Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Internetu z kopmutera stacjonarnego do laptopa

30 Maj 2008 20:03 10253 7
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o komputery, internet itp. (szczególnie w kwestiach technicznych) to jestem kompletną blondynką, więc proszę o wyrozumiałość. Kupiłam nowego laptopa (Toshibę) i internet bezprzewodowy mam zamiar kupić dopiero za kilka miesięcy, bo na razie mogę korzystać z komputera w domu. Zastanawiam się tylko, czy mogę przełączyć Internet z komputera stacjonarnego na laptopa (w stacjonarnym mam internet przez kablówkę - Multimedii), bo domyślam się , że samo przełączenie tego kabelka nie wystarczy.
    Z góry dziękuję za pomoc;)
  • Poziom 17  
    Witaj;)
    Wszystko odbywa sie w tak samo jak na komputerze stacjonarnym;)
    Wiec tylko kwestia zainstalowani modemu na tym komputerze.
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 26  
    Możesz mieć internet na obydwu komputerach przez LAN.
    potrzebujesz kabel LAN "krzyżowy" i utworzyć połączenie sieciowe.
  • Poziom 17  
    Tylko wytłumacz teraz tej pani jak to ma zrobić;)
    Ja podałem najprostszy manewr;)
    Pozdr.
  • Poziom 2  
    Na szczęście Internet na dwóch komputerach jednocześnie nie jest mi potrzebny, bo wtedy to już w ogóle by kosmos był;) Jak podłączam kabel od Internetu do laptopa, to pojawia mi się informacja, że sieć jest niezidentyfikowana. Pogrzebałam w sieci i znalazłam info, że może mieć to związek z jakimś adresem MAC, ale nie wiem, czy jest to sprawdzona wiadomość, a wolałabym nie zepsuć laptopa pierwszego dnia przy przepisywaniu tego adresu;)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witaj.
    Czasem pomaga reset modemu lub go odłączenie i podłączenie, czasem trzeba tak jak robi to aster wejść na stronę i dodać nowy komputer.
    Ale akurat w multimedia nie wiem jak jest.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Pomógł reset modemu i teraz wszystko działa;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witaj.
    Wiec jeżeli pomogłem wciśnij pomógł:)
    Pozdrawiam.