Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit C138 wylewająca się woda

helfi 26 Maj 2008 22:51 17318 7
  • #1 26 Maj 2008 22:51
    helfi
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Mam taki objaw że oda czasu do czasu spod mojej lodówki wycieka woda (nie ma na to reguły tak samo jest z zbieraniem się wody jak i lodu pod plastikowymi pojemnikami w górnej komorze. Czytałem już na forum że sprawa pojemników to wyczyszczenie wężyka na tylnej ściance ale co może być z tą wodą spod lodówki ? Dodam że lodówka normalnie działa tzn chłodzi zamrażalnik też działa. Lodówka kilkakrotnie odmrażana i nic. Czy ten patyczek na tylnej ściance ma być cały czas w otworze czy ma być wyciągnięty ? Na koniec jeszcze pytanko czy można gdzieś znależć instrukcję do tej lodówki bo gdzieś mi się zgubiła ?

• #2 26 Maj 2008 23:01
    eeban
    Specjalista AGD

prawdopodobnie przemarzła izolacja

• #3 27 Maj 2008 10:40
    helfi
    Poziom 9  

No fajnie tylko to mi nic nie mówi, czy jest na to jakaś rada ?

• #4 28 Mar 2009 09:37
    zwierze
    Poziom 9  

Mam ten sam problem z lodówką baan 13cb, i nie mam żadnego pomysłu, co może powodować te wycieki i nie wydaje mi się żeby to było jakieś przemarznięcie, woda cieknie z pod lodowki raz z jedenej raz z drugiej strony pojemnik z tyłu jest suchy, bardziej wygląda na to że coś w środku się rozłączyło tylko jak mogło do tego dojść? a zaczyna mnie powoli szlag trafiać lodówka nie jest stara ale wyciek jest około 1 raz w tygodniu. Poza tym pracuje rewelacyjnie. jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić, oprócz wymiany na inny model proszę o info.

• #5 28 Mar 2009 14:49
    eeban
    Specjalista AGD

z tyłu za lodówka jest plastikowy weżyk wklej go

• #6 28 Mar 2009 14:54
    yrmark
    Poziom 20  

Wężyk z tyłu odprowadzający skropliny i także rynienka z otworem w chłodziarce który powinien zawsze być drożny
    pozdrawiam

• #7 29 Mar 2009 16:57
    kopoc
    Poziom 11  

Witam, kolega eeban zapewne mówi o przemrażaniu budowy, a dokładniej części obudowy komory zamrażalki i to jest najprawdopodobniej jes przyczyna pojawiania się wody pod lodówka. Smutne jest to ze niestety nie ma na to rady.

• #8 23 Sty 2011 13:45
    krrizz
    Poziom 9  

odświeżę nieco temat gdyż mam tan sam problem z lodówka C138
    często wylewa wodę
    woda leci z wężyka oznaczonego nr 1

http://s23.photobucket.com/albums/b398/krrizz/?action=view¤t=DSC04158-1.jpg

który fabrycznie jest wetknięty w miejsce oznaczone 2
    wody tak dużo się wylewa że opróżniam 5 litrową bankę co 3 miesiące

czytając wątek mówicie że nic z tym nie można zrobić - czyli co jest to wada fabryczna?? taki urok tego modelu ???

czy wszystkie lodówki tak mają czy tylko ta??
    pzdr
    Krrizz

Proszę zapoznać się z tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html i poprawnie zamieścić zdjęcie.
    mod. mrhari

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson