Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Galaxy 7,3kW nierówna praca.

karczek1 30 Maj 2008 22:32 3549 7
  • #1 30 Maj 2008 22:32
    karczek1
    Poziom 2  

Trzy tygodnie temu wymieniono mi agregat w klimatyzatorze(Galaxy 7,3kW)Przez kilka dni było wszystko w porządku.Od wczoraj zaobserwowałem nierówną i dośc głośną pracę w czasie schładzania pomieszczenia.Pofatygowałem się na dach(jednostka zewnętrzna) i zaobserwowałem ,że wiatrak wyłącza się,a agregat pracuje dalej.Tak samo jest przy starcie,agregat startuje a wiatrak stoi.Po 10 sek.agregat też staje.Proszę o diagnozę tego zjawiska.Z góry dziękuję.

Poprawiłem temat, regulamin. [DR]

0 7
  • #2 31 Maj 2008 06:12
    Dioda52
    Poziom 27  

Sprawdz uklad zasilania wentylatora .Jesli wentylator nie pracuje to po kilku sekundach kompresor tez sie wylaczy, bo nie skrapla sie gaz w ukladzie chlodzenia .Byc moze ze przekaznik wlanczajacy wentylator jest uszkodzony lub jakis przewod zsunal sie ze zlacza , lub brak polaczenia z kondensatorem rozruchowym .Zalanczanie kompresora i wentylatora jest w tym samym czasie , moga byc dwa przekazniki niezalezne , lub jest to robione na jednym .

[color=red]Proszę poprawić pisownię[/color]

0
  • #3 30 Maj 2009 16:30
    pawka_pk
    Poziom 22  

Nie w takich mocach. Wentylator skraplacza załącza jednostka wewnętrzna później idzie to jeszcze przez presostat HP i dopiero wtedy na wentylator lub cewkę stycznika wentylatora. Sprężarkę także załącza jednostka wewnętrzna i idzie to także przez presa lecz LP. Więc jeżeli w pomieszczeniu jest osiągnięta temp. wówczas jednostka zewnętrzna się wyłączy a jednostka wewnętrzna będzie tylko wentylować. To jest normalna praca. Ale jeżeli kolega zada 18C na pilocie a w pomieszczeniu wiemy że jest np 25C to agregat musi pracować. Jak pracuje i po czasie się rozłącza to pewnie niskim ciśnieniem a jeżeli niskim ciśnieniem to pewnie może być brak gazu. Jeżeli chodzi o skraplacz to zacząć proszę od wyczyszczenia jego. Przy pyleniu drzew może być zabity wówczas wyzwoli pres HP

0
  • #4 01 Cze 2009 08:16
    ion-tichy
    Poziom 31  

Może trochę więcej danych na temat marki tego urządzenia. Galaxy to może być model Galanza jak i Tadirana i zapewniam, że automatyka w nich jest zupełnie inna.
    Ale niezależnie od marki pierwsza sprawa to proponuje sprawdzić silnik wentylatora jednostki zewnętrznej.

0
  • #5 02 Cze 2009 09:51
    Chris_W
    Poziom 37  

Zabrudzony skraplacz na pewno ekipa wymieniająca sprężarkę by zauważyła więc najprędzej czegoś nie dopatrzyli i układ nie jest szczelny.

Jak mogłeś na wewnętrznej jednostce usłyszeć że coś złego dzieje się przy zewnętrznej?

0
  • #6 02 Cze 2009 12:16
    ion-tichy
    Poziom 31  

Jak wentylator na skraplaczu stoi to ciśnienie rośnie i wewnątrz po rurach usłyszy się to zjawisko. A jeśli rośnie ciśnienie to raczej czynnik jest w układzie.
    Druga sprawa to jeśli sprężarka była wymieniana to jest gwarancja firmy wykonującej tą usługę - wypada najpierw zgłosić się właśnie tam. Tym bardziej, że diagnozuje się takie sprawy na miejscu a nie na odległość inaczej to właśnie będzie "raczej, być może" "prawdopodobnie" i co z tego wynika?

0
  • #7 02 Cze 2009 12:35
    Chris_W
    Poziom 37  

No jak się wsłuchujemy to rzeczywiście słychać zmianę ciśnienia - ale to trzeba być miłośnikiem śpiewu łopat wentylatora na schłodzonym powietrzu aby takie niuanse wyłapać.

0
  • #8 11 Cze 2009 20:02
    ja9
    Poziom 15  

A może o jest normalna praca układu chłodniczego
    nie wiem jak jest w takch wynalazkach, czy jest tam regulacja ciśnienia skraplania , jak nie ma to może monter miał jakieś pojęcie i zamontował presostat do regulacji , albo regulator

przy zbyt niskim ciśnieniu skraplania - w chłodne dni może zalodzić parownik i po to to właśnie jest

regulacja tego typu często stosowana w ukłądach chłodniczych
    w klimatyzatorach raczej stosuje się płynna regulację

napewno starsze modele LG i GE miały taka regulację tylko nie wiem które

To wcale nie musi być usterka może to jest normala praca układu

A może jest coś uszkodzone

Fajnie by było jak być wiedzial jakie jest ciśnienie skraplania pozdro

0