Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o silnik 1.9 TDI 150KM ?

26 Maj 2008 22:41 16991 8
  • Poziom 11  
    Czy ten silnik jest powzmacniany np. kute tłoki, pierścienie itp. ??
    Czy tylko ma zwyczajnie zwiększone ciśnienie w turbo do 1.5 bara na seryjnym 1.9 TDI 115KM??
    Bo przecież on nie jest w stanie wytrzymać takiej mocy, będą musiały być wymieniane często pierścienie i tłoczki potem korbowody, intercooler i turbo do regeneracji
    Czy jest wytrzymały ten silnik??

Krótko mówiąc opinia tego silnika ??

P.S pytam ponieważ chcę nabyć audi lub VW z tym silnikiem.
  • Moderator Samochody
    Tak, silnik jest dostosowany do swojej mocy, posiada kilka zmian konstrukcyjnych (np. tłoki, korbowody).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz śmiało kupić do bardzo udana jednostka.
  • Poziom 24  
    udane to byly 1z ahu afn.... Ten 150 konny z tego co kojaze wrazliwy na paliwo i filtr powietrza wymieniaj co 3 miechy (zaoszczedzisz na tym...)
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 12  
    hohut66 , silnik malina ale jest 1 feler! Koło dwumasowe.
    Nie wytrzymuje dużych obciążeń i sypie się na potęgę!
    O kosztach takiej imprezy lepiej nie wspominać.
    Pozdro.
  • Poziom 11  
    Przy jakim przebiegu to koło się sypie ??
    I czy razem ze sprzęgłem czy same koło masowe??
  • Poziom 12  
    hohut66, tarcza sprzęgła jest nadzwyczaj wytrzymała, problem tyczy samego dwumasu. Co do przebiegów to osobiście ,,przerabiałem,, 3 przypadki awarii poniżej 100 tyś przebiegu i całą masę powyżej.
    Oczywiście nie jest to regułą, posiadanie jednak tak mocnej jednostki napędowej powiedzmy w sposób automatyczny generuje tak wysoki poziom awaryjności tego podzespołu.
    Pozdro.
  • Poziom 24  
    Kola sie sypią w wiekszosci (cos mi sie wydaje ze w 98%) nwoczesnych disli wiec nie bral bym tego elementu pod uwage...