Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Wascator TT166

mariuszd 28 Maj 2008 21:30 2227 4
  • #1 28 Maj 2008 21:30
    mariuszd
    Poziom 11  

Witam, czy ktoś posiada może manual do suszarki przemyslowej Electrolux Wascator tt166. Chodzi mi konkretnie o błąd sygnalizowany na wyświetlaczu F1. Pozdrawiam i dziękuję za info.

0 4
  • #2 28 Maj 2008 22:37
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Poszukaj nr PNC, powinien być na naklejce lub tabliczce znamionowej. Jaki to typ suszarki? Kondensacyjna czy przewietrzająca? Jak przemysłowa to pewnie przewietrzająca. Sprawdź drożność kanałów powietrznych, węża i komina.

0
  • #3 29 Maj 2008 09:31
    mariuszd
    Poziom 11  

Dziękuję za szybką odpowiedź, wydaje mi się że jest to przewietrzająca, dodam, że błąd ten jest sygnalizowany zaraz przy załączeniu zapala się najpierw pierwsza dioda wyboru programu, na wyświetlaczu 00, następnie następna dioda na wyświetlaczu 82, trzecia i na wyświetlaczu 56 a następnie wraca do pierwszej diody i na wyświetlaczu F1. i nie można nic ustawić wszytkie termiki sprawdziłem. Dzisiaj sprawdzę drożność kanałów. Pozdrawiam

0
  • #4 29 Maj 2008 10:48
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

F1 to problem z zasilaniem, zbyt niskie napiecie w sieci lub uszkodzenie elektroniki. Odlacz suszarke od zasilania, zmierz napiecie w gniazdku pod obciazeniem 2kW. Jesli napiecie jest ok to po podlaczeniu suszarki blad powinien sam sie zresetowac. Jesli wystepuje nadal to sprawdz elektronie (o schemacie zapomnij ;))

0
  • #5 29 Maj 2008 21:36
    mariuszd
    Poziom 11  

Witam ponownie, dziękuję za wszytskie podpowiedzi, napięcie sprawdzalem tam zasilanie ukladu sterująceo jest 10V po trafo. Znalazlem w necie manual do tego typu suszarki i dzięki niemu udało mi się uruchomić suszarkę. Okazalo się że naplytce mikrokontrolera jest przełacznik do trybu serwisowego, właściciel twierdząc że jest to przełącznik obrotów namieszał w ustawieniach mikroprocesora :) Dołączam manualmoże komuś się przyda. Mam też schemat :) jeśli ktoś potrzebuje proszę pisać na email to go zeskanuję. Pozdrawiam i dziękuję za info

Moderowany przez skryn:

W tym dziale nie umieszczamy załączników! Usunąłem.

2