Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód: Co zrobić aby sam parkował w wyznaczonym miejscu?

B.E.A.M 27 Maj 2008 11:48 1005 7
  • #1 27 Maj 2008 11:48
    B.E.A.M
    Poziom 10  

Siema
    Mam Monster Truck(samochód zdalnie sterowany).
    I mam jeden problem co zrobić żeby sam parkował w jedno miejsce na podwórku??
    Z góry dzięki.

0 7
  • #2 30 Maj 2008 21:16
    B.E.A.M
    Poziom 10  

Chodzi mi o to żeby np. wyjeżdżam gdzieś(jest kamera, kupiłem na allegro) i jak wracam naciskam guzik i on wjeżdża na moją działkę.

0
  • #3 30 Maj 2008 21:48
    zerpo
    Poziom 22  

Znajdowanie przez robota określonego punktu w terenie prawdopodobnie przekracza możliwości amatora robotyki.
    Najłatwiejszym sposobem, ale niestety dającej w terenie bardzo duży błąd byłoby zastosowanie enkoderów zliczających przejechaną drogę. Robot potem mógłby wrócić do położenia pierwotnego. Metoda wymaga niestety bardzo dobrej styczności kół z podłożem i braku wybojów, których na podwórku zapewne niemało.
    Jeżeli chciałbyś wykorzystać do tego kamerę, to dla amatora co najwyżej zostaje sterowanie ręczne. Gdyby robot miał korzystać z obrazu kamery, to po pierwsze musiałby mieć na pokładzie wydajną jednostkę obliczeniową (lub zdalny dostęp do jednostki przetwarzania - np. komputer). Pod drugie musiałby rozpoznawać charakterystyczne punkty terenu (landmarki) i na ich podstawie orientować się gdzie jest i dążyć do punktu parkowania. Zapewniam jednak, że sprawa skomplikowana nawet dla doświadczonych "przetwarzaczy obrazu".

Podsumowując - jako początkujący robotyk daj sobie spokój. Lepiej pokombinuj z umieszczaniem kamerki na samochodziku i zdalnym przesyłaniem obrazu.

0
  • #4 30 Maj 2008 22:13
    B.E.A.M
    Poziom 10  

Ale mi już działa kamerka

Dodano po 27 [sekundy]:

A można użyć funkcji dokowania

0
  • #5 30 Maj 2008 22:15
    zerpo
    Poziom 22  

B.E.A.M napisał:
    A można użyć funkcji dokowania

No to jej użyj. Tylko jestem bardzo ciekaw skąd ją weźmiesz.

0
  • #6 30 Maj 2008 22:20
    B.E.A.M
    Poziom 10  

Mam w domu odkurzacz Robocop ale nie mogę tego rozkręcic bo mnie rodzice zabiją

0
  • #7 31 Maj 2008 20:10
    lobmerd
    Poziom 12  

Nawet jak rozkręcisz to nie dostaniesz się do funkcji dokowania. To coś jest zapisane pewnie w pamięci z zablokowanym odczytem. Chyba, że chcesz przełożyć całą elektronikę z odkurzacza do samochodziku, no ale wtedy będziesz miał samochód zachowujący się jak odkurzacz, który w dodatku nie odkurza. Pozdrawiam.

0
  • #8 31 Maj 2008 21:01
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z Robotyka amatorska.

0
  Szukaj w 5mln produktów