Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Urmet 1133-Atlantica. podł. lecz niedokonca .Pomocy

30 Maj 2008 12:32 3415 2
  • Poziom 9  
    Prosze o pomoc w podłączeniu unifonu urmet 1133 w instalacji 6 żyłowej. Chciałem zmienic stary domofon na nowy lecz spotykaja mnie same niespodzianki . Korzystając z forum elektroda.pl poczyniłem juz pierwsze kroki lecz nie do końca mi to wychodzi.

Zaczynajac wszystko od początku : w starym unifonie nie znanej mi marki (brak jakichkolwiek oznaczen) było podłaczonych 5 żył ( ze sciany wychodzi 6) jedna była skrecona i odłożona z boku . Oznaczenia w tym unifonie zaczynaja sie kolejno od góry 1 , 2, 3 , 4, 5, 6.

1- przewód Biały
    2- przewód Niebieski
    3- przewód Brązowy
    4- puste miejsce- brak sladów lutowania
    5- przewód Zielony
    6- przewód Żółty

i pozostaje wolny przewód koloru Szarego

Natomiast w nowym Unifonie 1133 podłaczenia od góry są nastepujące :

9
    10
    6
    2
    CA
    1

Jedyne co udało mi sie zlokalizowac to otwieranie zamka i sygnał wywołania CA jednak jest on bardzo cichy reszta kabli jest niepodłaczona (próbowalem opcji z kolega przy domofonie i próba podłączenia mikrofonu i słuchawki lecz to nie wypaliło) teraz moje podłączenie wygląda następująco:

9 - otwieranie drzwi przewód Zielony
    10- otwierania drzwi przewód Żółty
    6 -
    2-
    CA-wywołanie (działa bardzo cicho i buczy) przewód Biały
    1-

Nie mam pojecia gdzie wpiac mase i jaki to kolor kabla , gdzie sluchawke i mikrofon i jakie kable je oznaczaja. Moje próby podłączenia konczyły sie buczeniem po obu stronach unifonu .Prosze o Pomoc!!!!!! Jesli jest to konieczne moge zamieścic zdjęcia. Z Góry dziękuje i Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    1 - Słuchawka unifonu
    CA - Wywołanie
    2 - Mikrofon unifonu
    6 - Masa
    10 - Masa (mostek decyduje, który jest na druku do zacisku 6)
    9 - Przycisk otwarcia

Wywołanie jest cicho, bo z całą pewnością masa jest pomylona.
    Poza tym skoro stary pracował na 5 żyłach to nowy też tak należy podłączyć.
  • Poziom 9  
    Eureka :) wielkie dzieki za szybka pomoc tak samo szybko poradziłem sobie z usterka. A wiec wyglada to tak nowy unifon działa faktycznie na 5 żyłowej instalacji a ja faktycznie podpiełem źle mase . teraz działa wszystko i sprawie a mikrofon i głosnik można w takim podłaczeniu masy bardzo łatwo zlokalizowac wyraznie słychac otoczenie i nie ma żadnych szumów czy buczenia . Moje podłaczenie wyglada nastepująco(moze to sie jeszcze komus przyda)

9 - otwieranie zamka przewód Żółty
    10- wolne
    6 - masa przewód Zielony
    2 - mikrofon unifonu przewód Brązowy
    CA - wywołanie przewód Biały
    1- głośnik unifonu przewód Niebieski

Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum elektroda.pl !!!!!!!!