Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo mały subwoofer

27 May 2008 19:13 3689 18
  • Level 10  
    Witam
    Szukałem na forum ale niestety nie udało mi się znaleźć info o konstrukcji, którą potrzebuję.
    Mianowicie:
    Ze względu na dość małą ilość miejsca w bagażniku mojego samochodu (Megane Coupe) jestem zmuszony samodzielnie stworzyć subwoofer.
    Ogólnie nie zależy mi na jakimś super basie. Np. sub w zestawie głośników komputerowych Logitech X-540 ma 25 Wattów i dźwięk, który się z niego wydobywa w 100% mnie satysfakcjonuje.
    Chciałbym stworzyć jakąś naprawdę małą konstrukcję (porównywalną nawet wymiarami do suba ze wcześniej wspomnianego zestawu).
    Główny dźwięk w samochodzie będzie wydobywał się ze przedniego zestawu (odseparowanego) głośników o średnicy 16cm. Jednak chciałbym większego wypełnienia sceny przez niższe częstotliwości (niż te generowane przez przedni zestaw).
    Oczywiście do tego suba potrzebny będzie wzmacniacz (może ktoś chętny żeby taki wzmacniacz, oczywiście odpłatnie wykonać). Czy takie coś będzie się nadawać http://allegro.pl/ Przednie drzwi będę wygłuszał i zastosuję w nich opisywane na forum Phonocary 16cm. Mam radio Clarion DXZ 379. Czy przednie głośniki zasilać z tego radia czy może na każdy z nich po jednym wzmacniaczu takim jak ww linku (nie da się ich mostkować niestety).
    Ogólnie problem jest taki, że nie mogę kupić żadnego "normalnego" wzmacniacza i skonstruować "normalnego" suba o nie mam na to miejsca.
    Czy macie jakieś pomysły na wykonanie tak małego suba?? Jaki głośnik, jaki wzmacniacz? Już wiem, że wchodzi w grę jedynie wzmacniacz robiony "ręcznie". Mimo, że studiuję Informatykę na PW nigdy nie ciągnęło mnie w kierunku elektroniki (więc sam takiego wzmacniacza nie wykonam :( ) a zdecydowanie bardziej w kierunku programowania (oj gdyby się dało się go zaimplementować
    :D)
    Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin panujący tutaj:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Sprawiasz wrażenie , że go nie czytałeś ...poczytaj zanim napiszesz następny post , skup się na pkt. 10 w szczególności pkt 10.11 .[Sylwek]
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of CarAudio
    Kup sobie PB L6c ,wygłusz drzwi , wofer na dystansie i już tam coś na dole będzie mruczeć .........mały wzmacniacz 2x50-70w rms dużo poprawi w tym i innym aspekcie brzmienia .
  • Level 12  
    Moze pokusilbys sie o mala skrzynke? jesli tak to polecam PowerBass s-6c na przod i magnat Xpress 10 do bagaznika, wrzystko podpiac pod Axton Impact c500x4 i bedzie smigac
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    zawsze miałem wrażenie

że ta renia jest mała ale

chyba troszkę przesadzasz

wzmak zawsze możesz

przykręcić do suba
  • Level 10  
    powalla to co zaproponowałeś mam w planach (myślałem o innych głośnikach)
    Kirlok_86 ten głośnik zaproponowany do suba wymaga dużej skrzyni, nie mam na nią miejsca (już samo włożenie tak dużej skrzyni do bagażnika to byłaby pewnie gimnastyka - w megi coupe podnosi się sama klapa, bez szyby)
    pan dan chodzi o to, że raz w tygodniu bagażnik samochodu wykorzystuję w 100% i nie mogę tam wrzucić dużej skrzyni. Dlatego myślę o czymś małym subie.
  • Level 12  
    Magnat Xpress 10 to bardzo mala skrzynka: Wymiary podstawy: 330 x 370 mm, wysokość 310 mm, nie wierze że ten bagażnik jest tak maly żeby jej nie pomieścić, a propo wykorzystania bagażnika zawsze mozesz wyjac na ten 1 dzień skrzyneczke a pózniej wlożyc z powrotem, chyba nie jest to aż tak meczące...?
  • Level 10  
    @mod, tak myślałem, że link do aukcji jest niezgodny z regulaminem ale sprzedający nie podał informacji na jakim układzie zrobił ten wzmacniacz więc nie było jak go opisać.
    Kirlok_86, no rzeczywiście skrzynia jest mała (pod tego magnata). Z tym wyjmowaniem jest tak, że chcę suba umocować na stałe, żeby nie latał po bagażniku (więc odkręcanie go co tydzień będzie trochę wkurzające). No ale dobra, powiedzmy, że zgodzę się na wrzucenie takiej wielkości skrzyni. Czy ktoś z was jest w stanie wykonać wzmacniacz do niej?? Chciałbym go zamknąć w skrzyni więc wszystkie normalne wzmacniacze odpadają.
    Na przyszłość dawaj sam nr aukcji , zainteresowany wejdzie i pomoże.
    Od siebie dodam ... poszukaj głośnika RAPTOR 16 cm maluch powinien spełnić Twoje oczekiwania .
  • Level 10  
    Konstrukcja Pionieerów serii D (?) umożliwia umieszczanie ich w małych skrzynkach. Np. model TS-SW841D (20cm) można włożyć do skrzynki 11,3l, więc rozmiar samego pudła wyniesie ok. 23x23x27cm (szer x wys x głęb). W przypadku większych modeli też można zaoszczędzić trochę miejsca w porównaniu z innymi głośnikami (np. TSW-3001D4, 30cm, minimalny litraż skyrzni wynosi 14,2l).
  • Level 18  
    Intertechnik MS08... Skrzyka malutka a gra pięknie...
    IT i taki wzmacniacz to nieporozumienie :cry: .
  • Level 10  
    A więc jaki wzmacniacz? Co możecie polecić z małych wzmacniaczy (skoro wykonanie wzmacniacza do zaproponowanych głośników jest niemożliwe)??
    Wspomniany intertechnik MDS08 , zasilany wzmacniaczem Audison SRX2 i masz na prawdę bas na swiatowym poziomie.
    Nie uwłaczając nikomu ... ale inżynierowie firm (wspomniany audison) mają wiele więcej doświadczenia i potrafią "dobrać" ogólną kondycję :D wzmacniacza lepiej niż nazwę to delikatnie "samorobna nie wróżąca sukcesów " konstrukcja którą bałbym się zasilać sekcję średnich tonów .
  • Level 18  
    Sylwek wrote:
    IT i taki wzmacniacz to nieporozumienie :cry: .

Czyli jaki wzmacniacz? Kolega pyta o małą skrzynkę, więc mu polecam... O konkretnym modelu wzmacniacza nie było mowy...
    Mam ten głośnik aktualnie w aucie podlączony pod wzmacniacz Sony XM 3040, ma ok 70w RMSu i już potrafi nieźe zaskoczyć...
    INTERTECHNIK to firma aspirująca do miana hi-end , powszechnie wiadomo , że to znakomite przetworniki z racji swej relatywnie niskiej ceny sprawiaja trochę kłopotów ludziom niezbyt głęboko siedzacym w temacie Car-Audio. Mnie chodziło tylko i wyłącznie o to że zasilanie takiego IT wzmacniaczem zaproponowanym przez autora to....holowanie naczepy TIRA maluchem.
  • Level 10  
    Hmm... no to co proponujecie ma sens jest jednak jedno 'ale'. Mianowicie: Intertechnik MDS08 + Audison SRX2 + skrzynia = 800zł, nie chcę tyle kasy wydawać na tego suba bo samochód trzymam pod blokiem i już raz jakieś sku..ny ukradli mi sprzęt (przy okazji uszkadzając zamki - 2tyś za zamki musiałem zabulić :/ ).
    Bardziej skłaniałbym się ku Magnat Xpress 10. Jaki wzmacniacz do tego?? Może być używany.
  • Level 18  
    2 tyś za zamki? To chyba nie było RMC ;),
    A jak chesz Magnata, kiedyś testowałem go pod Mac Audio MP 2000, kupisz go za ok 200zł, ma niecałe 200w RMSu, ładnie da rade Magnatowi
  • Level 10  
    Sorry za OT ale tak 2 tyś (po znajomości). Żeby do wszystkiego mieć ten sam kluczyk trzeba zmienić wszystkie zamki + immobiliser + wbudowany pilot = 2 tyś.
  • Level 43  
    Poszukaj do tego xpress,a10" wzmacniacza jbl cs 50,4.To niedroga a dobra 4kanalowka,wystarczy na system i suba