Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na STK 4048II i dzwięk nie do słuchania

vespereq 27 Sty 2004 21:58 1263 5
  • #1 27 Sty 2004 21:58
    vespereq
    Poziom 26  

mam pytanko, złożyłem wzmacniacz na podstawie schematu zamieszczonego przez gulsona, wzmacniacz jakby lekko popierdywał i dziek wydaje sie byc przesterowany mimo, że wcale nie ejst puszczany mocny sygnał, pytanka są 2 czy moze być to od za słabej cewki która miała być z drutu 1,5mm 8zwoi na srednicy 6 mm a była 3,3mH(wartosc sie zgadza) ale dopuszczalny prąd to 0,2 A czy cos takiego, pozatym napiecie jest jakies 10V mniejsze niz powino byc, bo chwilowo niemam wiekszego transformatora. Zauwazylem ze wzmacniacz dajnie zaczoł grać jak sie paliła cewka (dymek leciał), jakiegos takiego kopa dostał poczym go wyłączyłem bo chciałbym jeszcze miec gdize mieszkac

0 5
  • #2 27 Sty 2004 22:31
    diag
    Spec od samochodów

Jakie masz napięcie na zasilaniu pod obciążeniem?
    Jakiej mocy masz transformator?

0
  • #3 28 Sty 2004 00:25
    panterka
    Poziom 20  

Cewka 3,3mH na wyjsciu, tak nie może być, to Ci obcina górne częstotliwości pasma. Nawiń te 8 zwoi na np. wiertełku 6-8 mm drutem 1.2 - 1.6 w emali , ceweczke tą połącz równolegle z rezystorkiem 4.7 Ohm /o mocy 2 - 3 W , może źle popatrzyłeś na jednostki ale cewka ma mieć około 3 - 4 uH (mikro henra) a nie mH (milihenra).

0
  • #4 28 Sty 2004 14:41
    vespereq
    Poziom 26  

thx napiecie jest 35V moc 100W ok teraz tylko jeszcze gdzies taki drut musze dorwac

0
  • #5 29 Sty 2004 13:12
    panterka
    Poziom 20  

Możesz też kupić metr drutu taki co kładzie się w instalacjach elektrycznych, ściągnąć osłonkę (pełno tego w sklepach elektrycznych), ale tak nawinąć te zwoje żeby się nie zwierały i to mozesz zalakierować. Pamiętaj o rezystorze równolegle do cewki bo to ważne.

0