Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie Atmega8. Zasilanie prądem z USB?

28 Maj 2008 13:41 3194 12
  • Poziom 18  
    Witam. Mam pewnie banalne pytanie. Manowicie, Atmega8 powinna byc podczas programowania ale nie tylko zasilana 5V? Czy mozna ją zasilać pradem z USB czy ono jest stabilizowane? Bo chyba takie musi być?

Moderowany przez zumek:

Porszę zwracać uwagę na gramatykę (prąd - ono) . Przed założeniem tematu , warto użyć przycisku "szukaj"

• Poziom 15  
    Pewnie że jest stabilizowane, skoro często się zdarza podpinanie czułych urządzeń które wymagają dobrej jakości zasilania to taki Atmega8 będzie śmigać bez problemu. Z jego specyfikacji wynika że U zasilania to 4,5-5,5 V
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    a ile kosztuje cie zwarcie ich? jesli mniej niz 10zl i minute roboty, to tak wlasnie zrob.

0x41 0x56 0x45!!
  • Poziom 32  
    Rolnik95 napisał:
    Dzięki za szybka odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas programowania trzeba zewrzeć styki VCC i AVCC? Czekam.

A można wiedzieć po co?
  • Poziom 18  
    don diego napisał:
    A można wiedzieć po co?

Cytując z noty: "AVCC is the supply voltage pin for the A/D Converter, Port C (3..0), and ADC (7..6). It should be
    externally connected to VCC, even if the ADC is not used."
  • Poziom 32  
    mkul napisał:
    don diego napisał:
    A można wiedzieć po co?

Cytując z noty: "AVCC is the supply voltage pin for the A/D Converter, Port C (3..0), and ADC (7..6). It should be
    externally connected to VCC, even if the ADC is not used."

No tak. Dobrze, że są noty katalogowe i niektórzy je nawet czytają:)
    Odpowiedź na to pytanie jest również w rozdziale o programowaniu pamięci.
  • Poziom 35  
    A w erracie jest napisane ze w medze8 jest błąd i te piny są zwarte wewnętrznie, i również na ten temat istniała kiedys dosyc burzliwa dyskusja na elce...
  • Poziom 18  
    Czy chyba mam coś z atmega8 i w moim wieku naprawdę zal mi tych 10zł. Więc sory. Ale bede szukał przyczyny. Ale wiem ze programator działa i cos jest albo z programem do programowania albo z prockiem. Jak myslicie? Niby p[okazuje że coś robi ale nic. Musze mu wymuszać bo nie widzi procka. Jak robię identyfikuj procesor to on mów że nie widzi. Pomocy
  • Poziom 32  
    Rolnik95 napisał:
    Czy chyba mam coś z atmega8 i w moim wieku naprawdę zal mi tych 10zł. Więc sory. Ale bede szukał przyczyny. Ale wiem ze programator działa i cos jest albo z programem do programowania albo z prockiem. Jak myslicie? Niby p[okazuje że coś robi ale nic. Musze mu wymuszać bo nie widzi procka. Jak robię identyfikuj procesor to on mów że nie widzi. Pomocy

Wybacz, ale Twoje posty są za mało precyzyjne, żeby cokolwiek stwierdzić. Program coś Ci mówi, pokazuje, ale my tego nie widzimy i nie słyszymy. Nie wiemy nawet jaki to program.
  • Poziom 18  
    Przepraszam za mało precyzyjne posty ale to moje poczatki z forum. Do programowania używam pony prog i bascom - avr. I żaden nie działa. Słyszałem że czasami trzeba użyć userport zeby odbloować porty czy cos. Czy to prawda? Jeśli tak to niech ktos da jakaś instrukcję jak to zrobic.