Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens MCM21P2 - strzela, gaśnie i potem działa.

bobojad 27 Maj 2008 10:30 1628 1
 • #1 27 Maj 2008 10:30
  bobojad
  Poziom 12  

  Witam, podobną usterkę spotkałem już w innych monitorach. Po pewnym czasie pracy monitor siemensa strzela, obraz skacze i zanika, potem pojawia się dygocząc, stabilizuje się i znowu przez dłuższy czas jest wszystko w porządku. Czasami słychać też tykanie wewnątrz. Zależy mi na dłuższej pracy tego monitorka, do tego kilka innych różnych firm (sony trinitron E500 21') mogę mieć za darmo z pracy, występuje w nich właśnie taka sama usterka. Od czego zacząć, wymiany kondensatorów? Poza tym obraz jest w naprawdę w porządku.

  0 1
 • Sklep HeluKabel
 • #2 27 Maj 2008 19:15
  andrzej c
  Poziom 29  

  Objawy wskazują na wyładowania wysokiego napięcia. Przy wyłączonym świetle, w zaciemnionym pomieszczeniu, przy otwartym monitorze można zaobserwować miejsce wyładowań. Oczywiście trzeba uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza, gdy występują rzadko. Wyładowania mogą występować wewnątrz kineskopu. W tym wypadku najprawdopodobniej będzie to niemożliwe do wyeliminowania.
  Wyładowanie może też występować w uszkodzonej podstawce kineskopu , lub trafopowielaczu. Wówczas te należy wymienić. Wcześniej jednak należy sprawdzić na nich luty. Przebite również bywają przewody wysokiego napięcia oraz osłony gumowe na wyprowadzeniu anody kineskopu.

  0