Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona karta pamięci SanDisk 1GB

31 Maj 2008 02:48 14428 17
  • Poziom 15  
    Witam,
    Posiadam kartę pamięci SD SanDisk 1GB, używałem jej w palmtopie, raz w aparacie cyfrowym a odczytywałem ją poprzez czytnik kart.
    Pewnego razu włożyłem ją do palmtopa i gdy chciałem przejść do folderu karty pamięci, zaczynał się mulić i zawieszać aż do wyciągnięcia karty. Przy odczytywaniu w komputerze poprzez czytnik sytuacja wygląda podobnie.
    Czy jest jakiś sposób, żeby przynajmniej odzyskać dane z tej karty (żadne programy do odzyskiwania jej nie widziały)?
    Czy można ją jeszcze przywrócić do sprawności?
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A tak przy okazji, to jak odzyskać dane z głównego katalogu karty pamięci (z plikami które były w folderach nie było żadnego problemu)?
  • Poziom 15  
    Ponawiam pytanie z poprzedniego posta!
  • Użytkownik obserwowany
    Mam zgrany programatorem obraz .NAND waży (67 584KB).Możecie polecic jakieś free narzędzia aby podejzec różne pliki,np systemu.
  • Poziom 43  
  • Poziom 15  
    A więc jak odzyskać dane z głównego katalogu karty pamięci?

Czy aby odzyskać lub odczytać dane z tej uszkodzonej karty kanieczne jest jej rozbieranie (podłączałem kilkakrotnie i za każdym razem był ten sam efekt, który opisałem w 1. poście)?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jeżeli karta jest wykrywana przez system i wiesza się on dopiero przy próbie wejścia na kartę (tak zrozumiałem), to z karty da się czytać. Jeżeli tak, to wykonaj obraz tej karty za pomocą programu DMDE. Opis znajdziesz na forum.
  • Poziom 15  
    Gdy wkładam kartę do czytnika przez cały czas miga w ten sam sposób dioda. Gdy wchodzę w mój komputer zawiesza się. W takiej sytuacji będę mógł zrobić ten obraz?

Czy wie ktoś jak odzyskać dane z głównego katalogu sprawnej karty pamięci?
    fred112 napisał:
    Gdy wkładam kartę do czytnika przez cały czas miga w ten sam sposób dioda. Gdy wchodzę w mój komputer zawiesza się. W takiej sytuacji będę mógł zrobić ten obraz?

Świecąca/migająca dioda to objaw czytania karty . Jeśli jest uszkodzona , to odczyt potrwa trochę/sporo czasu . Dopóki kartę widać jako urządzenie i o całej pojemności , to wystarczy odpowiedni program i cierpliwość . A nawet dużo cierpliwości . Tutaj jest ona bardzo potrzebna .
    Jakie to pliki masz w głównym katalogu karty ? Aparaty zwykle zapisują pliki/fotki w folderach , a nie w głównym katalogu . Zresztą takie właśnie foldery tworzą sobie same , a właściwie ich oprogramowanie wewnętrzne .

Pozdrawiam .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    A więc tak, mam dwie karty pamięci SD jedna to kingston 2GB (sprawna), druga SanDisk 1GB (uszkodzona). Obie używam w palmtopie, tylko SanDisk była dwa razy w aparacie. Obie odczytuje w kompie poprzez czytnik kart.

Z Kingstona skasowały mi się dane (nie wiem w jaki sposób), większość z nich była w podkatalogach, ale około 300MB znajdowało się w katalogu głównym. Dane z podkatalogów odzyskałem bezproblemowo, nie mogę natomiast odzyskać danych z głównego katalogu. Jak więc mam odzyskać te dane?

Gdy do czytnika włożę kartę SanDisk dioda miga nie w taki sposób jak zawsze. Nie pokazuje mi pojemności tej karty, bo w tym momencie się zawiesza aż do wyjęcia jej z czytnika.
    Wykonałeś skanowanie karty choć którymkolwiek z podanych wyżej programów ? Jakie były wyniki ?
    Druga karta , albo jest uszkodzona , albo musisz czekać do skutku , aż pojawi się wynik odczytu . Wskazane wielokrotne próby .

Pozdrawiam .
  • Poziom 10  
    ja mam podobny problem... serwisant przez przypadek wygiął kartę micro i teraz nie moge z nich odzyskać danych. system czasem wykrywa kartę a czasem nie. podane wyżej programy albo karty nie widzą albo jak już wykryją to pokazują 0kb pamięci. da się jeszcze odzyskać te dane?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ctkom napisał:
    serwisant przez przypadek wygiął kartę micro
    (...) programy albo karty nie widzą albo jak już wykryją to pokazują 0kb
    Wszystko wskazuje na mechaniczne uszkodzenie w/w karty, np. doszło do przerwania punktów lutowniczych, ścieżek itp.
    Ingerencja w tak zminiaturyzowane układy? Niemożliwe do wykonania w domowych warunkach, jak również w większości firm odzyskujących dane z fizycznie uszkodzonych nośników wymiennych.
  • Poziom 28  
    Z microSD jest faktycznie problem taki, że właściwie niemożliwe jest oddzielenie fizyczne modułu pamięci z plastikowej obudowy. Podobnie jest też casem w Olympus xD.

Gdyby to było możliwe to odzysk byłby możliwy pewnie z takiej micro-karty:) Możesz próbować czytać posektorowo przy pomocy DMDE. Może to trwać dłuuuugo, ale potem nagrywasz taki obraz dysku na inną kartę i skanujesz programami do odzyskiwania danych. Zawieszanie jest też powodowane często bad-blockami w jakimś obszarze pamięci karty. Jak ją jednak wygiął, to raczej wniosek jest jeden - uszkodzenie mechaniczne.