Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat palio Weekend 1999 1,6 16V dziura w "gazie"

Alien19999 28 Maj 2008 08:58 2690 7
  • #1 28 Maj 2008 08:58
    Alien19999
    Poziom 11  

Już od dłuższego czasu mam problem z moim fiatem. Odwiedziłem już chyba wszystkich mechaników w okolicy i nikt nie wie co może być. Przy dodaniu gazu na benzynie samochód strzela. Powyżej 3000 obr/min wszystko jest ok. (niezależnie od tego czy samochód jest ciepły czy zimny zawsze to samo) no i przy dodaniu gazu obroty najpierw spadają a później dopiero rosną (aż stach jeździć po mieście)
    Na gazie chodzi bardzo dobrze LPG z atutorem, tylko z benzyną mam problem.
    Żaden komputer nie wykazał błędu i nie wiem co mam zrobić.
    Jeden machanik powiedział, że może być skręcony wałek rozrządu.
    czy to możliwe??
    Może miał ktoś podobny przypadek??

0 7
  • #2 28 Maj 2008 10:26
    Michu10
    Poziom 32  

Pierdoły opowiada należy sprawdzic co dzieje się z ciśnieniem paliwa , sprawdz szczelność wtryskiwaczy jeśli na gazie jest ok to co ma walek to tego

Dodano po 4 [minuty]:

Wyciągnij pompę ze zbiornika zobacz czy nie masz wody w siateczce lub sie tam osadzić i wtedy na paliwie nie pracuje dobrze

0
  • #3 28 Maj 2008 10:35
    Alien19999
    Poziom 11  

najgorsze jest to że przy mocnym przyciśnięciu gazu to mocno go dławi strzeli z 2 razy i wejdzie na obroty tak jakby wtryskiwacz lał i za dużą dawkę paliwa dawał a przy wysokich obrotach to wiadomo przepali.
    Na analizatorze spalin miał bardzo dobre wyniki dużo poniżej normy, więc ze spalaniem wszystko jest ok.

Dodano po 2 [minuty]:

a nad tym sie nie zastanawiałem to racja może woda w zbiorniku się zebrała. ale to na wolnych by strzelał przy dodaniu gazu??

0
  • #4 28 Maj 2008 10:38
    Michu10
    Poziom 32  

Wyciągaj pompę i sprawdzaj filtr siateczkowy i nie pytaj jak zrobisz to napisz co się dzieje

0
  • #5 29 Maj 2008 22:21
    Alien19999
    Poziom 11  

pompę wyciągnąłem filtr był czyściutki. Chyba nigdy nie była wyciągana nakrętki były zjedzone przez rdzę.

Nic sie nie poprawiło. Może sprawdzić potencjometr przepustnicy?? Nie mam pojęcie dlaczego strzela w kolektor ssący przy gwałtownym dodaniu gazu

0
  • #6 30 Maj 2008 11:27
    Michu10
    Poziom 32  

A mierzyłeś ciśnienie pb

Dodano po 2 [minuty]:

Jak wtryskiwacze ?

0
  • #7 30 Maj 2008 11:59
    Alien19999
    Poziom 11  

ciśnienie ok ale do wtryskiwaczy sie dostać to koszmar a poza tym nie mam na czym sprawdzić ciśnienia wtrysku.

na wolnych obrotach chodzi dobrze, na wysokich powyżej 3 tyś też nawet kopa ma. Tylko jeżeli wcisnę gaz do dechy z wolnych to najpierw obroty spadają przydusza go i strzela w kolektor i jak osiągnie te 3 tyś to wtedy nie ma problemu. przy każdym naciśnięciu gazu obroty najpierw spadają a dopiero po chwili narastają. Tak jak by się zalewał.

0
  • #8 30 Maj 2008 12:32
    Michu10
    Poziom 32  

Wtryskiwacze do wymiany

0