Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 25PT4403/00 nie zatrzymuje się na stacjach

servist 29 May 2008 21:28 1805 9
    servist
    Level 11  
    Spędza sen z oczu. Odbiornik po naprawie przetwornicy - brak startu oraz wymianie transformatora wysokiego napięcia. Nie zatrzymuje się na napotkanych stacjach, wymieniony procesor SAA5290zp/075, prawidłowe napięcie na k. 15 również nie pamięta zaprogramowanej stacji, filtr w p.cz wymieniony na nowy, pamięć 2402 wymieniona. co przeoczyłem.

Proszę o pomoc. Tadeusz

Tytuł tematu uzupełniłem - p.11 regulaminu. [Mirek Z.]
    ARTEMIAN
    Level 16  
    Przejrzyj dokladnie p.cz
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sama wymiana filtra p.cz. nic nie da, trzeba go jeszcze zestroić. 5V jest na procku?
    servist
    Level 11  
    Sprzedająca filtry firma z Łodzi twierdzi że filtry są fabrycznie strojone i broń Boże go ruszać, natomiast napięcie identyfikacji rośnie rośnie prawie do 5V na 15 nodze procesora, który jednak przewija dalej

Pozdrowienia Tadeusz
    Bogdan58
    Level 32  
    Strojenie tym filtrem jest dość proste. Filtr może firmowo zestrojony jest, ale w TV musi być indywidualnie ustawiony, przecież współpracuje z elementami o różnych tolerancjach.

Pozdrowienia.
    servist
    Level 11  
    To mi wygląda na coś więcej niż nie zestrojony filtr, ponieważ w trakcie strojenia nie ma nawet ochoty zwolnić procedurę nie mówiąc tu o zatrzymaniu. Dodaję, w p.cz. obsadzony jest tda8361 3.

dobrej nocy Tadeusz.
    mirex
    Level 43  
    Może i wygląda, a może nie.
    Filtr ma być porządnie dostrojony. Może być tak, że sygnał IDENT będzie się zmieniał, czyli "widzi" 38,9MHz, ale AFC już nie zmienia. Tymczasem i jedno, i drugie musi działać współbieżnie aby procesor zatrzymał strojenie.
    Wróć do starego filtru skoro nie chcesz ruszać nowego, wytnij kondensator z niego, wlutuj, od strony płyty daj 56-75pF. Zestrój filtr. Jeśli nie osiągniesz takiego położenia żeby się zatrzymywał a na nodze AFC TDA nie ma zmian, przy czym wszystko w tej gałęzi az do procesora sprawne to masz TDA8361 do wymiany chyba.
    servist
    Level 11  
    Dodam jeszcze,że TDA8361 podstawiałem. Firma sprzedająca m.in. filtry zajmuje się również serwisem i nigdy dostrajanie nie było konieczne.
    Bogdan58
    Level 32  
    Nie wierz w bajki "serwisantów". Czekają na Twój sprzęt i tyle. Wszystko się stroi, albo nie stroi, w zależności od potrzeby i wyglądu klienta. Sprawdź jeszcze AGC (ARW), czy przypadkiem sygnał nie jest przesterowany? Kondensator 1µ (2108) oczywiście wymieniłeś.

Pozdrowienia.
    !Krak
    Level 17  
    Gdy po raz pierwszy spotkałem się z taką usterką w L6.2, też wynieniałem procesor, wstawiałem TDA8362 z 5, z 3Y itd. Tylko, że to było jakieś siedem lat temu. Teraz już wiem, że wystarczy wyciąć kondensator z filtra tak jak pisze Mirex, dolutować od druku drugi, zestroić i na pewno będzie ok.