Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Galaxy 7,3kW nierówna praca.

30 Maj 2008 22:32 3702 7
 • Poziom 2  
  Trzy tygodnie temu wymieniono mi agregat w klimatyzatorze(Galaxy 7,3kW)Przez kilka dni było wszystko w porządku.Od wczoraj zaobserwowałem nierówną i dośc głośną pracę w czasie schładzania pomieszczenia.Pofatygowałem się na dach(jednostka zewnętrzna) i zaobserwowałem ,że wiatrak wyłącza się,a agregat pracuje dalej.Tak samo jest przy starcie,agregat startuje a wiatrak stoi.Po 10 sek.agregat też staje.Proszę o diagnozę tego zjawiska.Z góry dziękuję.

  Poprawiłem temat, regulamin. [DR]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 27  
  Sprawdz uklad zasilania wentylatora .Jesli wentylator nie pracuje to po kilku sekundach kompresor tez sie wylaczy, bo nie skrapla sie gaz w ukladzie chlodzenia .Byc moze ze przekaznik wlanczajacy wentylator jest uszkodzony lub jakis przewod zsunal sie ze zlacza , lub brak polaczenia z kondensatorem rozruchowym .Zalanczanie kompresora i wentylatora jest w tym samym czasie , moga byc dwa przekazniki niezalezne , lub jest to robione na jednym .

  [color=red]Proszę poprawić pisownię[/color]
 • Poziom 22  
  Nie w takich mocach. Wentylator skraplacza załącza jednostka wewnętrzna później idzie to jeszcze przez presostat HP i dopiero wtedy na wentylator lub cewkę stycznika wentylatora. Sprężarkę także załącza jednostka wewnętrzna i idzie to także przez presa lecz LP. Więc jeżeli w pomieszczeniu jest osiągnięta temp. wówczas jednostka zewnętrzna się wyłączy a jednostka wewnętrzna będzie tylko wentylować. To jest normalna praca. Ale jeżeli kolega zada 18C na pilocie a w pomieszczeniu wiemy że jest np 25C to agregat musi pracować. Jak pracuje i po czasie się rozłącza to pewnie niskim ciśnieniem a jeżeli niskim ciśnieniem to pewnie może być brak gazu. Jeżeli chodzi o skraplacz to zacząć proszę od wyczyszczenia jego. Przy pyleniu drzew może być zabity wówczas wyzwoli pres HP
 • Poziom 31  
  Może trochę więcej danych na temat marki tego urządzenia. Galaxy to może być model Galanza jak i Tadirana i zapewniam, że automatyka w nich jest zupełnie inna.
  Ale niezależnie od marki pierwsza sprawa to proponuje sprawdzić silnik wentylatora jednostki zewnętrznej.

 • Poziom 37  
  Zabrudzony skraplacz na pewno ekipa wymieniająca sprężarkę by zauważyła więc najprędzej czegoś nie dopatrzyli i układ nie jest szczelny.

  Jak mogłeś na wewnętrznej jednostce usłyszeć że coś złego dzieje się przy zewnętrznej?
 • Poziom 31  
  Jak wentylator na skraplaczu stoi to ciśnienie rośnie i wewnątrz po rurach usłyszy się to zjawisko. A jeśli rośnie ciśnienie to raczej czynnik jest w układzie.
  Druga sprawa to jeśli sprężarka była wymieniana to jest gwarancja firmy wykonującej tą usługę - wypada najpierw zgłosić się właśnie tam. Tym bardziej, że diagnozuje się takie sprawy na miejscu a nie na odległość inaczej to właśnie będzie "raczej, być może" "prawdopodobnie" i co z tego wynika?

 • Poziom 37  
  No jak się wsłuchujemy to rzeczywiście słychać zmianę ciśnienia - ale to trzeba być miłośnikiem śpiewu łopat wentylatora na schłodzonym powietrzu aby takie niuanse wyłapać.
 • Poziom 15  
  A może o jest normalna praca układu chłodniczego
  nie wiem jak jest w takch wynalazkach, czy jest tam regulacja ciśnienia skraplania , jak nie ma to może monter miał jakieś pojęcie i zamontował presostat do regulacji , albo regulator

  przy zbyt niskim ciśnieniu skraplania - w chłodne dni może zalodzić parownik i po to to właśnie jest

  regulacja tego typu często stosowana w ukłądach chłodniczych
  w klimatyzatorach raczej stosuje się płynna regulację

  napewno starsze modele LG i GE miały taka regulację tylko nie wiem które

  To wcale nie musi być usterka może to jest normala praca układu


  A może jest coś uszkodzone

  Fajnie by było jak być wiedzial jakie jest ciśnienie skraplania pozdro