Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tester WiFi

Piter2020 30 May 2008 14:07 7107 10
    Piter2020
    Level 10  
    Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim testerkiem sieci WiFi który pokazywałby siłę sygnału, kanał AP, adres MAC, częstotliwość itp. Tylko nie chodzi mi o rozwiązanie softwareowe (np pod laptopa z kartą wifi) tylko o konkretny dedykowany do tego celu miernik/tester
    Techar
    Level 17  
    Zgodzę się z "adamm666"
    Zostaje Ci tylko laptop karta wifi z wyjściem na antenke i dopiero pomiar.
    Orientowałem się swego czasu właśnie za takim czymś lecz nie znalazłem nic w tym temacie żeby laptopa nie ciągać ze sobą.
    Piter2020
    Level 10  
    dzięki, ja jeszcze będę szukał i jak coś znajdę to dam znać
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bardziej poręcznym rozwiązaniem będzie PDA lub telefon komórkowy z obsługą WiFi.
    exequtor
    Level 14  
    Każdy AP pokazuje mac i siłę sygnału, ale w zależności od anteny wyniki mogą być przekłamane i nie dawać obrazu, jakości możliwego połączenia. Polecam program Netstumbler i testy komendy ping.
    Nano station5 ma diody pokazujące siłe sygnału bez kompa ale dopiero po konekcie
    miwi
    Level 28  
    Takie urządzonko robi naprzykład firma EDIMAX i ma ono oznaczenie
    EW-7317LDGn a przy okazji może też być kartą sieciową.

pozdrawiam
    mirek

tester WiFi
    lepos
    Level 12  
    Admin w mojej sieci ma Zyxel AG-225H, fajne, pokazuje wykryte sieci, moc sygnalu no i moze robic za karte (jak nie miaelm apka to wlasnie na tym zyxelq jechalem ze 2 tygodnie) :)
    oartek
    Level 11  
    Witam

Jest takie urządzenie i to bardzo fajnie się spisuje. Producent: JDSU nazwa : WI-NET

LINK: tester Wi-Fi

Pozdrawiam