Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 25PT4403/00 nie zatrzymuje się na stacjach

servist 29 May 2008 21:28 1805 9
 • #1
  servist
  Level 11  
  Spędza sen z oczu. Odbiornik po naprawie przetwornicy - brak startu oraz wymianie transformatora wysokiego napięcia. Nie zatrzymuje się na napotkanych stacjach, wymieniony procesor SAA5290zp/075, prawidłowe napięcie na k. 15 również nie pamięta zaprogramowanej stacji, filtr w p.cz wymieniony na nowy, pamięć 2402 wymieniona. co przeoczyłem.

  Proszę o pomoc. Tadeusz

  Tytuł tematu uzupełniłem - p.11 regulaminu. [Mirek Z.]
 • #2
  ARTEMIAN
  Level 16  
  Przejrzyj dokladnie p.cz
 • #3
  radekrpisz
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Sama wymiana filtra p.cz. nic nie da, trzeba go jeszcze zestroić. 5V jest na procku?
 • #4
  servist
  Level 11  
  Sprzedająca filtry firma z Łodzi twierdzi że filtry są fabrycznie strojone i broń Boże go ruszać, natomiast napięcie identyfikacji rośnie rośnie prawie do 5V na 15 nodze procesora, który jednak przewija dalej

  Pozdrowienia Tadeusz
 • #5
  Bogdan58
  Level 32  
  Strojenie tym filtrem jest dość proste. Filtr może firmowo zestrojony jest, ale w TV musi być indywidualnie ustawiony, przecież współpracuje z elementami o różnych tolerancjach.

  Pozdrowienia.
 • #6
  servist
  Level 11  
  To mi wygląda na coś więcej niż nie zestrojony filtr, ponieważ w trakcie strojenia nie ma nawet ochoty zwolnić procedurę nie mówiąc tu o zatrzymaniu. Dodaję, w p.cz. obsadzony jest tda8361 3.

  dobrej nocy Tadeusz.
 • #7
  mirex
  Level 43  
  Może i wygląda, a może nie.
  Filtr ma być porządnie dostrojony. Może być tak, że sygnał IDENT będzie się zmieniał, czyli "widzi" 38,9MHz, ale AFC już nie zmienia. Tymczasem i jedno, i drugie musi działać współbieżnie aby procesor zatrzymał strojenie.
  Wróć do starego filtru skoro nie chcesz ruszać nowego, wytnij kondensator z niego, wlutuj, od strony płyty daj 56-75pF. Zestrój filtr. Jeśli nie osiągniesz takiego położenia żeby się zatrzymywał a na nodze AFC TDA nie ma zmian, przy czym wszystko w tej gałęzi az do procesora sprawne to masz TDA8361 do wymiany chyba.
 • #8
  servist
  Level 11  
  Dodam jeszcze,że TDA8361 podstawiałem. Firma sprzedająca m.in. filtry zajmuje się również serwisem i nigdy dostrajanie nie było konieczne.
 • #9
  Bogdan58
  Level 32  
  Nie wierz w bajki "serwisantów". Czekają na Twój sprzęt i tyle. Wszystko się stroi, albo nie stroi, w zależności od potrzeby i wyglądu klienta. Sprawdź jeszcze AGC (ARW), czy przypadkiem sygnał nie jest przesterowany? Kondensator 1µ (2108) oczywiście wymieniłeś.

  Pozdrowienia.
 • #10
  !Krak
  Level 17  
  Gdy po raz pierwszy spotkałem się z taką usterką w L6.2, też wynieniałem procesor, wstawiałem TDA8362 z 5, z 3Y itd. Tylko, że to było jakieś siedem lat temu. Teraz już wiem, że wystarczy wyciąć kondensator z filtra tak jak pisze Mirex, dolutować od druku drugi, zestroić i na pewno będzie ok.