Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do 230zł - co polecacie?

28 Maj 2008 15:32 4733 30
  • Poziom 15  
    Szukam wzmacniacza, który by dobrze napędził kolumny firmy tonsil altus 110. Obecnie podpinam je pod wieżę o mocy 60w (wcześniej pod inną o mocy 30w) i nie jestem do końca zadowolony, gdyż zdecydowanie mało w nich basu czy też tego charakterystycznego dla altusów dudnienia. Tylko gwizdek i średnie tony ładnie grają. Oryginalny gdn 25/40 nie gra tak jak powinien. W sumie nie jestem pewien czy to wina obecnego wzmacniacza jakim jest wieża, ale wiem, że wzmacniacz ma parę opcji typu zwiększenie basu. Dźwięk do wzmacniacza mam zamiar puszczać z komputera tak jak dotąd. Myślę, że wzmacniacz o mocy 80w przy 8ohm wystarczy do tych altusów ? Można w tej cenie (230zł) kupić coś dobrego co da mocny dźwięk i ożywi te kolumny? Wiem, że one mogą znacznie lepiej zagrać niż teraz, bo słyszałem je kiedyś.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Za 230zł nie kupisz mocnego dobrego wzmacniacza.
    Polecił bym Tobie yamahę 520. Jeśli będzie za mało basu to zmień kolumny. :D
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Kup Yamahę serii A. Polecam ci A-520. Wiele tematów było o tych Yamahach.. są wyjątkowe, jakością przewyzszają większość oferowanych obecnie wzmacniaczy w cenie Uwaga nawet do 900zł. Podam kilka modeli którymi powinieneś się zainteresować:
    A-520, A-500, A-700, A-720, A-1000 A-1020 A-960 - trzy ostatnie są droższze (ceny koło 400zł) .. do twoich Altusów idealny byłby własnie A-520
    (A-500 to praktczynie to samo, pobór mocy mniejszy o 10W)
    Te yamahy grają tak naturalnie i scenicznie, że cięzko to opisac, aczkolwiek swoją opinie wyraziłem już gdzieś na forum.
    Poszukaj na allegro A-520 spokojnie powinienes dostać za 230zł, jeżeli bedzie drozej, dogadaj sie ze sprzedawcą... na pewno sprzeda taniej :)
    Pozdrawiam-Exik

ps. Srebrna prezentuje sie oszałamiająco :) obecnie na allegro jest czarna w cenie 299zł, lecz ja bym poczekal na twoim miejscu na srebrną. Srednia co 2 dni pokazuje sie nowa:)
  • Poziom 15  
    Czytałem właśnie trochę elektrodę ;) i widzę, że sporo osób tutaj poleca te Yamahy. Przeglądnę to modele, które mi podałeś. Wygląd nie jest najważniejszy, ale ta yamaha jest akurat piękna, bardzo mi się podoba. Tak 250zł bym dał za nią. A co sądzicie o technics firmie ? Dobre mają brzmienie czy to już nie to ? Zależy mi na mocnym dźwięku. Jeszcze jedno, ale to dla osób z Krakowa. Orientuje się ktoś może czy można spotkać taką Yamahę na giełdzie elektronicznej w Krakowie?
    Też muszę się tam wybrać i zobaczyć jakie tam są ceny. Jak coś to allegro zostaje :)
  • Poziom 25  
    Technicsy to w większosci kupa platyku i metalu. Nic ciekawego, nie zaglądaj do nich. Nie kombinuj, skup się na tym co ci poleciłem - gwarantuje ze nie będziesz żałował.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    exik napisał:
    A-1000 A-1020 A-960 - trzy ostatnie są droższze (ceny koło 400zł) ...

Za A 1000 jeśli będziesz miał w dobrym stanie dorzucę jeszcze 100zł. :D
    Te klocki są około dwukrotnie droższe (A-1000 i A1020) niż podałeś.
    Kolego, nikt nie jest nieomylny. Natomiast ja swoją ofertę podtrzymuję. Za sprzęt w dobrym stanie zapłacę Tobie 500zł. :idea:
  • Poziom 25  
    Czemu mi? ja nie oferuje Yamahy. Jeśli ci zależy, poszukaj na allegro, można dostać za cenę około 400zł dałem ci przykład. Nie jest to jedna jedyna która zeszła za taką cene, widzałem ich wiele. Były za 420, za 439.. sprawne, w dobrym stanie. Wystaczy poczekać na okazje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A co myślicie o modelu DENON PMA-680R? jest gorszy od YAMAHY?
  • Poziom 25  
    Ten denon to równie dobry sprzęt. Brzmienie zbliżone do Yamahy, mocowo do A-520. Jednak cena o wiele wyższa. W tej cenie szukałbym już A-720 bądź A-1000 które byłby senswoniejszym wyborem w tej cenie.
    Bardzo ładny egzemplaż tej 520. Aż łza się w oku kręci. Nie widać jakiś większych obtarć. Sa miód. Długo Ci służyła?
  • Poziom 25  
    Fakt, ryski nie ma ani jednej, mi służyła jedynie kilka miesięcy. Posłuży dalej, ale w innym pokoju.
    No pozazdrościć. Na naszych aukcjach zadko zdażają się klocki w takim stanie. Kupowałeś ją w Polsce czy ktoś ją przywoził z poza granic? Długo cieszysz się tą zabaweczką? Jeśli możesz to napisz jakie kolumienki miałeś podpięte? Jak to z nimi grało? Zajmuję się też trochę fotografią. Podoba mi się to zdięcie. Jakim aparatem robiłeś?
  • Poziom 25  
    Jak pisałem ciesze się nią kilka miesięcy. Kupowana była na allgero za cenę koło 300zł.
    Zdjęcia nie robiłem ja ;) to zdjęcie jeszcze gdy stała ona na aukcji, robione było przez sprzedawcę, a zapisałem je sobie na dysku aby móc sie od czasu do czasu pochwalić, bo jest ładne :)

ps
    a model aparatu da się sprawdzic jakim zostało zrobione.
    I jest to HP PhotoSmart C945

heh, sądze ze uważasz iz to nie moj egzemplarz, dlatego pytasz o aparat itp. Stoi ona przede mną więc jeśli jest potrzeba moge wykonać zdjęcie w chwili obecnej ;)
    Ech zawsze yamaszki mi się podobały, ten front aluminiowy, nawet najnowszy model nawiązuje stylistyką do starych wzorców. Co nią napędzałeś?
  • Poziom 25  
    Napędzałem nią początkowo jamo studio 190 które dostałem pod opiekę na pewien czas, nastepnie A140 w ktorych wymienione zostały basy na GDN 30/80/2 oraz góra na GDWT 9/80/5F. Wkonałem również normlane Bass reflexy zamiast tych otworów stratnych. Grały przyzwoicie, coś ala A200.. lecz jednak inaczej... ale dobrze :) :Fade-color
  • Poziom 28  
    Witam ja mogę szczerze polecić model A-500 sam napędzam nią klony Totemów i gra bajecznie jak na swoje lata, a stan identyczny jak kolegi powyżej.
  • Poziom 23  
    Osobiście kupiłem za 185zł napęd Onkyo integra A-8250, na innych aukcjach widziałem go za ok. 300zł, co do samego wzmaka to napisałem w tym wątku to co znalazłem w sieci i dowiedziałem się co nieco od kogoś kto miał taki sam model. Teraz tylko przelać kasę i czekać na sprzęt, jak będzie to powiem więcej na jego temat.
  • Poziom 15  
    A co powiecie na temat wzmaka Diora WS 504B ?
    Na tym filmie ładnie sobie radzi

Zastanawiam się jeszcze nad Radmor 5102-TE też dobrze napędza podobno altusy
  • Poziom 25  
    diora tez jest ok, rowniez nad nią myslałem lecz odradzano mi ze względu na jej trafo toroidowe. Yamaha oferuje więcej niż te obydwa wzmacniacze. Jesli wystrczy ci 25W na kanał to wez sobie radmora... ale za cholere nie wykorzystasz potencjału altusów. Diora jest w cenie Yamahy i z tych dwóch zdecydowanie lepszym wyborem jest Yamaha.
  • Poziom 12  
    Ale okazja była !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shocked!: :shocked!: Sory że podaje linka ale nie mogłem sie powstrzymać !!!
    Code:
    http://allegro.pl/item342820228__yamaha_a_520_srebrna_okazja_.html
  • Poziom 15  
    Gdybym przeglądał wtedy allegro prawdopodobnie ten sprzęt byłby już mój ;) Okazja to mało powiedziane.
  • Poziom 25  
    Jak to jest moja yamaha xD i zdjecie ktore umiescilem wyzej xD jest to akucja sprzed kilku miesiecy. heheh a cena oczywiscie taka nie byla, tylko została zmieniona aby mniejszą prowizje zapłacic ;) pozdro
  • Poziom 15  
    Teraz dopiero zobaczyłem, że kupił ten co wystawił :P
    Dobra, ale koniec ot co sądzicie o tych wzmakach co wyżej podałem ?
  • Poziom 27  
    Ja mam do sprzedania wzmacniacz SABA VS 2080. Jest to stary, już nie produkowany niemiecki sprzęt, ale solidny i nie zawodny, używałem go parę lat, a teraz się kurzy bo przerzuciłem się na sprzęt estradowy. Napędzałem nim Altusa 110 i spokojnie ten wzmak potrafił go wysterować. Chcę za niego 150zł. Mam jeszcze Yamahe A-400 za 120zł, ale jest dużo słabsza (2x40w/8ohm, a ta saba przypuszczam, że ok. 2x60w/8ohm)
  • Poziom 14  
    exik napisał:
    Technicsy to w większosci kupa platyku i metalu. Nic ciekawego, nie zaglądaj do nich.

Chłopie żartujesz sobie?? jak masz takie bzdury pisać to lepiej nic nie pisz, bo się aby ośmieszasz...

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin 10.4. Nie jest dozwolone pisanie postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinek czy uśmieszków.

• Poziom 35  
    Technics oferował potężne klocki dużej mocy wyższe modele zbudowane w pełni dual mono dźwięk na wyższe modele był rewelacja i często przewyższał yamahy i do tego bardzo dobra kontrola nie ma co dalej pisać każda firma ma swoje lepsze i gorsze produkty ale stwierdzenie że technics jest kitowy bo coś tam bez podania konkretnego modelu jest mało przekonywujące.
  • Poziom 28  
    altus80 napisał:
    A co powiecie na temat wzmaka Diora WS 504B ?
    Na tym filmie ładnie sobie radzi

Właśnie że sobie nie radzi, widać jak membrany latają, bez kontroli, nic sobą ten wzmacniacz dobrego nie prezentuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Z technicsami to różnie bywało. W latach 80 mieli naprawdę dobre maszyny, natomiast w latach 90 i później to żenada...plastiki, i kiepskie wykonanie, dźwięk też był taki nijaki...polityka firmy ogólnie podpadła w tamtych latach..
    I jeżeli technics to proponuję się zainteresować starszymi modelami :)
  • Poziom 9  
    Osobiście miałem wzmiacniacz Technics class aa a700 mk2 i byłem z niego bardzo zadowolony ... byłem lecz już nie jestem bo potrzebowałem kasy poszedł za 450 zł odrazu ;p