Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 2003 Serv, problemy z drukowaniem przez sieć

tom83ek 26 Maj 2008 18:57 588 0
  • #1 26 Maj 2008 18:57
    tom83ek
    Poziom 14  

Witam

Wszystkie komputery są podpięte pod switch. Na jednym z komputerów jest serwer (Win 2003 Server). Pojawiły się dzisiaj na tym serwerze problemy. Na drugim komputerze jest zainstalowana drukarka i udostępniona dla innych komputerów. PC Server ma problem z komunikacją pomiędzy drukarką. Odpalam wortpada, chce coś wydrukować, daje drukuj i komp zaczyna myśleć (wordpad nie odpowiada). Drukarka sieciowa jest zainstalowana na serwerze. Choć jej usunięcie i zainstalowanie na nowo stwarza problemy. Strasznie długo ten proces trwa... Jeśli usunę drukarkę, i dam na instalacje drukarki sieciowej, to owszem znajdzie ją, ale jak dam na "dalej" to juz instalator zaczyna myślec, pojawia się klepsydra - po 5 minutach dodało drukarkę do systemu.
    Jak dam na Start,ustawienia, drukarki i faxy, to pod spodem drukarki zamiast status: Gotowa, jest status otwieranie, albo oczekuje.
    Inne PC mogą drukować bez problemów na drukarce sieciowej (jest status gotowa), zmieniałem także switch na inny - bez skutku.
    Tak jak by coś blokowało-spowalniało Windowsa 2003 Serv... tylko nie wiem co... Wysyłąłem pingi z servera na PC z udostępnianą drukarką, - ponizej 1ms.
    Nie wiem co o tym myśleć...proszę o poradę-jakieś wskazówki.

0 0