Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

To jest podóba czy oryginał ? Dylemat nad ładowarką do N70.

skaktus 27 Maj 2008 14:20 2511 10
  • #1 27 Maj 2008 14:20
    skaktus
    Poziom 37  

Witam. Dostałem N70 plus małą ładowarkę, model ac-5e i baterię standardową. Niby wszystko ok, ale ładowarka czy ładuje czy nie, non stop jest ciepła-wewnątrz gorąca, nawet jeśli sama jest włożona do gniazdka i nie podłączona do telefonu.

Bateria natomiast nie ma hologramu ani nic, ma podaną pojemność, co o tym sądzić?

Rozebrałem ładowarkę - poszło bardzo lekko. Płytka - jakaś taka dziwna, ścieżki też, wygląda jak podróba...Jako że nie mam innej do oceny, proszę was o ocenę, foto poniżej:

A tutaj bateria:

Proszę o informacje czy to podróbki czy nokia podupada ;)

0 10
  • #2 27 Maj 2008 14:42
    delta.olkusz
    Poziom 20  

Ładowarka jest oryginał, Nokia stosuje takie w nowych modelach np. E51. Bateria tez oryginał tylko jakaś stara... Dawniej nokia nie stosowała hologramu i ta własnie z takich pochodzi. Moim zdaniem ma napewno rok czasu, albo i lepiej.

0
  • #3 27 Maj 2008 15:14
    irkor
    Poziom 27  

To, że ładowarka impusowa jest cipła, nawet jeśli nie ładuje jest normalne.
    Nie wiem tylko jakie kryterium przyjmujesz pisząc, że jest gorąca.
    Jeżeli tak jest to należy ją traktować jako uszkodzoną.

0
  • #4 27 Maj 2008 15:53
    skaktus
    Poziom 37  

irkor napisał:
    To, że ładowarka impusowa jest cipła, nawet jeśli nie ładuje jest normalne.
    Nie wiem tylko jakie kryterium przyjmujesz pisząc, że jest gorąca.
    Jeżeli tak jest to należy ją traktować jako uszkodzoną.

Standardowa ładowarka impulsowa ładując telefon jest ciepła, niektóre elementy ma gorące, po skończonej pracy ładowarka stygnie i osiąga temperaturę w jakiej pracuje.

Co mnie zdziwiło to jakość wewnętrznej płytki i elementy w ładowarce - brak jakiegokolwiek stabilizatora, cyna miernej jakości. W porównaniu do ładowarki starszego typu dodawanej np do 6230i różnica jest kolosalna...

0
  • #5 28 Maj 2008 00:02
    plustek
    Poziom 31  

I bateria i ładowarka są podróbami. Numer baterii powinien mieć 26 znaków, o braku hologramu nie wspomnę. Temat ładowarek niby oryginalnych z allegro był poruszany jakiś czas temu. Acha, pierwszy raz widzę 'Made in Japan' na baterii...

0
  • #6 28 Maj 2008 00:06
    krzysiek-b11
    Poziom 24  

moim zdaniem także jedno jak i drugie oryginałem nie jest ;)

0
  • #7 28 Maj 2008 00:10
    mltrade
    Poziom 13  

Co do ładowarki to sie nie wypowiem, ale bateria to na 100% nie oryginał.
    Mam takich kilka z wymiany klientom na nowe.

pozdr

0
  • #8 28 Maj 2008 00:19
    cinekk
    GSM Product Supporter

Ładowarka nie jest org. rozbebeszałem kiedyś tą do starszych noki i naprawdę nokia tego na tej zasadzie nie robi. Tutaj masz najtańszczą chińszczyznę i bałbym się że to może nawet porządnie wystrzelić, to po najnizszych kosztach zrobiony schemat i elektronika, nokia ma to ładnie zrobione.

Bateria to akurat trudno stwierdzić ale takie były najczęściej w podróbie, bo nie ma hologramu i sam kiedyś to dostawałem jako org. a pod analizatorem baterii okazało się że nowe to 550mAh mają zamiast 850 obiecanych.

0
  • #9 28 Maj 2008 00:31
    marokie
    Poziom 14  

Made in Japan zastanawia juz na wstepie faktycznie... Ale mimo wszystko ladnie oblozone :)

0
  • #10 28 Maj 2008 09:03
    bodeq13
    Poziom 16  

Kupiłem kilka tygodni temu ładowarke nokia AC-4E na allegro, ponoć oryginał według sprzedającego , z wyglądu można powiedzieć że bardzo podobna do produktu nokii , do końca byłem przekonany że to oryginał , po kilku dniach używania nagle przestała ładować , z ciekawości rozebrałem to ! I co sie okazało że środek to najtańsze ścierwo , podobne jak na zdjęciach wyżej , lepiej dołożyć pare złotych do faktycznie wersji oryginalnej !!!

0
  • #11 29 Maj 2008 12:13
    skaktus
    Poziom 37  

Akurat ładuję telefon oryginalną ładowarką z 6230i i wszystko jest ok. Zastanawiam się czy tą starą ładowarkę do czegoś można wykorzystać...

Właśnie została zaprzęgnięta do pracy jako zasilacz do małego radia - myślę że tutaj popracuje trochę.

PS-ma ktoś propozycję jak ją łatwo i tanio ulepszyć/zabezpieczyć przed niespodzianką ?

0