Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON 14" QUADRA - mały zasięg pilota

30 Maj 2008 10:15 2052 5
  • Poziom 23  
    Witam,

bardzo proszę o pomoc z tym odbiornikiem. Problem polega na tym, że pilot działa, ale tylko z niewielkiej odległości (max ok. 2 metry) i w bardzo wąskim kącie względem odbiornika w telewiorze. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki oraz w odnalezieniu schematu do telewizora i pilota. Wszystko co wiem na jego temat to to, co napisałem w temacie. Jeśli potrzeba coś więcej, to bardzo proszę o informacje gdzie w obrębie telewizora (płyta, obudowa itp.) mogę to znaleźć.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od monitorów
    Z tyłu masz naklejkę > spisz co masz
    jak nie rozkręc obudowę > na obudowie /lub kineskopie powinno byc nap[sane ..
    *podaj jakie scalaki na płycie gł.

_ wymień baterie w pilocie
    -ogólnie modele Quadra 20" były na chasis
    THOMSON 51MT11X chasis :TX91
  • Poziom 23  
    Witam,

dzięki, sprawdzę i napiszę. Baterie są nowe. Zapomniałem napisać, że kupiłem pilota uniwersalnego. Pominę poprawność obłożenia klawiatury ale zasadniczo pracował tak samo jak orginał: mały zasięg i praktycznie tylko na wprost odbiornika. Myślę, że to coś z odbiornikiem IR. Jak będę miał schemat sprawdzę oscyloskopem przebiegi na płycie.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński
  • Moderator
    Proszę usunąć zbędny Caps Lock w tytule tematu (p.10.9 regulaminu).

Szybka od wewnątrz i odbiornik IR w TV są czyste? Może warto ten odbiornik wymienić.
    Nie wiem, dlaczego Kolega kupował jakiś "uniwersalny", jeśli chińskie odpowiedniki oryginałów są b. tanie, a dobre zamienniki też niewiele droższe. Odpadłby problem przycisków.
  • Poziom 23  
    Witam,

Przyznam się szczerze, że do tej pory koncentrowałem się na pilocie. Uniwersalny kupiłem tylko dlatego, że na bazarze kosztował 7 PLN a stary działał już bardzo kiepsko. W międzyczasie usprawniłem go naklejając nowe gumy przewodące i jest OK. No i do tej pory nie rozbierałem telewizora. Ale będzie kicha jak się okaże, że w TV na szybie i odbiorniku jest 1 cm kurzu. Przyznaję się bez bicia: nie wiem. Pzygotowuję się teoretycznie na jutro aby się tym w końcu zająć i szukam opini ludzi z branży.

Z pozdrowieniami:
    Jacek Zieliński

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Witam,

mam już dane:

QUADRA TX91G/EU
    14MG79CL.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu schematu oraz na wszelki wypadek osiągalnego na rynku odbiornika podczerwieni.

Z pozdrowieniami:
    Jacek Zieliński