Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra1 combi automat 1,6 rocznik 96

staszekf 26 Maj 2008 18:32 931 5
  • #1 26 Maj 2008 18:32
    staszekf
    Poziom 32  

Koledzy jestem z działu AGD czy jest możliwość przesłania schematu tego samochodu, byłbym wdzięczny za pomoc .Pozdrawiam.

0 5
  • #2 26 Maj 2008 18:58
    momik12
    Poziom 31  

co cie konkretnie interesuje bo nie chce mi się wszystkiego skanować.

0
  • #3 26 Maj 2008 19:18
    staszekf
    Poziom 32  

Dzięki za odzew konkretnie pompa nie ma zasilania a jak sie poda napięcie na sama pompę to pompa milczy ,(czyżby zatarta) chyba jest sterowana z jakiegoś przekaźnika ale nie wiem gdzie on się znajduje jak bym miał schemat to sobie już dam rade,dodam że samochód posiada instalacje gazową ale teraz nie odpala ani na gazie ani na benzynie.Dodam że jak sprawdzałem bezpieczniki to bez. oznaczony nr.2 był spalony chyba to jest od zasilania pompy Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Maj 2008 19:46
    momik12
    Poziom 31  

jeśli to X16SZR to zobacz na PW.Jeśli to inny silnik daj znać.

0
  • Pomocny post
    #5 26 Maj 2008 20:22
    bartek_j
    Poziom 35  

Przekaźnik masz poprawej na dole, pod plasticzkiem przykrywającym słupek. "W nogach" pasażera. Schematy masz na astra.autokacik.pl w dziale download. Na tejże stronce znajdziesz też procedurę odzytu kodów błędu - może się przydać, ale jak silnik nie pali to w tym modelu raczej nic ciekawego nie wymigasz. Ale u ciebie to będzie ocs nie w porządku z tą pompą. Tylko czemu na gazie nie zapala ? Sprawdź jeszcze dla porządku iskrę ;)

0
  • #6 26 Maj 2008 20:24
    staszekf
    Poziom 32  

Tu jest problem bo nigdzie nie mogliśmy doszukać sie jaki to silnik(bo to samochód syna).Na tabliczkach które były niczego takiego nie było, to co zapamiętałem to świece są w specjalnych okrągłych osłonach metalowych bo je sprawdzaliśmy, iskra jest.Dzieki za dotychczasową pomoc, może na PW napiszesz wiecej OK?.Momik12 czy na schemacie oznaczenie M21 to jest pompa? Pozdrawiam.

Samochód OK uszkodzona była pompa (zatarta) powód za mało benzyny w zbiorniku samochód użytkowany był na gaz ale pompa pracuje cały czas i przy małej ilości benzyny zaciera sie (zawiesza) nie słychać jej pracy nawet po podaniu napięcia.Przy zatartej pompie nie można samochodu uruchomić na gaz, nie odpali.Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.

0