobaczyc.Montowalem kiedys alarm do mazdy 626 ok2000roku(po lifcie)ale za cholere nie pamietam gdzie byl ten modul(krancowki mialem w lewym progu i slupkuA a central za lewa czescia kokpitu
  • Level 2  
    W GF-ce po lifcie moduł centralnego zamka jest nad lewą nogą kierowcy.
    Musze znaleść drugi na podmianke lub dobrego elektronika w okolicy żeby go przetestować.

Zamkiem steruje prawidłowo, ale nie wiem jak sprawdzić czy to właśnie on odpowiada za sterowanie oświetleniem.
  • Level 43  
    Sprawdz,czy dochodza do niego kable krancowek drzwi(chyba tak)Jesli dochodza to steruje rowniez oswietleniem(za cholere nie moge sobie przypomniec,za duzo aut do robienia)
  • Level 10  
    Chcę zainstalować pilot do centralnego zamka w mazdzie 626. czy w modelu z 98r z silnikiem 1.8 w wersji po liftingu tez w tym miejscu jest moduł centralnego???
    Jakiego koloru kable odpowiadają za zamykanie a jakie za otwieranie?Gdzie wpiąć przewód od świateł awaryjnych aby mrugnęły?