Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Bosch TDS 1023 nie grzeje

26 Maj 2008 22:07 9886 11
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc.
    Żelazko przestało grzać, po demontażu okazalo sie że regulator temperatury i płyta grzejna są sprawne, natomiast umieszczone bezpośrednio na płycie grzejnej dwie kostki nie mają przejścia, jedna to sądząc po napisie:Tf 298 C to chyba jest bezpiecznik termiczny(tak mi sie przynajmniej wydaje) i jest w obwodzie zasilania i regulatora temp.,drugi natomiast ma napisy:271 16A 250V to też chyba bezpiecznik z tym że jest w obwodzie płytki "elektronicznej" w uchwycie żelazka.Czy te dwa elementy to bezpieczniki? a jeśli tak to gdzie je można dostać?Widok tych dwóch elementów tak jak na fotce.
    Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne wskazówki i pozdrawiam.
    Żelazko Bosch TDS 1023 nie grzeje
  • Poziom 30  
    Te dwa elementy to zabezpieczenia termiczne , w stanie pracy powinny mieć przejście (zwarcie)
  • Poziom 10  
    Czy ktoś może wie gdzie szukać takich bezpieczników termicznych?
  • Poziom 39  
    Oj w Warszawie to chyba kłopotów nie ma. Masz do wyboru sporo sklepów z częściami do sprzętu AGD. A jeśli jeszcze włączysz komputer i pobiegasz po sieci to już pełnia szczęścia.
  • Moderator AGD
    Ten element na pierwszym planie zdjecia to zabezpieczenie dla pompy by sie nie wlaczala jesli temperatura jest nizsza niz 130° C.
    Ten drugi element uszkodzil sie najprawdopodobjiej z powodu
    uszkodzenia termostatu (na zdjeciu widac go na trzecim planie). Zalecanym jest wymienic zabezpieczenie termiczne jak i termostat. Termostat nie jest fabrycznie ustawiony i trzeba go odpowiednio ustawic (bo znowu wywali zabezpieczenie). Temperatura odciecia to 180-185° C w centralnym miejscu elementu grzewczego.
    Termostat to czesc o nr 417440
    Bezpiecznik to nr 426527
  • Poziom 10  
    mczapski
    biegałem i po internecie też ale wiekszość to pralki i lodówki.
    mrhari
    dzięki za info,to już jest coś ,te numery części to są boschowskie czy zamienników?czy dostanę w sklepach?w goglach tych części nie widać.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam. Na Globusowej 25 jest dobra hurtownia części, tel. (22)-863-92-89
  • Poziom 10  
    Na Globusowej 25 niestety, jak miła pani usłyszała że to ma być do żelazka Bosch to ...tylko w serwisach hmhm

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

mrhari
    po Twojej wypowiedzi widzę że ten element na pierwszym planie mojego zdjęcia działa odwrotnie niż myślałem bo przy zimnym żelazku ma mięć brak przejścia dopiero po osiągnięciu ponad 130 st.powinien przewodzić,czyli wygląda na dobry,pozostaje do wymiany bezpiecznik term. i termostat, pytanie tylko skąd je wziąć?
  • Moderator AGD
    Zadzwon do serwisu i zapytaj o ceny na same czesci. Nie musi byc drogo (nie wiem ile). Jesli koszta przekrocza polowe wartosci sprzetu to pomysl o nowym zelazku.
  • Poziom 39  
    Jakieś rozwiązanie masz tutaj: http://www.sklep.aswo.pl/szukaj/szukaj.php?grupa=101&idgrupy=3 . Nie znam twoich umiejętności. Być może rozwiązaniem będzie bezpiecznik jednokrotnego użycia 10 A, 250 st C (czy jakoś podobnie). A poza tym ten twój bezpiecznik wygląda na wielokrotnego użycia więc może da się namówić do dalszej współpracy?
  • Poziom 10  
    Udało mi się dodzwonić do miłej pani w serwisie Boscha i o dziwo zamówiłem termostat i bezpiecznik termiczny i to bez specjalnego problemu, dam znać jak dostanę elementy
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Naprawa zakończona sukcesem,dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności mrhari
    pozdrawiam