Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

.. ale lodówka to powinna być CICHA...

28 Maj 2008 00:20 8216 6
 • Poziom 10  
  ... bo pralka to może piszczeć podczas wirowania.. mikrofalowka trzeszczec, piekarnik mruczeć, odkurzacz wyć...
  ale te urządzenia są uruchamiane raz na jakiś czas i to pod kontrolą użytkownika.
  Natomiast lodówka chodzi non-stop. Przy obecnej tendencji budowania/urządzania mieszkań z aneksami kuchennymi wydaje mi się to kluczowym parametrem przy wyborze lodówki.
  Nie No-frosty, liczba półeczek, wyświetlacze, jeden/dwa agregaty.
  Przeczytałem sporo opini o bulgoczących, miauczących, płączących jak dziecko, skrzypiących lodówkach, które doprowadzają do szału domowników, budzą w nocy, straszą dzieci i dorosłych. Czy te komentarze (np. Electrolux 34301) są jedynie wyjątkami od pechowców, ktorym się trafiły paskudne egzeplarze? Czy wszystkie lodówki z kategorii cenowej do 2k są tak naturalnie upośledzone?

  Co o tym sądzicie? Macie jakieś swoje typy/marki/modele które was zaskoczyły pozytywnie swoją cichą pracą ?? (oczywiście przy sensownej cenie, bo zapewne nie ma się co czepiać lodówek za 3-4k)

  pozdrawiam.
 • AdexAdex
 • Poziom 18  
  Cytat:
  Przeczytałem sporo opini o bulgoczących, miauczących, płączących jak dziecko, skrzypiących lodówkach, które doprowadzają do szału domowników, budzą w nocy, straszą dzieci i dorosłych.


  Większość tych objawów spowodowana jest złym wypoziomowaniem lodówki, co z przykrością należy stwierdzić jest dziełem braku podstawowych wiadomości na temat pracy urządzenia. Idealnie wypoziomowana nie generuje powyższych odgłosów - a przynajmniej skutecznie ogranicza ich występowanie.
 • AdexAdex
 • Poziom 10  
  Nie wydaje mi się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że autorzy takich komentarzy często zwaracali się do serwisów reklamacyjnych. Otrzymywali odpowiedź, że tak ma być. Napewno próbowali coś kombinować z regulacją i poziomowaniem.
  Dlaczego np. dla Liebherra nie trafiło się tylu konsumentów z brakiem podstawowych wiadomości na temat pracy urządzenia?

  Jednym słowem uważasz, że w większości przypadków to wina poziomowania a nie różnicy w wykorzystanej technologii?
 • Poziom 36  
  Witam
  ja mam Boscha i po wypoziomowaniu w ogóle jej nie słychać.
 • Specjalista AGD
  Mam lodówko-zamrażarkę Whirpool i jestem zadowolony. Czasami zdażają jej się jakieś miauknięcia ale nie są na tyle uciążliwe co by budziły dzieci itp. Taka już uroda lodówek, stare warczały jak mroziły, nowe trochę miauczą i szumią.
 • Poziom 12  
  Ten typ tak ma... Nie ma idealnie cichych lodówek No Frost - tam agregat pracuje cały czas. Z drugiej strony wystarczy odpowiednie poziomowanie. Dlaczego nie ma tylu niezadowolonych klientów Liebherr ? Dlatego, że jest ich ZNACZNIE mniej niż użytkowników popularnych produktów jak Candy, Indesit, Bosch.
 • Poziom 11  
  Mam sypialnię przy kuchni, w kuchni brak drzwi (wybiliśmy, jest otwarta). Jak leżę w łóżku, do lodówki mam niecały metr, przedzielony częściowo ścianą. Mam lodówkę Whirlpoola (2-agregaty),która czasem "zachrząka" -dotyczy zamrażalnika; lecz nie są to hałasy które przeszkadzają spać.
  Ale faktycznie-musisz dobrze lodówkę wypoziomować. Pozdrawiam.