Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSH maxx wfo 1662 przestala działać.

30 Maj 2008 21:33 4267 9
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów

Dzisiaj moja praleczka po 4 latach odmówiła posluszenstwa :cry: podczas prania po prostu stanęła i juz nie dokonczyla cyklu ( chyba ), a na pewno nie odpompowala wody :cry: W kazdym razie na panelu wszystko się swieci, przelacza, ale pralka nie reaguje na nic. Słychac tylko po paru sekundach jednostajne ciche buczenie :|

proszę o radę od czego należy zacząć sprawdzanie, co mogło się stac ? I jakie bylyby ewentualne koszty takiej naprawy, czy to sie w ogole oplaca ?

z góry dzieki wielkie :!:
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Do sprawdzenia filtr - coś mogło się tam dostać i zablokować wirnik pompy. Sprawdź też drożność węży. Jeżeli nic tam nie ma to silnik pompy do wymiany.
  • Specjalista AGD
    jeżeli to buczenie słychać w okolicy filtra i pompy to prawdopodobnie jest zablokowana turbinka pompy, po wyjęciu filtra dokładnie sprawdź turbinkę, być może coś ją blokuje lub jest nawinięte na jej ośkę,po czterech latach możliwe jest też naturalne zużycie silniczka pompki - wtedy do wymiany, koszt około 30 - 50 zł.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie za pomoc !!!

co sie okazalo to rzeczywscie w wirniku znalazla sie spiączka od paska i to zablokowalo wszystko. Po wyjeciu zaczelo wszytko normalnie dzialac, chociaz co niektorzy w domu mają wrazenie, że pralka tochę głośniej teraz działa.

może ten wirniczek od pompy naprawdę jest już do wymiany ??

dzięki
    pozdro
  • Specjalista AGD
    jeżeli pompa normalnie wylewa wodę to jeszcze nie wymieniaj, wymienisz po następnym zatrzymaniu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    a ja ci piszę wymieniaj jak najszybciej !!!
    Miałem jużtrzy przypadki ( bosch max , procek smd )
    najpierw zablokowana pompa , woda w wirniku itd normalne w tym typie pompy po 4-5 latach, a potem leci triak, a potem tranzystor , a potem dziurka w procku się robi . i 600zł za programator "fachowcy" ha
  • Specjalista AGD
    Jeżeli chcesz wydać koniecznie pieniądze to możesz posłuchać fachowca rydzkacycka i na wyrost wymienić silnik pompy, on jak pisze naprawił już trzy pralki i wie co grozi jak jej nie wymienisz czym prędzej:D.
  • Poziom 10  
    no dzieki panowie:)
    tak jak mowilem, reszcie sie tylko zdawalo, ze glosniej praleczka chodzi. Mimo wszystko wymieniać ? Ja bym raczej zostawil tak jak jest skoro chodzi :) Mam dwa różne głosy dwóch ekspertów :) Więc jak to jest ?:]

A tak naprawde gdyby doszloby do uszkodzenia programatora, to czy warto to naprawiać ?
    Nie wiem, tak sobie mysle, bo przeciez za niewiele wiecej mozna kupic nową pralkę i dajmy na to trafiając na dobrą promocję, kupimy pralkę z 5 letnią gwarancją! Bo jaka jest gwarancja, ze po naprawie programatora za 6 stów nie rozwali się zaraz coś innego ?

pozdro
  • Specjalista AGD
    Jeżeli pompa wypompowuje wodę bez zakłóceń i za każdym razem to po co wymieniać?
    Zdarzają się przypadki uszkodzenia programatora w przypadku zwarcia w złączce pompki spowodowanego wilgocią ale to nie ten przypadek:D
  • Poziom 1  
    Witam. Bardzo jestem ciekawy, jak zakończyłeś sprawę zapchanej pompy w swoim Maxx boschu. Ja na Twoim miejscu eksploatowałbym ją dalej, nie wymieniając na nową. Wymiany można wykonać w każdej chwili, gdy pompa zupełnie odmówi posłuszeństwa, a nie , bo może się uszkodzić.Pozdrawiam