Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakim układem mogę zastąpić ul 1111n

28 Maj 2008 16:39 1783 10
  • Poziom 14  
    jakim układem mogę zastąpić ul 1111n?? czy nada się układ ul1490n lub 1211n ?? a może coś z tranzystorów?
  • Poziom 40  
    Witam

UL 1111 to pięć tranzystorów w jednej obudowie , a dwa z nich to para różnicowa. UL 1490 to wzmacniacz mocy m.cz. ( nie nadaje się). UL 1211 to wzmacniacz p.cz. AM/FM (też się nie nadaje). Najprościej pięć tranzystorów , np. BC 239 , BC 549. Zamiennikiem UL1111 jest CA 3046.

Pozdrawiam
    Arturavs
  • Poziom 14  
    mam duzo tranzystorow ale na zadnym nie pisze bc ... . pisze roznie. bf... , c...
    sm... , a... . czy to da sie jakos zidentyfikowac?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Witam

C547 to jest BC547. Tak dla przykładu.

Pozdrawiam
    Arturavs
  • Poziom 14  
    oznaczenia juz w miare znam. mam tez schemat ukladu. powiedzcie tylko jakich uzyc najlepiej tranzystorow i czy wszystkie takie same.
  • Poziom 32  
    Witam.
    skiba_ziom napisał:
    jakim układem mogę zastąpić ul 1111n?? ...

Zamiennikiem UL1111 (jak wyżej napisał już arturavs) jest CA3046. Nie polecam stosowania w miejsce tych układów tranzystorów, zwłaszcza w miejscu pary różnicowej.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    W zależności od zastosowania zastąpienie układu UL1111 tranzystorami może przynieść poprawę parametrów urządzenia. Nie zawsze także w układzie
    z zastosowanym UL1111 wykorzystuje się parę tranzystorów jako różnicową.
    Jedyną zaletą UL1111 jest łatwiejszy montaż (gdy mamy wytrawioną płytkę
    drukowaną) oraz w szczególnych zastosowaniach termiczne sprzężenie
    wszystkich tranzystorów (choć czasem jest to wadą). W większości przypadków, szczególnie gdy i tak dysponujemy szeroką gamą tranzystorów
    można spokojnie nimi zastępować układ UL1111.
  • Poziom 14  
    ale jakich użyć. mam dużo tranzystorów bd i bf oraz różnych dziwnych s , sm . mam dużo tranzystorów c 1815 i s8050 . co to wszystko jest i czy mogę tego użyć
  • Poziom 40  
    Witam

Może pokazałbyś schemat tego czegoś w czym ma pracować UL1111. To ułatwiło by sprawę doboru tranzystorów. Ja od siebie polecam BC239. Są bardzo zbliżone parametrami do tych zawartych w układzie. Kilka razy tak na szybko podmieniałem właśnie na te tranzystory i było ok. Ale jak już napisałem zależy to od docelowego układu.

Pozdrawiam
    Arturavs