Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowo-elektr. Mastercook KM-4330

marianek70 28 Maj 2008 19:22 5227 6
  • #1 28 Maj 2008 19:22
    marianek70
    Poziom 16  

Trudno nazwać mnie początkującym w naprawie AGD nie umiejąc czytając schematów:D,ale to i owo nieraz naprawiłem w domu.Dzisiaj z rozkazu żony zmuszony byłem zajrzeć do naszej kuchenki jak w tytule.Powodem zajrzenia był nie do końca sprawny piekarnik elektryczny.Nie grzała wcale środkowa grzałka na górze(są dwie na górze -po obwodzie i środkowa).Podejrzenie padło ,że siadła grzałka jednak po sprawdzeniu miernikiem nie dochodziło do grzałki napięcie na kabelku nr6.Po podaniu napięcia z innego kabla nr5 grzałka grzeje.Awaryjnie podłączyłem przy pokrętle kabelek nr6 do wsuwki kabelka nr5 w pokrętle ustawiania co ma grzać.Pytanie czemu nie ma napięcia na kabelku nr6- termostat czy pokrętło i czy moje podłączenie awaryjne jest akceptowalne .

0 6
  • #2 28 Maj 2008 20:23
    wronek19
    Poziom 14  

Gdyby to był termostat to nic by nie grzało, Twoje podłączenie powoduje, że grzałka termoobiegu (środkowa ) i grzałka górna grzeją zawsze razem.
    Jeśli tobie to nie przeszkadza to może tak być, ale nigdy nie załączysz ich osobno.
    Sprawdź przełącznik piekarnika czy styki się nie wypaliły, lub jakaś przerwa w przewodach.

0
  • #3 29 Maj 2008 07:32
    marianek70
    Poziom 16  

To ta środkowa działa tylko jak jest włączony termoobieg?chyba nie.Piszę tak ponieważ pieczone potrawy są na środku niedopieczone i czas pieczenia jest dużo dłuższy niż kiedyś.Termoobieg jest prawie nie włączany, także ta środkowa musi chyba też się włączać nie tylko z termoobiegiem(dopalaczem).Dzięki za odpowiedź dobrze ,że kuchenka to nie telewizor:D i ma trochę mniej elementów do niedziałania.

0
  • #4 29 Maj 2008 07:55
    nares
    Specjalista AGD

Z tego co piszesz wynika, że nie działa grzałka grilla - przełącznik krzywkowy ewidentnie do wymiany.

0
  • #5 29 Maj 2008 08:16
    wronek19
    Poziom 14  

Sorry, faktycznie pomyliłem na schemacie połączenia, przy twoim połączeniu (nowym) gzrałka środkowa będzie grzać tylko w połączeniu z tą drugą grzałą u góry. Aby załączyś środkową grzałkę na pokrętle musisz ustawić pozycję grzalka dórna i opiekacz

0
  • #6 29 Maj 2008 19:00
    pwmis
    Poziom 18  

A sprawdziłeś grzałkę dolną? To ona najczęściej siada a niedopieczone potrawy są tego objawem.

0
  • #7 29 Maj 2008 21:44
    marianek70
    Poziom 16  

Dół grzeje ,że aż miło :D .Tak jak podłączyłem w praktyce sprawdza się. Dziś potrawa wyglądała jak za dawnych czasów kiedy kuchenka była nowsza.Może jakieś inne funkcje(ustawienia) nie będą chodzić tak jak powinne ,ale ja i tak ich nie używam.Swoją drogą tą kuchenkę kupiłem razem z mieszkaniem i ona jest od początku do końca do d.....py.

0