Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fax Canon T-31 problem z zasilaczem

H2Q1 27 Maj 2008 10:23 1272 3
  • #1 27 Maj 2008 10:23
    H2Q1
    Poziom 17  

Witam wszystkich:
    posiadam w naprawie fax Canon T-31. Usterka polega na uszkodzonym zasilaczu. Po stronie pierwotnej mam całkowicie spalony rezystor R3 i niezam jego wartości.na elektrodzie nie znalazłem schematu do tego modelu faxu.
    Moze ktos zna jego wartośc .
    pozdrawiam i czekam na posty z pomocą.

0 3
  • #2 06 Cze 2008 21:47
    Lucjan52
    Poziom 27  

Prawdopodobnie mam w warsztacie takiego Canona. Jak znajdę to ci podeślę.Lucjan

0
  • #3 09 Cze 2008 16:31
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Witam ten rezystor jest pewnie z obwodów startowych przetwornicy ma wartość zawierająca sie w przedziale pomiędzy 2 do 4 om i 1 lub 2 W w zależności od modelu przetwornicy. Pada on najczęściej od zwarcia tranzystora kluczującego lub po przepięciu na lini energetycznej...

Dodano po 5 [minuty]:

Tak naprawdę to nie jestem pewny czy chodzi o ten rezystor za mało informacji od autora a jak wspomniałem są 3 modele przetwornic do tego fax'u i różne oznaczenia rezystorów ale jeśli przetwornica jest martwa to by znaczyło że chodzi o ten rezystor bo w każdej przetwornicy tego typu jest on montowany, służy on do podtrzymania zasilania na generatorze sterującym uzwojeniem pierwotnym po pierwszym impulsie zasilającym... przed jego wymiana należy sprawdzić mostek prost , diody zenera i przede wszystkim tranzystor kluczujący (mocy)

0
  Szukaj w 5mln produktów