Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharing jak to działa i jak zrobić? Jest legalne?

Milan2015 29 May 2008 22:10 32055 26
    Milan2015
    Level 10  
    Mam w domu dwa telewizory i tuner Cyfrowego Polsatu. Wiem że przez sharing mając dwa tunery można na każdym telewizorze oglądać niezależnie programy. Słyszałem że musi być odpowiedni dekoder. Mam Echostar DSB 616 będzie mi to działać?

Co oprócz dwóch tunerów musze mieć aby mi to działało. Jak to wszystko połączyć?

Jeśli płace jeden rachunek i korzystam w własnym celu z drugiego dekoderu to jest to legalne czy nie?

Prosze o pomoc i z góry dziękuje.
    debian30
    Level 11  
    Oczywiście, że jest możliwy. Inaczej niż przy kartach Cyfry gdzie wystarczył spliter z kartami klienckimi ale to nie zmienia faktu iż można to zrobić i to bez większego wysiłku. Co dolegalności sharing nawet w obrębie jednego gospodarstwa domowego jest nielegalny
    meek
    Level 15  
    debian30 wrote:
    Oczywiście, że jest możliwy...można to zrobić i to bez większego wysiłku.

Tak?? A niby jak?? Bo z tego co wiem dla CP podział jest niemożliwy...
    pajo21
    Level 35  
    meek wrote:
    debian30 wrote:
    Oczywiście, że jest możliwy...można to zrobić i to bez większego wysiłku.

Jeżeli znasz boxkey karty to nie ma problemu z podziałem.
    Robisz serwer np na Dreamie i tyle.
    debian30
    Level 11  
    Wcale nie trzeba mieć dreama. Wystarczy phoenix i serwer postawiony na kompie. Ale to racja trzeba mieć wyciągnięty boxkey z tunera i nic nie stoi na przeszkodzie.
    pajo21
    Level 35  
    debian30 wrote:
    Wcale nie trzeba mieć dreama. .

Napisałem na przykład.Przecież nie będą opisywał wszystkich możliwości.Poza tym jakiś tuner i tak jest potrzebny do TV.
    darekace
    Level 15  
    meek wrote:

Jesli Polsat dziala w Emu i na SBCL to czemu mialby nie dzialac w sharingu ? :)
    W sharingu dziala Polsat i Cyfra i kanały N-ki nadawane w DVB-S. Zmiana systemu kodowania Polsatu tez nic nie dala bo juz dziala sharing na N3. Cyfra tez raczej nic nie zrobi z sharingiem.
    Milan2015
    Level 10  
    debian30 wrote:
    Wcale nie trzeba mieć dreama. Wystarczy phoenix i serwer postawiony na kompie. Ale to racja trzeba mieć wyciągnięty boxkey z tunera i nic nie stoi na przeszkodzie.

"Mieć wyciągnięty boxkey" nie mówisz dosłownie że musisz coś wyciągać z tunera tylko uzyskać numer boxkey tak?
    A jak już będę miał numer boxkey to jak założyć serwer?
    pajo21
    Level 35  
    Dalsza dyskusja na ten temat nie ma większego sensu bo i tak nie wyciągnie się potrzebnych danych z echostara.
    Milan2015
    Level 10  
    A da się te dane wyciągnąć z Samsunga DSB-S305G
    Jeśli nie to jak dekoder jest potzebny za w miare rozsądną cenę?
    pajo21
    Level 35  
    Z samsunga nie da rady.
    Tylko sagem i thomson ale tych tunerów już dawno nie dają.
    Milan2015
    Level 10  
    A jak bym kupił sagema lub thompsona to jest możliwe, aby karte którą mam w echostarze przełożyć do tego co kupie i żeby mi to działało? Idzie to jakoś tak przerobić?
    okulik
    Level 28  
    Nie.

Dodano po 19 [sekundy]:

Temat do zamknięcia.
    Milan2015
    Level 10  
    Czyli jak mam echostara nic się nie da zrobić żyby mieć drugi niezależnie działający dekoder z Cyfrowego Polsatu?
    Rozumiem z tego że osoby które niedawno kupiły sobie Cyrowy Polsat nie mogą nic z tym zrobić.
    pajo21
    Level 35  
    Doominus wrote:
    Milan2015 wrote:

Rozumiem z tego że osoby które niedawno kupiły sobie Cyrowy Polsat nie mogą nic z tym zrobić.

Od początku się tego nie dało zrobić , CP paruje karty z dekoderem.

Trochę jesteś niedoinformowany.Można to zrobić pod pewnymi warunkami o których była mowa we wcześniejszych postach.
    Milan2015
    Level 10  
    Doominus wrote:
    Od początku się tego nie dało zrobić , CP paruje karty z dekoderem.

Z tego co wiem to w starszych modelach można było zastosować sharing i można było mieć dwa niezależnie działające dekodery za jeden rachunek.
    Oli ;)
    Level 12  
    @debian30 to ciekawe co mówisz, załóżmy że mam 2 tunery i jedną kartę C+, jak wkładam ją na przemian do każdego tunera (co kilka sekund, na jednym ECM->CW->DW poświeci ~20s (mówcie jak się mylę i świeci 10), czy to już jest sharing i działanie nielegalne? Oglądam 2 kanały z jednej karty...
    Doominus
    Level 34  
    Oli ;) wrote:
    @debian30 to ciekawe co mówisz, załóżmy że mam 2 tunery i jedną kartę C+, jak wkładam ją na przemian do każdego tunera (co kilka sekund, na jednym ECM->CW->DW poświeci ~20s (mówcie jak się mylę i świeci 10), czy to już jest sharing i działanie nielegalne? Oglądam 2 kanały z jednej karty...

Sharing i spliter to dwie różne rzeczy !

Quote:
    Sharing - udostępnianie kluczy płatnych platform cyfrowych (Cyfra+, Cyfrowy Polsat) przez Internet, dzięki czemu stają sie dostępne dla osób nie mających wykupionego abonamentu u dostawców telewizji. W Polsce sharing jest nielegalny.
    Oli ;)
    Level 12  
    @Doominus - chodzi tutaj o podział po domu

Chcę wiedzieć czy to prawda, że "sharing nawet w obrębie jednego gospodarstwa domowego jest nielegalny"
    debian30
    Level 11  
    Doominus wrote:
    Oli ;) wrote:

Sharing i spliter to dwie różne rzeczy !

Quote:
    Sharing - udostępnianie kluczy płatnych platform cyfrowych (Cyfra+, Cyfrowy Polsat) przez Internet, dzięki czemu stają sie dostępne dla osób nie mających wykupionego abonamentu u dostawców telewizji. W Polsce sharing jest nielegalny.

Nie jest prawdą to co piszesz. Samo pojęcie sharing = udostępnianie. I nie ma znaczenia czy robisz to przez internet czy po sieci lokalnej.

Co do pierwszego pytania to odpowiedź jest prosta. Jeżeli wymieniasz kartę to wszystko jest ok. Nielegalne jest oglądanie z jednej karty na więcej niż jednym tunerze na raz. faktem jest też, że jeżeli jest to na obszaże jednego gospodarstwa to w sumie jest to niby nie do wyłapanie (no chyba, ze ktoś sam na siebie doniesie lub w trakcie innej kontroli) ale nie zmienia to faktu, iż jest to nie zgodne z prawem.

Dla 100% pewności używanie spliterów także nie jest legalne. Najprostrzym sposobem na sprawdzenie, iż piszę o faktach jest zapoznanie się z umową naświadczenie usług przez Cyfrę lub Polsat (niestety mało kto to robi i później są takie a nie inne wypowiedzi)
    I jeszcze jedno i chyba najważniejsze. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. A prawo mówi jasno: art 7 ust 2 ustawy z dnia 5 lipca 2002 r o ochronie niektorych usług świadczonych droga elektroniczna opartych lub polegajacych na dostepnie warunkowym

Art. 7. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiada lub używa urządzenie niedozwolone, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2. Jeżeli sprawca używa urządzenia niedozwolonego wyłącznie na własne potrzeby, podlega grzywnie.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem temat.

P.S. Co do boxkey to można go wyciągnąć także z karty (nie z każdej sie da ale jest to możliwe) prawdą jest natomiast, że starych tunerów było to o wiele łatwiejsze. Nic więcej na ten temat nie powiem ponieważ nie udzielam instrukcji jak można kombinować. jestem zwolennikiem, że jak coś się chce mieć to trzeba za to zapłacić lub zrezygnować.
    pajo21
    Level 35  
    Używanie splitterów (C+)w obrębie jednego gospodarstwa domowego jest dozwolone a przynajmniej nie jest zakazane.
    Niektóre punkty dystrybucji Cyfry+ oferują do sprzedaży splittery.
    Gdyby nie splitter to bardzo dużo osób nie skorzystało by z oferty C+,dlatego jest ciche przyzwolenie na używanie tych urządzeń.
    debian30
    Level 11  
    pajo21 wrote:
    Używanie splitterów (C+)w obrębie jednego gospodarstwa domowego jest dozwolone a przynajmniej nie jest zakazane.
    Niektóre punkty dystrybucji Cyfry+ oferują do sprzedaży splittery.
    Gdyby nie splitter to bardzo dużo osób nie skorzystało by z oferty C+,dlatego jest ciche przyzwolenie na używanie tych urządzeń.

Jest to tzw logika Kalego jak my to ok. Tak używanie splitera to co innego i dlatego podlega tylko grzywnie (jedyne 1000 zł przy dobrowolnym poddaniu się karze) a nie jak w przypadku czerpania jeszcze z tego tytułu korzyści majątkowych dodatkowo karze pozbawienia wolności. To że dystrybutorzy sprzedają splitery nie znaczy, że używanie ich do podziału kart płatnych telewizji jest legalne. Tak samo kupisz tam programatory i sądzisz, że to uprawnia Cię do podbijania kart lub aktywowania kart wyłączonych przez operatora?

Dyskutujesz z faktami pisząc że jest to legalne bo wielu by nie kupiło abo cyfry gdyby nie splitery. To nie jest argument. Na całe szczęście w Polsce prawo wyznacza Kodeks karny a nie podaż. A zasady korzystania z płatnej telewizji Cyfrowej regulamin swiadczenia usługi przez operatora, a w sprawach nie uregulowanych w regulaminie znowu kodeks karny.

Powtórzę jeszcze raz nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Proponuję abyś poczytał ustawę której numer podałem wyżej z wyszczególnieniem 2 artykułów i wtedy odniósł się do faktów a nie do tego co błędnie Ci się wydaje.
    pajo21
    Level 35  
    Nie słyszałem jeszcze o przypadku żeby cyfra ścigała kogoś za używanie splittera.Umowy są tak nieprecyzyjnie napisanie że można je łatwo z "falandyzować" .Poza tym wcale nie trzeba używać splittera do podziału bo niektóre tunery potrafią to robić bez użycia jakiegokolwiek urządzenia.
    Jak jesteś taki "prawy" i tak nadgorliwie przestrzegasz prawo to może zaloguj się na jakimś forum policyjnym i tam urządzaj krucjatę przeciwko wszystkim i wszystkiemu co Ci się nie podoba.

Dyskusja o splitterach toczy się już od paru lat na różnych forach i zaczynanie tematu po raz kolejny nic nie zmieni.Ludzie oglądają C+ na kilku TV a Cyfra nic z tym nie robi.

PS.Ciekawe czy korzystasz tylko z orginalnego oprogramowania na komputerze i nie dzielisz internetu za pomocą rutera które też jest niedozwolone a jak przypadkiem przejedziesz na czerwonym świetle to od razu jedziesz na posterunek w celu dobrowolnego poddania się karze.
    debian30
    Level 11  
    Widzę, że zaczynasz atakować kiedy brakuje Ci argumentów. Nie mówimy o tym czy ja jestem taki prawy czy nie (przynajmniej ja) natomiast staram sie udzielić rzetelnej odpowiedzi na zadane pytanie. Zgodnej z prawdą a nie tym co mi się wydaje tak aby osoba która pyta mogła podjąć swoją decyzję wiedząc o ewentualnych konsekwencjach. Pytanie brzmiało czy jest to legalne czy nie a nie czy tak sie ogląda i gdzie można kupić spliter bo to wszyscy wiedzą.