Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z EBS w Scania 4 i MAN TGA

30 Maj 2008 10:03 10142 12
 • Poziom 10  
  Witam, mam taki problem z autkami, zacznę od pierwszego. Jest to Scania 124 z systemem EBS 2.2, system nie wyświetla żadnych kodów migawkowych tzn. zawsze mrugnie tylko 2-1. Problemem jest jednak świecąca pomarańczowa kontrolka ABSu ciągnika. W dokumentacji Scania w tabelce "Błędy bez kodów błyskowych" jest pozycja która objawiać się ma pomarańczową lampką "Połączenie z przyczepą w trybie jednego przewodnika". Ale co to znaczy ? Zgodnie ze schematem gniazdo ABS/EBS naczepy ma tylko magistrale CAN podłączoną ze sterownika EBS w ciągniku.
  Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś informacje.

  Drugim problemem jest MAN TGA z systemem Knorr EBS, wyświetlają się dwa kody usterek 04601 oraz 04346. Czy ktoś wie co one oznaczają ?

  Z góry dziękuje
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  A lampka od okladzin hamulcowych to świeci? jesli nie (spalona) to w zastępstwie będzie świecila od ABSu, pomimo sprawnego ukladu. Kod 2-1 to koniec listy usterek albo ich brak).
 • Poziom 10  
  Kontrolka od okładzin zaświeca się po zapłonie i gaśnie po 3 sec. Kod 2-1 właśnie oznacza koniec listy usterek, czyli w moim przypadku brak usterek. Jeśli spalona była by kontrolka od okładzin zgłaszany byłby kod (chyba 4-4)
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  Najlepiej podlączyć komputer i wszystko będzie jasne.
 • Poziom 10  
  Podłączenie komputera nic nie daje bo nie ma żadnych błędów w pamięci. Juz podłączałem
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  odlączaleś CAN od przyczepy. Użyj kabla 5-żylowego.
  Czy ta usterka jest tylko z przyczepą?
 • Poziom 10  
  Usterka występuje cały czas, z i bez naczepy
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  Jest jeszcze jedna możliwa przyczyna, nie wiem czy tak jest i w EBS2.2 ale bylo w abs 4-serii jeśli po kasowaniu blędów nie byl wykonany zapis prędkości początkowej czujników, to kontrolka świecila caly czas nie mając blędów w pamięci. Wiem tylko na pewno że po skasowaniu usterek i po zaprogramowaniu prędkości początkowej, po ponownym wlączeniu zasilania kontrolka zgaśnie. Co ważne, to prędkość jaką trzeba bylo uzyskać to o 5km/h większą od tej, przy jakiej nastąpila awaria czujnika prędkości w kole. Kierowcy próbując oszukać ogranicznik prędkości wylączają na chwilę zasilanie stacyjki, (i wtedy jazda!!!) i test jaki wykonuje ABS/EBS jest przy prekości ok. 90km/h. Bosch CP12 w tym przypadku jest do wyrzucenia chyba żeby na nowo wgrać z drugiego wsad.
 • Poziom 11  
  może już troche za późno no ale.. też miałem taki problem w scani 4 zero kodów błyskowych a kontrolka abs wciąż się świeciła, okazało się, że wysunął się czujnik obrotu koła i wystarczyło go delikatnie "dobić", w Twoim wypadku raczej to jest to samo
 • Poziom 12  
  wina swiecenia kontrolki abs nie zawsze objawia sie uszkodzeniem abs-u usterka moze lezec równiez po stronie czujników zużycia kloców jak jeden sie uszkodzi to abs przestaje działać lub w elektronice głównego zaworu hamulcowego
 • Poziom 2  
  Witam. Mam problem z dwoma błędami przy MAN TGA 18440: EBS 4342 i EBS 4346. Może ktoś wie co one oznaczają? Jeżeli tak to proszę o pomoc.
 • Poziom 12  
  04342 usterka zwiazana jest z modulatorem naczepy : z wysokim w dosłownym tłumaczeniu niewiarygonie wysokim ciśnieniem występującym pod koniec hamowania i "nie działającym" przełącznikiem(switch) hamulca postojowego i hamulca roboczego naczepy
  druga usterka opisuje to samo-troche to dziwne ale tak mam w opisach
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc. Pozdrawiam