Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za scalak? 10321 wzmacniacz Mitsubishi DA-U51

coista 08 Nov 2008 12:51 2180 4
    coista
    Level 18  
    Mam wzmacniacz z uszkodzonym scalakiem (przywiera 1 z napięc +15V ) prawdopodobnie selekor wejSC. Nie mogę znależć żadnych danych o tym układzie. Miał moze ktoś z kolegów do czynienia z tymi układami? Czy w ogóle jest to układ osiągalny, jak rozszyfruje się jego opis?

Ponawiam prośbę o identyfikacje tego scalaka.
    Wzmacniacz wygląda jak na zdjęciu.
  • Helpful post
    velsper
    Level 29  
    Myślę, że powinieneś zamieścić zdjęcie układu, a nie wzmacniacza - wtedy można coś szukać...
    coista
    Level 18  
    Zamiesciłem zdjęcie scalaka poprzednio w dziale audio (celowo bo ludzie którzy tam zaglądają mają sporo do czynienia ze takim sprzętem )lecz moderator przeniósł moj post do tego działu gdzie jest obecnie i zamiast zdjęcia układu scalonego dołączył zdjęcie wzmacniacza(które dodalem ostatnio ).Zamieszczam więc ponownie zdjęcie tego układu.
    Dokonując przeróbki wzmacniacza ( w środku są 2 identyczne kosci) -1 odpowiada za selektor wejsc a druga za układ muting ) zamienilem uszkodzony scalak tym który jest dobry a w miescu uszkodzonego (odpowiadającego za muting) zrobilem krosa wejscie-wyjscie i wzmacniacz w tej chwili pracuje poprawnie poza brakiem wyciszania więc jeśli ktoś ma taką kość to chętnie odkupię w celu uzupełnienia.Dzięki.
  • Helpful post
    velsper
    Level 29  
    Producentem jest TOKO, oznaczenie układu to (prawdopodobnie) TK10321.

Nie wiem, gdzie go można dostać, jaki ma odpowiednik, ani co to jest (przypuszczalnie analogowy przełącznik sygnału).
    coista
    Level 18  
    Dzięki Velsper .Zawsze to jakaś dodatkowa informacja.
    Dzięki .