Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A 1.6 i z gazem ,paliwo traci właściwości?

29 Maj 2008 09:59 2299 21
  • Poziom 38  
    Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem: samochód nie odpalał na benzynie po postoju tzn. z rana ,udało mi się znaleśc przyczynę ,złe paliwo.Nic dziwnego samochód użytkowany na gazie mogło zwietrzec po jakim okresie czasu,spuściłem wlałem 10 litrów nowego ,pali na dotyk,ale po ok.2-tygodni problem powraca zaczyna gorzej zapalac i są problemy z uruchomieniem zimnego silnika,wymieniamy znowu paliwo i jest ok.,ale następne dwa tygodnie i znowu to samo.Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem,czy może coś do zbiornika było wlane lub wsypane kiedyś i skutkuje do teraz co powoduje,że to paliwo traci na wartości?Oczywiście wymiana zbiornika paliwa powinna pomóc ,ale interesuje mnie co może byc przyczyną.Jak ktoś wie coś na temat to będę wdzięczny.
  • Poziom 32  
    Troche dziwna sprawa z tym paliwem , ale nie wydaje mi się żeby paliwo traciło swoje właściwości bo niby czemu. Na twoim miejscu posprawdzał bym wszystkie połączenia masowe, wszystkie wtyczki pod względem czystości i połączeń
  • Poziom 38  
    Zgadzam się,że dziwna sprawa,ale tak jest .Ponad rok czasu właściciel nie dawał rady,wszystko sprawdzali ,podmieniali i nic.Tylko wymiana paliwa pomaga,lub wyjeżdzenie do zera i tankowanie .
  • Poziom 28  
    Witam.Też mam auto z gazem i do tego mało jeżdżę więc paliwo leję wyjątkowo rzadko.W sumie może jeden zbiornik na rok.Żadnych zauważalnych zmian nie ma.Może faktycznie coś bylo dodawane do paliwa.Pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Witam serdecznie.Kolego a może uklad odpowietrzania jest niesprawny.Wymieniając paliwo chwilowo niechcący likwidujesz jego wadliwe działanie.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    witam
    Napisz jaką masz instalację gazową ( na srubę - tylko do gaźników, czy też na silniczku krokowym- sterowanie dawki elektronicznie) , jest to bardzo ważne.
    Paliwo nie traci na wartości po ok 2 tygodniach , miałem auto na gaźniku , zatankowałem na poczatku roku paliwo a skończyło mi sie opiero w pod koniec roku - odpalałem na gazie ( przełączałem jak mi gazu zabrakło -- wiem że zaraz napiszecie że nie powinno sie odpalać na gazie tylko na benzynie ) .
    Miałem też Kadetta 1.6i na gazie , instalacja na silniku krokowym , chodził bardzo dobrze , ale raz na miesiąc musiałem resetowac komputer( odłączałem klemę aka na ok 10 min) , ponieważ rano przy odpalaniu przerywał i nie chciał płynnie wchodzic na obroty (szarpał) i gasł .
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    A slychac syczenie jak po dluzszym czasie odkrecisz korek wlewy? Uklad powinien byc hermetyczny. Jak nie jest, to moze dlatego paliwo tak szybko wietrzeje. Inna sprawa, to dlaczego silnik jest tak wrazliwy na stare ( w sumie nie stare) paliwo?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Adam, już raz gdzieś pisałem, nie paliwo tylko woda w zbiorniku, wlej mu butelkę denaturatu.

Dodano po 55 [sekundy]:

Ja wiem,że szkoda.... ;)
  • Poziom 32  
    Faktycznie nawet o tym nie pomyślałem ale tak jak pisze Pawel to właśnie zrób osadziła się parafina i denaturat może ją zneutralizować. Więc kupuj ale nie wypij czasami i wlej do zbiornika
  • Poziom 18  
    witam
    Po 2 tygodniach jest niemożliwe aby w paliwie była woda , chyba że ktoś wleje ją do zbiornika .
    ADAM 7009 napisał , że wlał do zbiornika nowe paliwo a po 2 tygodniach było znów to samo .
    pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Dobra ,powiem właścicielowi ,żeby dolał denaturatu do paliwa i zobaczymy czy coś zmieni,wiem jeszcze tyle,że lał jakieś dodatki i nie pomagało,sam jestem ciekawy,jeden z moich znajomych zasugerował,że ktoś wsypał kiedyś cukru do zbiornika,ale czy to by miało takie skutki do teraz?.
    Nie cukier to by już swoje zrobił.
  • Poziom 39  
    mi się widzi że jednak odpowietrzenie zbiornika jest zapchane i wytwarza się podciśnienie w zbiorniku
    lepiej na próbę wyciągnij mu uszczelkę z korka wlewu albo włóż jakiś inny (zastępczy) z dziurką
  • Poziom 38  
    To nie to ,bo jak już ma problem z odpaleniem to świece mokre.
  • Poziom 39  
    a czy po owych 2 tyg ciepły na tym "starym" paliwie zapala?
    czy przypadkiem nie jest tak że jeśli już nie zapala to jest odpalony na gazie potem jest wymiana paliwa i wtedy ciepły zapala?
    prubuję to jakoś ogarnąć ale... no nie wiem - może jeśli już nie zapala to go zostawić (nie uruchamiać) wymienić paliwo i wtedy próbować zapalić?
    w ten sposób można wykluczyć przyczynę złego paliwa
    a może to spuszczone paliwo wlać do jakiegoś gaźnikowca i zobaczyć czy będzie gadał?
    no i jeszcze te mokre świece .....
    w jaki sposób spuszczacie paliwo? odłączacie przy tym aku?
  • Poziom 38  
    Na ciepłym pali,ja wykręciłem pompe i inną wyssałem całe paliwo,a gdy problem znowu się nasilał kazałem mu wyjeździc to paliwo do końca i zatankowac,i znowu palił,ale po jakimś czasie znowu problemy i dlatego daje mi to do myślenia co może byc przyczyną.
    Filtr paliwa wymieniony?

Dodano po 56 [sekundy]:

następnym razem wyjmij filtr poruszaj nim, załóż ponownie i zobaczysz,że zapali!
  • Poziom 38  
    oczywiście ,że wymieniony ,krokowy też! (To tak na wszelki wypadek)
  • Poziom 32  
    Adam moja rada spal to w cholerę:D
  • Poziom 38  
    Michu10 napisał:
    Adam moja rada spal to w cholerę:D
    Jak podpowiem właścicielowi to co mówisz i to zrobi to się nigdy nie dowiem co było przyczyną,a szkoda bo jestem ciekawy,wiem że teraz przymierza się do wymiany zbiornika to zobaczymy co z tego wyniknie,na pewno mnie poinformuje. Ja to jeszcze stawiam,że może miec dziurę w zbiorniku i szybko odparowywuje,ale to było by czuc paliwem tym bardziej,że trzyma go w garażu pod domem.Na razie zostawię temat otwarty może coś komuś przyjdzie do głowy ,no i ja dam znac czy wymiana zbiornika pomogła.
  • Poziom 32  
    Adam nie wydaje mi sie aby przyniosło to pozytywny rezultat ale zobaczymy daj znać po wymianie
  • Poziom 38  
    Albo robi mnie "w konia" ale jaki by miał cel w tym .Po tym jak mu to zrobiłem ,że odpala to nie chciał wierzyc no bo kasy już włożył wcześniej w naprawy in nic,kazałem mu jechac do domu i przyjechac na rozliczenie jak będzie zadowolony i przyjechał na drugi dzień i był w niebowziety.A tu po dwóch tygodniach tel.,że znowu jest gorzej,kazałem wyjeżdzic paliwko i zatankowac ,było dobrze ,a teraz znowu coś wspomina ,że gorzej...
  • Poziom 28  
    Witam.Czy denaturat rozpuści parafinę i skąd by ona tam się wzięła wszak to benzyniak.Czy paliwo było tankowane w jednej czy kilku stacjach? Też kiedyś trafiło mi się autko z kiepskim paliwem i świece były mokre.Właściciel nie powiedział, że stało się to po tankowaniu i trochę sie naszukałem.Pozdrawiam.