Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia6280- zalany wyświetlacz

27 Maj 2008 16:12 5224 5
  • Poziom 13  
    Witam, jak w temacie. Kiedyś zalałem wyświetlacz płynem (olejem) WD-40. Zalane było około 40% wyświetlacza. Działał prawidłowo tylko widać było taką plamę. Bardzo powolutku to schodziło i na chwilę obecną zostało około 10% wyświetlacza pod tą plamą. czy mogę potraktować to jakimś alkoholem i/lub płynem? poradźcie coś proszę.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Rozumiem, że zalanie jest między warstwami LCDka? Podobno wizyta w zamrażarce pomaga, ale próbowałem tego i jakoś niespecjalnie pomogło...Nie wiem czy rozbiórka wchodzi w grę celem przeczyszczenia - sam nie próbowałem.
  • Poziom 21  
    Ja zwykle robię tak. Kupuję lcd stłuczony. Odlutowuje (w SE) kabelek od podświetlenia od taśmy .. Przekładam matryce, czyszczę ją wacikiem od wewnątrz jak jest potrzeba. Składam wszystko i mam lcd bez smug.

Dodano po 1 [minuty]:

bo zwykle trudniej doczyścić te wszystkie folie .. :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Kurde o lodowce slyszale pierwszy raz.Osobiscie rozbieram wyswietlacz jak kolega wyzej juz napisal i czyszcze folie izopropanolem i na koncu sciereczka nie wiem z czego jest zrobiona ale kupilem ja do plyt cd.Po zlozeniu nie widac ze bylo cos grzebane itd.
  • Poziom 13  
    Z rozbieraniem to raczej u mnie krucho :(, chyba że chodzi o kobietę :)
    Ale spróbuję tej zamrażarki.
  • Poziom 15  
    Jak nie dasz rady ....niestety wymiana na nowy lcd...duże koszta:(