Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka przetwornica napięcia 12V do pracy szlifierki kątowej?

27 Maj 2008 18:43 6690 6
  • Poziom 14  
    Chciałem kupić przetwornice napięcia uzywaną w samochodzie.
    Mam garaż bez prądu.... i czasami musze coś przewiercic ,wyszlifować itd ..
    Widziałem na allegro takie przetwornice napięcia ale nie wiem jaka wybrać żeby "pociągła" mi szlifierke katową lub wiertarke.
    Jak chyba wiadomo podłacza sie ją do akumulatora,a z drugiej strony jest wtyczka jak w gniazdku :]
    Jesli chodzi o narzędzia to standardowe[standardowy pobór prądu]

Proszę o wskazanie odpowiednich parametrów i jesli mozna to o link do aukcji na PW[na forum chyba nie wolno]
  • Poziom 15  
    Wszystko zależy od tego jakiej mocy urządzenia chcesz podłączać do tej przetwornicy. Moc szlifierki to zazwyczaj 800-1000W jednak zdarzają się i takie po 2-kW (szlifierko-polerka), podobnie jest z wiertarkami.
    Myślę że musiał byś się zastanowić nad przetwornicą o mocy znamionowej 1000W (chyba że Twoje elektronarzędzia dysponują jeszcze wyższą mocą).
    Taka przetwornica na allegro to wydatek ok. 300zł
  • Poziom 14  
    1-znalazłem tańsze ale w opisie mają 500W ale uwaga
    1000W MOCY SZCZYTOWEJ.... taka nie może być ?

2-jak to jest z akumulatorem gdybym szlifował taką szlifierką 1000W godzine ? może być tak,że zrobi się z niego totalne zero ? musze na odpalonym silniku ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    1. Są to przetwornice o mocy znamionowej 500W które przez dość krótki okres czasu mogą wydać te 1000W jednak nie jest możliwa praca ciągła z urządzeniem powyżej 500W (przetwornica ulegnie uszkodzeniu).

2. Prąd pobierany przez taką przetwornice obciążoną urządzeniem o mocy ok. 1000W wyniesie ok. 80A czyli trochę mniej od prądu jaki pobiera rozrusznik przy odpalaniu auta... Wiec wszystko zależy od akumulatora jaki posiadasz, przy pojemności ok. 40A/h nie popracujesz nawet 30 minut, przy 80A/h niecałą godzinę.
  • Poziom 14  
    A jesteś w stanie mi powiedzieć, czy w przypadku gdy będę używał przetwornicy na odpalonym silniku - obroty około 1500 czyli akumulator jest ładowany - to wtedy mogę być spokojny o akumulator, czy może to i tak za mało?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    To zależy w jakim wozie (jaki alternator) ale w takim przypadku myślę że spokojnie możesz używać takiej przetwornicy. Zakładam też że nie będziesz używał np. szlifierki przez godzinę bez przerwy, gdy tylko ją wyłączysz akumulator będzie ładowany i uzupełni straty spowodowane działaniem przetwornicy.
  • Poziom 14  
    dzieki za pomoc
    zamykam