Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator hho - wodór z wody dodany do paliwa - "Gas Br

wyszpa 11 Sie 2011 09:41 568184 1889
    Chris_W
    Poziom 37  
    Nikt nie zwrócił uwagi że mieszanina HHO (2H2 + 02) - posiada właściwości samozapalne? Nie można tymi samymi przewodami prowadzić tych gazów - chyba że stężenia będą bardzo małe.
    Ten gaz sprężany dostanie samozapłonu dużo wcześniej niż trzeba w cylindrze - chyba że stężenia są naprawde małe.
    Wydaje mi się że tego gazu (HHO) w wiekszości przypadków powstaje tyle co kot napłakał - efektow prawdopodobnie nie ma żadnych - bo jakieś promile wagowe wodoru nic nie zmienią w spalaniu - reklamowane oszczędności są pewnie, tak jak Artur napisał - modyfikuje się skład mieszanki, tak że samochód mniej bierze paliwa.
  • Tektronix
  • Tektronix
    Artur k.
    Admin grupy audio
    artur448 napisał:

Jak dla mnie - bełkot. Facet jest filozofem (a przynajmniej ma takie skłonności), a nie naukowcem ścisłym. Filozofia rządzi się swoimi prawami.
    Mieliśmy już wielu filozofów, jedni opracowali naprawdę słuszne prawa (jak np. Pitagoras), a inni gadają by gadać. Podobnie Tesla - wynalazł trochę fajnych rzeczy, ale i wiele abstrakcji, które nigdy nie działały i działać nie mogą, choć niektórzy w te wynalazki wierzą. Wierzyć można we wszystko.

Jak dla mnie podobną kwestią jest weganizm - to również zostało wymyślone przez filozofów, ale ładu i składu nie ma. Weganie nie piją mleka, nie jedzą nabiału, jajek itp. bo to według nich jest wykorzystywaniem zwierzęcia. Nikt nie rozumie (albo nie wie) tego, że nie wydojona krowa często dostaje zapalenia wymion. Mleko produkuje z założenia i zawsze - jak nie wydoisz krowy, to mleko będzie uciekało w glebę, albo krowa zachoruje.
    Tak samo jest u ludzi - matka produkuje mleko dla potomstwa, jeśli mleka jest za dużo, to się marnuje (wycieka), a kobietę niejednokrotnie z tego powodu bolą piersi. Tak samo jest z kurami - kura znosi jaja, z założenia i 90% z nich nie jest jej potrzebne, bo ich nie wysiaduje, zatem o jakim wyzysku mowa?

No ale to nie na temat, tak samo zresztą jak i Kolegi post powyżej. Twierdzić można wszystko, ale trzeba to udowodnić.
    Kłania się język polski z klasy bodajże IV podstawówki - mamy tam coś takiego jak rozprawkę. Stawiamy tezę, rozważamy i na koniec albo obalamy, albo potwierdzamy. Do potwierdzenia albo obalenia tezy, trzeba użyć stosownych argumentów.
    Tych argumentów potwierdzających w kwestii HHO, póki co brak - więcej jest zaprzeczających.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    :arrow: Artur k. - coś czytałem z filozofii (ostatnio Marcela, podczas studiów m.in. Kanta) i z tego, co widziałem,
    filozofia zajmuje się określaniem pojęć, żeby mogła z nich korzystać nauka. Wymaga to wyjątkowej precyzji.
    Jak ktoś pisze (albo mówi) jakimś niezrozumiałym bełkotem, to może uważa się za filozofa, ale nim nie jest.

Tesla jest uważany za wynalazcę prądu zmiennego. Ale skonstruowane przez niego prądnica i silnik takiego
    prądu miały tak niską sprawność, że nie nadawały się do użytku, i ten niby genialny wynalazca nie umiał tego
    poprawić - zrobił to Michał Doliwo-Dobrowolski, rosyjski wynalazca, którego konstrukcje stosuje się do dziś,
    z niewielkimi poprawkami. On w odróżnieniu od Tesli trzeźwo podchodził do rzeczywistości i nie szukał FE.
    Zapewne to podejście przydałoby się entuzjastom HHO - sprawdza się lepiej od ślepej wiary, że coś działa.
    Artur k.
    Admin grupy audio
    _jta_ napisał:
    Tesla jest uważany za wynalazcę prądu zmiennego. Ale skonstruowane przez niego prądnica i silnik takiego
    prądu miały tak niską sprawność, że nie nadawały się do użytku

Ale przynajmniej jako tako działało w sposób, w jaki konstruktor założył, nie jeden wynalazek został stworzony przez kogoś, a ktoś inny dalej kontynuował dzieło i urządzenie udoskonalił. Warunek? Urządzenie musi przynajmniej w teorii mieć szansę działania.
    HHO nie działa w sposób, jaki sobie konstruktorzy założyli i opisują, nie widać też podstaw teoretycznych do działania tego wynalazku zgodnie z założeniami twórcy. Zostało to już tyle razy udowodnione i przedstawione choćby w tym temacie, że uzasadniać czemu tak twierdzę chyba nie muszę ;)

Co do zaś filozofii - zgodzę się z Tobą, ale nadal będę twierdził, że są Filozofowie i filozofowie.
    rafson_kg
    Poziom 9  
    http://www.youtube.com/watch?v=yjqkHhWUKOU
    http://www.youtube.com/watch?v=J1FYGCSDekE
    http://www.youtube.com/watch?v=wjeM2IBhtlc&feature=relmfu

teraz jestem w testach 2 edycji generatora i już mam efekty
    dane
    1L na 1min
    przy 15A i 12V
    ciśnienie w układzie stałe 150 kpa przy 1L na 1min (100kpa=1bar)

mam jedną elektrodę "-" ( "-" wodór a "+" tlen )

w sekwencji LPG 1bar do 3 L pojemności jest ok
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    rafson_kg: zawsze prosimy aby wklejając linki do filmów podawać, co film pokazuje, i z jakiego powodu mamy ten film (bądź jego fragment) obejrzeć. Nie zrobiłeś tego.
    Ale jeżeli już linki wkleiłeś, to proszę o wytłumaczenie następujących problemów:

1. W pierwszym filmie pokazano samochód którego paliwem jest wyłącznie woda, czyli otrzymywany z niej cudowny gaz hho. Zatem wytłumacz mi, po co w tym samochodzie znajduje się zawór pozwalający na odcięcie dopływy benzyny/ropy do silnika. Zawór ten jest na początku przełączany aby zademonstrować, że silnik nie zapala. Nota bene nie mam pewności, czy w którymś momencie, poza okiem kamery, nie został przełączony ponownie. Po co w tym samochodzie jest w ogóle benzyna? Dla podniesienia kosztów eksploatacji? Przeciez prędzej dostaniesz po drodze wodę niż benzynę.

2. Czy w takim samochodzie potrzebny jest zbiornik na benzynę? Nie lepiej tam wozić wodę? Przecież auto jeżdzi wyłącznie na wodzie.

3. Po co w tym samochodzie jest gaźnik? Przecież z elektrolizy wody otrzymuje się stechiometryczną mieszanine tlenu i wodoru, ktora nie potrzebuje ani mililitra powietrza do spalenia zawartego w niej paliwa, czyli wodoru.

4. Na filmie drugim pokazano urządzenie nazwane 20 LPM hydrogen generator HHO management system. Czy możesz opisać nam pokrótce czym to urządzenie zarządza i w jaki sposób? Wszak w nazwie jest management system. Rozumiem, że wskazując nam ten film doskonale wiesz, co chciałeś nam zademonstrować.

5. Na filmie pokazane są dwa mierniki, jeden z nich wskazuje 10A a drugi 263V. Do czego te mierniki są podłączone, skąd się biorą wahania ich wskazań?

6. Wyjaśnij nam, proszę, w jaki sposób trzeci z wskazanych przez Ciebie filmików wiąże się z tematem samochodowych generatorów hho i samochodów zasilanych tymże hho właśnie.

Przy okazji pytanko malutkie takie: dlaczego na stronie, którą traktujesz jako swoją, czyli na forum Car Mania nie dyskutujecie tak fantastycznego pomysłu jak silniki zasilane przez hho?
    fafner
    Poziom 11  
    jankolo napisał:
    Po co w tym samochodzie jest gaźnik? Przecież z elektrolizy wody otrzymuje się stechiometryczną mieszaninę tlenu i wodoru, która nie potrzebuje ani mililitra powietrza do spalenia zawartego w niej paliwa, czyli wodoru.

W elektrolizie czystej chemicznie wody czyli w słabym elektrolicie, jeśli elektrody mają proporcjonalną powierzchnię to można powiedzieć w przybliżeniu że uzyskane płyny będą w równowadze stechiometrycznej. Jeśli taką samą konfigurację elektrod zastosujemy dla mocniejszych rozcieńczonych elektrolitów np. zasad z metalem I lub II grupy (koledzy od HHO polecają KOH), to uzyskana mieszanina na pewno nie jest równoważna.
    (taka malutka uwaga)

rafson_kg napisał:
    dane
    1L na 1min
    przy 15A i 12V

---------------
    1L na 1min? Faktycznie może jakieś zero się pominęło w słowach "15A i 12V" albo twój elektrolizer ma bardzo rozbudowane elektrody które jednocześnie pomijają prawo ohma ;).
    -----------
    Założę że twoje "15A i 12V" jest poprawne (sam nie wierzę co za brednie wypisuję). Idąc dalej jest to 180W, mieszanina spalając się w silniku pokryje co najmniej 180W?
    ------------
    Ładne ciśnienie uzyskałeś ze swojego sprzęciku, jestem teraz na 100% pewien że pominąłeś gdzieś co najmniej 2 zera ale nie w zasilaniu tylko wydajności tzn. nie powinno być 1L na 1min, tylko 100L na 1 minutę. (na przyszłość proszę sprawdź ile "zaciąga" silnik dajmy na to 1000cm3 powietrza atmosferycznego na pełny cykl).

Pozdrawiam.
    Mariusz
    _jta_
    Specjalista elektronik
    1. Elektroliza czystej chemicznie wody raczej kiepsko wychodzi - ma duży opór.
    2. Powstające w wyniku elektrolizy wodór i tlen raczej są gazami, kiedy woda jest płynna.
    3. To, na ile otrzymana mieszanina jest stechiometryczna, niewiele zależy od elektrolitu.
    fafner
    Poziom 11  
    _jta_ napisał:
    1. Elektroliza czystej chemicznie wody raczej kiepsko wychodzi - ma duży opór.
    2. Powstające w wyniku elektrolizy wodór i tlen raczej są gazami, kiedy woda jest płynna.
    3. To, na ile otrzymana mieszanina jest stechiometryczna, niewiele zależy od elektrolitu.

ad 1.
    Zgoda

ad 2.
    Każdy gaz jest płynem, nie każdy płyn jest cieczą. "Mechanika Płynów i Termodynamika"
    Polecam tematy: płyn ściśliwy i płyn nieściśliwy z działów "Fizyka Płynów"

ad3 3.
    Zależy i to bardzo, między innymi z powodów jak opisałem wyżej, rozcieńczone zasady metali I grupy poddane elektrolizie wytrącają ten metal na anodzie, nie zauważymy go bo wchodzi w reakcję samorzutną z wodą. Produktem takiej reakcji jest wiadomo wodór. Taka elektroliza da nam większy stosunek wodoru do tlenu.
    jankolo
    fafner napisał:
    Zależy i to bardzo, między innymi z powodów jak opisałem wyżej, rozcieńczone zasady metali I grupy poddane elektrolizie wytrącają ten metal na anodzie, nie zauważymy go bo wchodzi w reakcję samorzutną z wodą. Produktem takiej reakcji jest wiadomo wodór. Taka elektroliza da nam większy stosunek wodoru do tlenu.

1. Większy stosunek wodoru do tlenu w odniesieniu do jakich przypadków?
    2. Uzasadnij ten nadmiarowy wodór równaniami elektrolizy.
    tulonr1
    Poziom 10  
    fafner napisał:
    rozcieńczone zasady metali I grupy poddane elektrolizie wytrącają ten metal na anodzie, nie zauważymy go bo wchodzi w reakcję samorzutną z wodą

To co napisałeś jest wręcz szkolnym błędem,
    w czasie elektrolizy wodnego roztworu NaOH sód nie będzie się wydzielał na elektrodzie(chyba że będzie ona z rtęci) ponieważ wodór ma niższy potencjał rozkładowy
    sami10
    Poziom 1  
    dla sceptyków, którzy nie wierzą, że to działa podaje wybuch charakteryzuje - szybkość wybuchu i temperatura dla mieszanek stechiometrycznych gazów jest to wartość stała. w silniku interesuje nas przyrost ciśnienia na skutek wybuchu - czyli prędkość reakcji wybuchowej. Generalnie do czynienia mamy w komorze spalania z gradientem ciśnienia działającym na tłok (pomijając nieszczelności zaworów). dla tych co innych odsyłają do szkoły i zbudować sobie chcą piec licząc kaloryczność podaję jakie są stałe gazowe mieszanek stechiometrycznych, zastrzegam że nie jest to moje opracowanie.
    " wzór (dP/dt)max *v(1/3)obj=const =K
    i tak dlaprzykładu
    metan 5500 kPa m/s
    propan 7500 kPa m/s
    wodór 55000 kPa m/s"
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jankolo
    sami10 napisał:
    dla sceptyków, którzy nie wierzą, że to działa

"TO" czyli co? W działanie czego wątpią sceptycy wypowiadający się w tym temacie?
    fafner
    Poziom 11  
    jankolo napisał:
    fafner napisał:

1. Większy stosunek wodoru do tlenu w odniesieniu do jakich przypadków?
    2. Uzasadnij ten nadmiarowy wodór równaniami elektrolizy.

Od razu powiem że postaram się nie robić Off topic.

Ad1.
    W odniesieniu do przypadku elektrolizy czystej wody i rozcieńczonego wodą roztworu NaOH.

Ad2.

Trochę zastanawiałem się jak odpisać na to pytanie tak aby udowodnić moją tezę. Postanowię wybrać inaczej niż oczekujesz tzn chlorek sodu. Dlatego taki wybór bo chlor ma zapach, i łatwo wchodzi w reakcję z innymi pierwiastkami.
    Nie ukrywam trochę zainspirowała mnie też odpowiedź kolegi @tulonr1.

Więc najpierw dysocjacja roztworu NaCl :
    NaCl <=> Na+ + Cl-
    Następnie dysocjacja wody:
    H2O <=> H+ + OH-
    Wiadomo woda może sama z sobą dysocjować, bardziej poprawnie będzie jak napiszę:
    H2O +H2O = H3O+ + OH-
    wiadomo woda jest obojętna a dzięki jonowi hydronowemu spełnia ten warunek. Ogólnie zostanę przy wersji 1.

Teraz elektroliza:
    1. Zacznę od stopionej postaci:

(K) Na+ +e -> Na
    (A) 2Cl- -> Cl2 + 2e
    (Dla kolegi @tulonr1 Wyobrażasz sobie elektrolizę elektrodą rtęciową podpowiem że temperatura topnienia soli to 801°C, a temperatura wrzenia rtęci to 356°C, ja nie. )

2. Elektroliza Stężonego!!! roztworu NaCl
    (K) Na+ + e -> Na -> (teraz wyraźnie będzie widać samorzutność reakcji)
    2Na + 2H2O ->H2 + 2NaOH
    (A) 2Cl- ->CL2 + 2e
    Dodam wnioski:
    -Chlor czuć
    -wodór wyraźnie "szczeka" wiadomo z chlorem tworząc chlorowodór.

3 Elektroliza rozcieńczonego NaCl
    Napiszę książkowo:
    (A) 2H2O ->O2 +4H+ +4e
    (K)2H2O + 2e -> H2 +OH-

Małe "ALE":
    - Podczas elektrolizy otrzymałem FeCl3 Wyraźnie czarno-zielonkawo-brunatny kolor. "Konia z wierzchem" temu kto przeprowadzi elektrolizę na elektrodach metalowych bez wydzielenia chlorku żelazaIII, którego nie powinno tam być.
    - Wydzielił się chlor gazowy wyraźny zapach i znowu "Konia z wierzchem" komu się nie wydzielił
    - Wydzielił się wodór który wyraźnie szczeka ale tym razem słabiej. (efekt mieszanki Wodór + Chlor + tlen. Wiadomo mieszanina ma 2 utleniacze i jeden reduktor.
    Użyłem około 0,2mola NaCl i 27moli H2O więc nie można mówić o stężonym roztworze.
    Płyn poelektrolizowy będzie miał pewnie zasadowy odczyn nie sprawdzałem ale dam rękę uciąć
    A jednak elektroliza zaszła z rozpuszczalnikiem i substancją rozpuszczaną.

Więc ustalmy
    -Jeżeli 2 lub więcej substancji rozpuszczamy to możemy powiedzieć że są one zdysocjowane w odpowiednim stopniu dla siebie i w jednym roztworze który też uległ dysocjacji między swoimi cząsteczkami.
    Przykład:
    2NaCl + Ca(NO3)2 -> 2NaNO3 + CaCl2
    Dysocjacja w środowisku naszej wody:
    2H2O + NaCl + Ca(NO3)2 -> H3O+ + OH- + Na+ + Cl- + Ca+2 + 2NO3-
    I tutaj ma zastosowanie Potencjał elektrodowy, ponieważ mamy dwa metale kolego @tulonr1, jeden będzie się odkładał przy innym prądzie a drugi przy innym i oczywiście zależne będzie to od temperatury. Jonika w chemii fizycznej rzecz święta.
    - Przeprowadzając elektrolizę substancji chemicznej proces przewodzenia prądu zależy od stopnia dysocjacji danej substancji.
    - Wszystkie zależności występujące w elektrolizie wybranych związków chemicznych lub grupy tych związków reguluje prawo elektrolizy Faradaya o czym chyba wiadomo, dlatego raczej nowej chemii nie tworzę jest tylko bardziej zaawansowana w myśl powiedzenia: "Matematyka jest matką nauk ścisłych, więc czym jest dla nauk ścisłych chemia?"

W temacie HHO:

sami10 napisał:
    dla sceptyków, którzy nie wierzą, że to działa podaje wybuch charakteryzuje - szybkość wybuchu i temperatura dla mieszanek stechiometrycznych gazów jest to wartość stała. w silniku interesuje nas przyrost ciśnienia na skutek wybuchu - czyli prędkość reakcji wybuchowej. Generalnie do czynienia mamy w komorze spalania z gradientem ciśnienia działającym na tłok (pomijając nieszczelności zaworów). dla tych co innych odsyłają do szkoły i zbudować sobie chcą piec licząc kaloryczność podaję jakie są stałe gazowe mieszanek stechiometrycznych, zastrzegam że nie jest to moje opracowanie.
    " wzór (dP/dt)max *v(1/3)obj=const =K
    i tak dlaprzykładu
    metan 5500 kPa m/s
    propan 7500 kPa m/s
    wodór 55000 kPa m/s"

_jta_ napisał:
    Wybuch może mieć dużą szybkość detonacji i dać duże ciśnienie, ale jako napęd spisuje się marnie...

Mogę napisać że jeżeli spisuje się marnie to znaczy że produkty reakcji takiego utleniania mają małą masę.
    jankolo
    fafner napisał:
    Ad1.
    W odniesieniu do przypadku elektrolizy czystej wody i rozcieńczonego wodą roztworu NaOH.

Dlaczego nie podałeś równań elektrolizy dla tych dwóch przypadków? Wykaż równaniami, że powstająca mieszanina wodoru i tlenu nie jest stechiometryczna i występuje przewaga wodoru.

fafner napisał:
    Ad2.
    Trochę zastanawiałem się jak odpisać na to pytanie tak aby udowodnić moją tezę. Postanowię wybrać inaczej niż oczekujesz tzn chlorek sodu.

Czemu całkowicie uciekasz od zadanych Ci pytań? Rozmawiamy o otrzymywaniu w wyniku elektrolizy tzw. hho (czyli mieszaniny wodoru i tlenu) a nie dowolnych innych rzeczy. To po co wypisujesz różności o elektrolizie stopionych substancji oraz innych związków nie mających żadnego odniesienia do dyskutowanego tematu?
    tulonr1
    Poziom 10  
    @fafner ale czytaj ze zrozumieniem, ja nigdzie nie twierdze że w czasie elektrolizy stopionej soli nie wydziela się sód, zresztą niby co się ma wydzielać
    fafner napisał:
    "Konia z wierzchem" temu kto przeprowadzi elektrolizę na elektrodach metalowych bez wydzielenia chlorku żelazaIII, którego nie powinno tam być.

zastosuj elektrody z platyny wtedy materiał elektrody nie będzie reagował lub z miedzi ale wtedy będziesz miał CuCl2 a później Cu(OH)2(adres na który masz podstawić konia podam na PW:))

fafner napisał:
    3 Elektroliza rozcieńczonego NaCl
    Napiszę książkowo:
    (A) 2H2O ->O2 +4H+ +4e
    (K)2H2O + 2e -> H2 +OH-

w elektrolizie biorą udział jony, zresztą dziwie się że tak to zapisałeś skoro wcześniej rozpisałeś autodysocjację wody

fafner napisał:
    I tutaj ma zastosowanie Potencjał elektrodowy, ponieważ mamy dwa metale kolego @tulonr1, jeden będzie się odkładał przy innym prądzie a drugi przy innym i oczywiście zależne będzie to od temperatury. Jonika w chemii fizycznej rzecz święta.

w takich sytuacjach H+ traktujemy jako kation metalu i również potencjał elektrodowy ma znaczenie
    w przykładzie który podałeś w roztworze znajdują się kationy H+, Ca2+, Na+ i w takiej kolejność powinny się one wydzielać z tym że w praktyce sód i wapń nigdy nie powstaną gdyż skończy się woda, dodaj tam jeszcze sól miedzi to najpierw elektroda pokryje się miedzią a później będzie się wydzielał wodór

no i chyba nie chodziło ci o prąd tylko o napięcie

a bo bym zapomniał
    sami10 napisał:
    dla tych co innych odsyłają do szkoły i zbudować sobie chcą piec licząc kaloryczność podaję jakie są stałe gazowe mieszanek stechiometrycznych

nie mamy pieca tylko silnik cieplny pracujący w cyklu Otta i stała gazowa jest tylko jedna
    glaeken
    Poziom 11  
    Niezly biznes na tych instalacjach ktos robi, a widze ze niektorzy podchwycili, widzialem na allegro przekaznik + kostka (koszt dokladnie 2,60+2,50zl) sprzedawane po 20zl jako przekaznik i gniazdo do HHO :D

Powiem tak - ten kto wpadl na pomysl tego scamu nie jest glupi ;)

Prosty test:
    Wydajnosc elektrolizera jest stala. Najwiekszy wplyw bedzie mial na wolnych obrotach. Czas wtrysku powinien opasc o conajmniej 20% (w/g zalozen tworcy tego scamu). Czyli przy tych powiedzmy 4ms to powinien spasc na jakies 3,2ms

I pamietajmy, HHO nie jest scamem, o ile zrobimy sobie lance do ciecia. Scam zaczyna sie, gdy montujemy HHO w aucie.
    artur448
    Poziom 12  
    rafson_kg napisał:
    http://www.youtube.com/watch?v=yjqkHhWUKOU
    http://www.youtube.com/watch?v=J1FYGCSDekE
    http://www.youtube.com/watch?v=wjeM2IBhtlc&feature=relmfu

dane
    1L na 1min
    przy 15A i 12V

mam jedną elektrodę "-" ( "-" wodór a "+" tlen )

w sekwencji LPG 1bar do 3 L pojemności jest ok

1 test

Dodano po 2 [minuty]:

zachowujecie się jak oceniający Galileusza
    jankolo
    artur448: czy mogę prosić o wytłumaczenie napisanego przez Ciebie postu? Co to znaczy 1 test po cytacie z postu kolegi rafson_kg? Kto jest tym Galileuszem, ktorego oceniamy? Kolega rafson_kg który po zadaniu mu pytań nie podjął się odpowiedzi na nie?
    Chris_W
    Poziom 37  
    Cytat:

- Wszystkie zależności występujące w elektrolizie wybranych związków chemicznych lub grupy tych związków reguluje prawo elektrolizy Faradaya o czym chyba wiadomo, dlatego raczej nowej chemii nie tworzę jest tylko bardziej zaawansowana w myśl powiedzenia: "Matematyka jest matką nauk ścisłych, więc czym jest dla nauk ścisłych chemia?"

To tylko przy gęstościach prądu bliskich zera - w praktyce to tylko teoria w warunkach idealnych.
    W rzeczywistości dynamika ośrodka zmienia bardzo wiele - dlatego należy uwzględniać potencjał dyfuzyjny generujący polaryzacje elektrody i wynikające z tego nadnapięcie.
    A w skrócie ilość prądu (elektronów) przekazywana na elektrodach ma ograniczoną wartość i wynika z możliwości dotarcia jonów do elektrody. Dlatego prawa Faradaya to zaledwie wstęp do elektrolizy - omawianie wysokich wydajności elektrolizy w oparciu tylko o te prawa jest karkołomne - na pewno nie uzyska się zakładanych wyników.
    ekolives
    Poziom 9  
    Witam, nie powinnyśmy stosować do tego układu jedynie zasady zachowania energii, ponieważ nie opieramy się jedynie na jednym „paliwie” w skład HHO wchodzi wodór i tlen, który skutecznie polepsza spalanie.
    Przykład z kompresorem w samochodzie (nie turbina) który obciąża silnik korzystając z jego energii ale za to bardzo polepsza jego sprawność pompując powietrze (tlen!)
    Podobnie jest z HHO. Czytając ten wątek nie widziałem praktycznych opisów z danymi jedynie teoretyczne gatki. Czas zrobić sciepę narodową i za zainstalować HHO w aucie oraz zrobić szczegółowe testy.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Mam wrażenie, że już wielu tu deklarowało, że coś takiego budują, może ktoś już ma gotową instalację?
    Może tę ściepę zrobić na takich zasadach: zbierać nie pieniądze, a deklaracje ich wypłacenia, mogą być
    uzależnione od wyników testów (np. ktoś deklaruje, że zapłaci, jak z generatorem HHO zmaleje zużycie
    paliwa, a ktoś inny, że jak wzrośnie); i trzeba znaleźć instytut, który rzetelnie wykona testy, potem część
    kwoty z zebranych deklaracji będzie opłatą za badania, a część dla tego, kto użyczy auta z HHO.
    Ja deklaruję, że jak zużycie paliwa nie zmaleje, to nie zapłacę ani grosza. Ktoś deklaruje, że zapłaci?
    wojsciech
    Poziom 13  
    ekolives

Są inne sposoby generowania gazu hho jeden z nich jest opisany w bardzo ciekawym patencie np ten WO2010066025

http://worldwide.espacenet.com/publicationDet...=A1&FT=D&date=20100617&DB=EPODOC&locale=en_EP

Pamiętaj, nikt nie może ci wmówić że czarne jest białe a białe czarne!

Nie słuchaj się kolegów z forum, którzy w życiu nic nie zbudowali a nawet nic nie wymyślili!!!

pozdrowionka
    wojsciech
    _jta_
    Specjalista elektronik
    A o co tam chodzi, bo widzę, że to trochę długi (50 stron) opis patentowy (znajduje się on
    na stronie European Patent Office, wiec mogę uznać, że informacja o zgłoszeniu takiego
    wynalazku jest wiarygodna). Dlaczego miałby być ciekawy? Do czego może się przydać?
    Jakie badania potwierdzają cechy opisanej konstrukcji, które stanowią o jej użyteczności?
    jankolo
    wojsciech napisał:
    Są inne sposoby generowania gazu hho jeden z nich jest opisany w bardzo ciekawym patencie np ten WO2010066025

Trzy pytania:
    - czy to na pewno jest patent?
    - wskaż funkcjonujące urządzenia oparte na tym "patencie".
    - czy urządzenie oparte na tym patencie może być zamontowane w samochodzie i czy może być zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z alternatora/prądnicy znajdującej się standardowo w samochodzie?

wojsciech napisał:
    Nie słuchaj się kolegów z forum, którzy w życiu nic nie zbudowali a nawet nic nie wymyślili!!!

Proszę o linki do informacji o tym, co zbudowałeś osobiście, co funkcjonuje i co możesz pokazać tym, którzy Cię odwiedzą. Miejsce Twojego zamieszkania nie znajduje się na drugim końcu świata, więc będziemy sobie mogli pozwolić na odwiedziny (niekoniecznie jednodniowe).