Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immobilizer proszę o pomoc

31 Maj 2008 01:23 1446 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie jestem nowy.
    Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem że dałem kluczyk z immobilaizerem od mojego auta facetowi co dorabia klucze.
    Nie dorabiał kluczyka tylko chciał sprawdzić czy da się kod zczytać z mojego kluczyka i wgrać do drugiego i to zrobił.
    najpierw włożył jeden kluczyk mój do jakiejś dziurki i poczekał i potem włożył swój kluczyk i poczekał.
    Potem powiedział że nie ma problemu bo kluczyk mu się oprogramował i że mogę kupić tańszy za 180 zł i nie muszę płacić więcej ok 250zł.
    Teraz boję się że on ma mój kluczyk mój kod do immobilizera i może ukraść auto.
    Co powinienen zrobić, czy jakoś jechać do innego serwis by zmienili mi kod immobilizera w komputerze w aucie tak by on tym kluczykiem nie odpalił.
    Może ten kluczyk co on zrobił da się skasować i może on to zrobi.
    Tych ząbków na kluczyku nie dorabiał.
    Nie chcę stracić samochodu.
    Może on będzie uczciwy i skasuje kod.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Daj sobie spokój, nic nie będzie, facet nie ma Twojego kodu, to normalna procedura!
  • Poziom 11  
    Jak nie ma jak powiedział że udąło się oprogramować.
    Czy w tym kluczyku jest jakiś układ co można wogóle kasować.
  • Poziom 21  
    Litości... Kupiłeś zamek do drzwi od mieszkania ? Uważaj bo sprzedawca może mieć dorobione klucze ! Zamontowałeś alarm w samochodzie? Uważaj bo osoba która zamontowała Ci alarm może doprogramowała sobie własnego pilota i teraz będzie mogła wejść do środka autka...

Jeżeli tak się boisz to podjedź do ASO, wymień wszystkie zamki i przeprogramuj immo. Zapłacisz około 2500 PLN (nie wiem jaki to samochód... ) i będziesz mógł spać spokojnie :)
  • Poziom 33  
    Solo napisał:
    Jeżeli tak się boisz to podjedź do ASO, wymień wszystkie zamki i przeprogramuj immo. Zapłacisz około 2500 PLN (nie wiem jaki to samochód... ) i będziesz mógł spać spokojnie :)

Ale mechanicy na pewno juz zacierają ręce że będą mogli ukraść mu samochód. Trochę zaufania. Ja mówię tak - jeżeli podejrzewasz kogoś o coś takiego, to sam jesteś zdolny to zrobić. Jak idziesz do fryzjera to też się boisz że Utnie Ci ucho?!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz nauczkę, następnym razem zastrzel dziada! Masz wtedy 100% pewności, że autko będzie bezpieczne!
  • Poziom 11  
    No tak gościu wie że nie mam drugiego czarnegi i czerwonego kluczyka bo taki samochód już kupiłem, na dodatek jak mu powiedziałem dorobił ten kod oczywiście nie rżnoł klucza.
    I na tym forum jak i na innym mnie też mówią że teraz to wymiana kodu w immo.
    Nie każdy tak kombinuje, pisaliście że skoro wiem to znaczy że i ja to robię, dajcie siana po co telewizory za rok czy dwa nie będzie się już naprawiać.
    I mnie zwolnią z roboty czy dadzą inną robotę.
    Już się żle dzieje na rynku.
    Na pewno gostek nie uczciwy.

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Narazie rozwiązałem to tak:
    Zrobiłem nadajnik i odbiornik na częstotliwość mojego imo i jak chcę odpalić to mój nadajnik rozpoznaje że immo się chce łączyć i włącza swoją częstotliwość która zagłusza immo w aucie.
    Ustawiłem na tyle szybko załączenie w pic-u by w momencie wysłania sygnału do immo był juz mój sygnał.
    Teraz nawet orginalny klucz i każdy inny nie spasuje.
    Trzeba pogrzebać i znaleść moje dziadostwo ale nikomu się nie będzie chciało bo całą noc i dzień by tego szukał.
    No chyba że ma sprzęt to może wykryje ale nie sądzę bo jest za duży sygnał.
  • Poziom 17  
    lol , idz sie zastrzel , gosc ktory ma sile ciagnac swoj interes skopiowal ci transonder :) pewnie nadpisze go drugi raz przy drugim kliencie :) ciesz sie , bo napewno ci fury nie buchnie
    tak jakby komus sie chcialo krasc starego parcha
    ja mam pilota dopasowanego do wszytkich aut ktore robia ... zaden z klientow nie ma pretensji bo zawsze komus sie moze zdarzyc zatrzasnac klucze w aucie , wtedy wiadomo gdzie uderzyc
    postaraj sie uwierzyc w ludzka godnosc , bo kazdy kto ciagnie wlasny wozek ,nie znizy sie do pierdolniecia komus auta , tymbardziej nie takiego w ktorym da sie transponder skopiowac

to jak bylo te przyslowie jak kochac to ... , jak kraść to złom ?