Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny tonsila a gry i dźwięki systemowe

26 Maj 2008 16:50 828 7
  • Poziom 9  
    Witam, mój kolega mówi, że dźwięki systemowe, powiadomienia z gg i dźwięk z gier może rozwalić głośniki (New Mildton 150), ponieważ głośniki przenoszą inne częstotliwości niż wymienione powyżej dźwięki. Czy ma racje??
  • Poziom 19  
    NIE

dzwiek jak dzwiek
    wezmy na przyklad odtwarzany plik audio gdzie sa uzyte rozne czestotliwosci, jest program audio generator gdzie mozesz ustawic czestotliwosc od 20Hz do 20kHz i powiedz mu niech sobie posprawdza, mi to glosnikow nie rozsadzilo

na pewnej wiezy samsunga i kolumnach do niej :D az 15wat
    dostalem ja na komunie czyli jak mialem 9lat sluzyly mi do wieku 15lat (zepsuly sie kolumny) wieza dziala do tej pory, dzially przez 6lat min. dzialala caly czas pod komputerem gdzie bylo wlasnie: gg, muzyka, gry, filmy itp itd

sorka ze zszedlem z tematu ale chcialem dac przyklad

Pisownia!
    Regulamin p. 15
    Proszę niezwłocznie poprawić.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 9  
    Czekam na kolejne odpowiedzi
  • Poziom 31  
    Przebój roku, słowo daję. Choć różnych kuriozalnych teorii na prawdę tutaj nie brakuje, jest to najgłupsza teza jaką w życiu przeczytałem na tym forum :D .

Oczywiście, że nie ma racji i szczerze mówiąc zastanawia mnie, jak (ewentualnie: po czym :) ) ten kolega do tego doszedł. Kolumny przenoszą częstotliwości akustyczne w zakresie od 30..40Hz do 20kHz. Dźwięki generowane przez system mieszczą się w tym zakresie, sama z resztą częstotliwośc próbkowania 44,1kHz (używana przez większość efektów) nie pozwala na wygenerowanie częstotliwości wyższych niż 22050Hz.
    Można by ewentualnie uszkodzić kolumny podając sygnały infra lub ultradźwiękowe (zależy z resztą od poziomu), ale dźwięki systemu i efekty z gier nie należą do takich.

Gdyby teoria kolegi była prawdziwa, to niemożliwa była by realizacja kin domowych z normalnymi kolumnami. Efekty dźwiękowe gier i filmów - wybuchy, strzały, dźwięki silników samochodowych i inne tego typu odgłosy, są raczej odobne do siebie.
  • Poziom 27  
    He he dobre, to co jeżeli u mnie gg włączone 24/7 do tego muzyka i co rozwali mi kolumny ??
    Ten kolega to naprawdę profesjonalny elektronik będzie ;-) .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    ciesze sie, ze tak twierdzicie. Zamurowało go jak mu link dałem do tematu i głupio mu się zrobiło, że kit komuś wciska
  • Poziom 19  
    i dobrze
    klamstwo i wkrety maja krotkie nogi :P
  • Użytkownik usunął konto