Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka ładowarka do aklumulatorów żelowych?

Jarosław_1988 28 May 2008 09:44 2058 3
    Jarosław_1988
    Level 17  
    Witam,
    Potrzebuję ładowarkę do akumulatorów żelowych 2x12V połączone są szeregowo dlatego też wymagają ładowarki 24V. Poprzednia ładowarka była impulsowa ale czy była ona oryginalna tego nie wiem o wydajności prądowej 4A. Akumulatory te są zainstalowane w elektrycznym wózku inwalidzkim a jaką mają pojemność niestety nie wiem. Proszę o ewentualne rady jak zrobic taką ładowarkę albo gdzie można kupić coś takiego?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    cooltygrysek
    Conditionally unlocked
    no cóż trudno coś powiedzieć bo nie znam pojemności akumulatorów a wiadomo że ładuje sie prądem 10godzinnym co oznacza że akumulator o pojemności np: 20Ah ładujemy prądem 2A przez 10godzin ładowarka impulsowa kolegi ma wydajność 4A co sugeruje że akumulatory maja pojemność około 40Ah każdy może i więcej ale to zależy także od napięcia ładowania standardowo jest to 13.8 V
    Jarosław_1988
    Level 17  
    2x40Ah 12V połączone w szereg daje nam 1x40Ah 24V tak czy może się mylę???
    ROOS
    Level 11  
    witam
    podpinam się do tematu
    potrzebowałbym kupić dobrą ład do aku żel CSB 12V 100Ah ale nie wiem co jest aktualnie na rynku dobrego
    z góry dzięki