Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony tranzystor 4707N na płycie od laptopa Toshiba

JanuszM 28 May 2008 00:41 3924 3
    JanuszM
    Level 17  
    Mam uszkodzony tranzystor 4707N (ma zwarcie) na płycie głównej notebooka Toshiba P105-S6084. Jest to dosyć nowy sprzęt i takiego tranzystora nie potrafie zdobyć, obudowę też ma płaską i szerszą od standardowych tranzystorów z płyt głównych.
    Wie ktoś czym go zamienić? Co innego mogę tam wstawić?
    Notebook jest po przepięciu, wymieniłem już dwa zwarte kondensatory i został mi ten tranzystor (wylutowałem go z płyty w celu sprawdzenia i zwarcie w układzie zasilania ustąpiło, a miernik wykazał jego przebicie).

Pozdrawiam, Janusz.

Uszkodzony tranzystor 4707N na płycie od laptopa ToshibaUszkodzony tranzystor 4707N na płycie od laptopa Toshiba
  • Helpful post
    Dioda52
    Level 27  
    Jest to mosfet power tranzystor .Jego parametry to 30V , 17A single N-chanel . R d - 10mΩ @ 10V lub 13,5mΩ @ 4,5V.
    Wyprowadzenia ma z jednej stony cztery liczac od kropki w lewo S S S G na pozostalych bokach sa cztery wyjscia D. Prad dopuszczalny ponizej 10 sekund 17A , a prad staly to 10,2A przy tempetaturze 25 C.Moc stala 2,3W ,a max 6,25W ponizej 10 sekund .Nalezy dobrac tranzystor mosfet od odchylania z telewizora .
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Przecież można zastosować w innej obudowie bo w takiej trudno będzie kupić
    sprawdzić w jakich obudowach są produkowane do SMD typu SI 4707.
    JanuszM
    Level 17  
    Będę wstawiał Si4707 i sprawdzę jak to działa. Nie ma między tymi obudowami dużej różnicy w dopuszczalnej wartości prądu (Drain Current -Continuous). Skąd wzięliście dane katalogowe tego tranzystora? Ja znalazłem tylko na Elenocie. Napiszę później czy ruszyło.
    Dzięki za odpowiedzi.