Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV problem z otweiraniem el. szyby

Kursaxx 31 Maj 2008 10:32 8824 14
  • #1 31 Maj 2008 10:32
    Kursaxx
    Poziom 15  

Witam. Kolejny problem w autku rodziców nie otwiera i zamyka sie szyba kierowcy . Została w pozycji prawie całego otwarcia . Gdy sterujemy szybę słychać prace silnika . Podejrzewam że spinka sie rozleciała łączaca szybę z podnośnikiem . Musze rozebrać tapicerkę a nie robiłem tego w tym aucie nigdy i nie wiem za bardzo jak za to Zabrać . Ma może ktoś jakiś opis demontażu tapicerki drzwi ??

Dziękuje za pomoc z góry

• #2 31 Maj 2008 10:46
    milejow
    Poziom 42  

Za sterowaniem lusterka masz wkret,nastepne mocowania po zdjeciu nakladki uchwytu do zamykania(2 wkrety)Na dole tapicerki,przy progu masz tez wkrety i ostatni na krawedzi tapicerki,przy nakladce lusterka.To pikus,bardziej skomplikowane jest zdemontowanie blachy z napedem szyby.Jednak przy poprawnych zdolnosciach manualnych,spokojnie i bez pospiechu dasz sobie rade

• #3 31 Maj 2008 16:42
    Kursaxx
    Poziom 15  

oka bede walczył z tym . A wiesz może czy można dokupić samą tą spinkę łączącą podnosnik z szyba ?

• #4 31 Maj 2008 21:47
    milejow
    Poziom 42  

Spinke?wydaje mi sie,ze tam jest metalowy element mocujacy szybe sciskany sruba na klucz 10mm(sa dwie sztuki tego mocowania)

• #5 04 Cze 2008 07:17
    strzalaaa
    Poziom 17  

plastikowe spinki są w Golfie(pewnie popękane-standart), można dokupić i wymienić, choć wymiana troche kłopotliwa

Dodano po 1 [minuty]:

milejow-element mocujący jest przymocowany do tej śmiesznej spinki, pozdrawiam

• #6 07 Lip 2008 23:10
    Vegeta_1906
    Poziom 12  

miałem to samo u siebie w Golfie, plastikowa "spinka" oczywiście złamana. nachodziłem się za nią troszkę i nie mogłem nigdzie znaleźć. ale w sklepach VW czasami jest, mi sie tam udało kupić. pozdrawiam

• #7 08 Paź 2009 07:41
    gregor_21
    Poziom 9  

Witam,
    odkopię temat.. Zabrałem się za naprawę/wymianę mechanizmu, ponieważ wpadła mi szyba do środka ;( Niestety nie wiem jak zdemontować tą blachę z silnikiem, odkręciłem wszystkie śruby ale wydaje mi się, że to jest nitami przytwierdzone. Ktoś podpowie jak to ustrojstwo zdemontować?? bardzo proszę o konkretną podpowiedź.
    pozdrawiam

• #8 08 Paź 2009 08:05
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Podpowiem ci, że są tam 2 zaślepione gumami dziury. Odkrywasz gumę i zjeżdżasz mechanizmem na ich poziom i odkręcasz.

• #9 08 Paź 2009 08:15
    invector
    Poziom 18  

Blacha nie zejdzie dopóki nie wyciągniesz szyby. Mechanizm opuszczania, jest jak zauważyłeś przynitowany do tej blachy z którą walczysz i ma zejść razem z nią. Masz tam takie czarne okrągłe zaślepki dzięki którym odepniesz szybę od mechanizmu. O ile dobrze pamiętam wyciągasz takie plastikowe nity a w tedy szyba wyjdzie górą. Po tej czynności blachę będzie można oddzielić od drzwi.

• #10 08 Paź 2009 09:15
    gregor_21
    Poziom 9  

ok, jak wrócę do domu to będę się z tym bawił. Kolega yasiu.brzeg mówi o wymianie samych końcówek mocujących szybę? Silniczek słychać ale podnośnik chyba nie jeździ (może coś z linką) ale jeszcze muszę dobrze się przyjrzeć temu bo wczoraj już późno było.. Zastanawia mnie tylko ta blacha i to co invector pisze "wyciągasz takie plastikowe nity a w tedy szyba wyjdzie górą. Po tej czynności blachę będzie można oddzielić od drzwi" - ta blacha wydaje mi się jakby "przyspawana" do drzwi bo ani rusz, a szyba gdzie by tam trzymała? ona leży luźna na spodzie drzwi.

PS. w miedzy czasie znalazłem jeszcze link do strony gdzie są dokładne zdjęcia z opisem i wydaje mi się że tam nie ma już nic więcej tylko dlaczego tak trzyma?

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

• #11 08 Paź 2009 12:13
    invector
    Poziom 18  

Trzyma bo jest wysmarowane dookoła jakimś uszczelniaczem (żeby nie dzwoniła blacha o blachę) Musisz czymś podważyć a na pewno puści.

• #13 09 Paź 2009 12:09
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Przed rozebraniem zakup od razu plastikowy element trzymający szybę do podnośnika. Na pewno jest pęknięty stąd szyba znalazła się na dole. Możesz ją podnieść ręką?

• #14 09 Paź 2009 14:53
    zgaja
    Poziom 10  

yasiu.brzeg napisał:
    Przed rozebraniem zakup od razu plastikowy element trzymający szybę do podnośnika.

Niestety najlepiej taką cześć kupić w ASO
    lub w sklepie z oryginałami.

Nie warto kupować używek, bo problem z szybą wróci do Ciebie szybciej niż myślałeś!

• #15 10 Paź 2009 14:44
    gregor_21
    Poziom 9  

witam ponownie :)

Wszystko już naprawione, złożone - DZIAŁA :)

To co pytałem wcześniej a mianowicie dlaczego ta blacha tak trzymała - faktycznie kwestia uszczelki! A szyba spadała bo rozleciały się te plastikowe elementy podtrzymujące szybę. Nowy podnośnik (bez silniczka) kosztuje ok 120 zł, a same te plastiki........ 60 zł !!!!!!!!!!!!!!!!! Zdzierstwo !!! Nie są to oryginalne bo VW sprzedaje całe podnośniki :( Ale kupiłem te plastiki, założyłem i hula.

Dzieki za odpowiedzi, były bardzo pomocne. Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo