Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 21PT4475/48 L9.2E AA - brak obrazu

rolkad75 27 Maj 2008 10:32 1352 2
  • #1 27 Maj 2008 10:32
    rolkad75
    Poziom 9  

Witam !!! W zeszłym tygodniu podczas oglądania w/w telewizora sam się wyłączył na czuwanie. Po włączeniu go pilotem działa tylko dźwięk, obrazu niestety brak. Podczas włączania i wyłączania telewizora jest błysk biało-kolorowy normalnie jak przedtem jak chodził. Jestem początkujący w tej dziedzinie i proszę o porady gdzie szukać przyczyny awarii telewizora a także gdzie mogę zdobyć schemat tego typu telewizora, ewentualnie proszę o podesłanie mi schematu na e-mail'a rolkad(małpa)o2.pl, jeżeli ktoś posiada ten schemacik Pozdrawiam:D

0 2
  • #2 27 Maj 2008 12:22
    ssss
    Poziom 31  

Sprawdz czy jest wysokie napiecie na trafie wysokiego delikatnie podkrec mu napiecie siatki drugiej dolne pokretlo i napisz co sie dzieje

0
  • #3 29 Maj 2008 07:54
    rolkad75
    Poziom 9  

Sprawdziłem napięcie na trafie na VG2 i wynosiło 63 V. Pokręciłem drugim pokrętłem i uzyskałem fioletowe 1.5 cm paski na ekranie, po dostrojeniu tym pokrętłem uzyskałem normalny obraz danego programu z nadmiarem fioletu, ale po 1 minucie pracy telewizor mi się znowu wyłączył na czuwanie. Nap. po przekręceniu w/w pokrętłem do oporu wynosiło ok. 81 V.

0