Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec dwufunkcyjny , woda raz zimna raz gorąca

krzysztof0 31 Maj 2008 11:06 10871 8
  • #1 31 Maj 2008 11:06
    krzysztof0
    Poziom 14  

Witam ,mam w soim domu piec dwufunkcyjny buderusa , i o ile z ogrzewaniem do kaloryferów nie ma problemów , to jeśli chodzi i podgrzewanie wody to tragedia.Nie można praktyczn ie wziąć prysznica , bo woda leci raz gorąca że parzy , a za chwilę letnia potem już prawie chłodna i znów gorąca.Co jest tego przyczyną?

dzięki za rady

pozdrawiam

0 8
  • #2 31 Maj 2008 12:11
    tyktyk
    Poziom 24  

Rozumiem, że jest to piec bez boliera załacza się gdy otwierasz kran. Lepszym rozwiazaniem jest wymiennik. W toim przypadku jeśli nie chcesz robić rewolucji w kotłowni to kup do prysznica baterię termostatyczną.
    Wezwij też fachowca instalatora żeby ewentualnie wyregulował piec. Dzieje się tak że masz różne temperatuty bo jak otwożysz kran to leci zima która jest w rurach potem jest podgrzana i leci gorąca. Jeśli puscisz słaby strumień to piec może nie wyczuć przepływu wody i nie załaczy /wyłączy się- zaczyna lecieć letnia potem zimna.....
    piec do regulacji no i mercedes wśrod bateri <bateria termostatyczna>

Pozdraiwm

0
  • #3 31 Maj 2008 13:48
    krzysztof0
    Poziom 14  

u teściowej , tylko nie w domku a w mieszkaniu w kamienicy , też jest piec dwufunkcyjny , i jak odkręci wodę to owszem na początku jest zimna , ale jak zleci z rur to potem jest juz temeperatura taka jak na piecu cały czas np. 40stopni , a u mnie ustawione 50 , a czasami leci taka gorąca że nie można ręki pod wodą ujtrzymać. Tylko u treściowej od pieca do kranów jest 1m , a u mn ie około 5m. No i nie wiem czemu ale mam słabe ciśnieni na ciepłej wodzie , na zimnej jest okj , a jak odkręcę ciepłą to ne ma takiego mocnego ciśnienia.I zawuważyłęm że jak odkręcę gorącą wodę to piec się włącza , palniki chopdzą na full , i siE wyłącza , znów się włącza i znów wyłącza.Czy tak ma być?

1
  • #4 31 Maj 2008 18:46
    tyktyk
    Poziom 24  

czyli problem masz z ciśnieniem nie nadanżasz odbierac gorącej wody i piec gaśnie potem znów zapala jak odpłynie. Sprwdź co z tym cisnieniem.

1
  • #5 24 Lut 2015 16:32
    GabiiWojtek
    Poziom 9  

Panowie mam podobny problem tym razem w piecu dwufunkcyjnym z zamkniętą komorą spalania Neckar, to jest dokładnie to samo co Junkers. W każdej bateri i tej w kuchni(2m od pieca) i w łazience (3m od pieca) i pod prysznicem(1m od pieca) leci raz ciepła raz zimna woda ( piec się włącza i wyłącza co po chwila). Był fachowiec z serwisu skasował mnie prawie 200zł i wydawało mi się że przez pewien czas było dobrze ale nic z tego teraz jest dalej to samo. Dokonał konserwacji i czyszczenia. Minęło już ze 2-3 miesiące. Jest to bardzo denerwujące pod prysznicem. Boje się, że znów ktoś przyjdzie wybule kase i będzie to samo. Więc chce się sam zainteresowac tematem. Podejrzewam jakiś termostat, że gdy temp osiąga określoną temp to jest zepsuty i zamiast utrzymać to, to wybija. Czy ktoś miał kiedyś ten problem? Dodam że piec chodzi 7 lat nigdy nie było problemów a teraz się pojawił w zasadzie z rozpoczęciem sezonu grzewczego w październiku.

0
  • #7 25 Lut 2015 15:28
    GabiiWojtek
    Poziom 9  

Chcę zacząć od odkamienienia, czy to chodzi o wpuszczenie w układ CO preparatu Sentinel X400?

0
  • #9 27 Lut 2015 21:26
    GabiiWojtek
    Poziom 9  

szkoda kasy na ten Sentinel X400. Sprawdzilem to i kosztuje 180 zł a ja odkamieniłem za kilka zł. Po prostu odkręciłem wymmiennik ( dwa małe wkręty przykręcane od spodu. Jedynie przy spuszczaniu wody ze wzglądu na małą ilość miejsca koło pieca było cieżko dojść i się trochę nagimnastykować.
    A odkamieniłem wlewając kilkukrotnie kwasek cytrynowy z wrzątkiem w sumie zużyłem 4 kwaski ale doczyściło superowo widać że w środku czyściutko. To była na początek bo ta najtańsze. Teraz czeka mnie wymiana czujnika ntc to jest jeszcze prostsze ale trochę droższe bo za nowy trzeba dać co najmniej 60zł+transport. Ale czuje że mój jest dobry, może coś podpowiecie rezystancja w temp pokojowej po wykręceniu 12,6kohma po wsadzeniu do gorącej wody spadałodo ok 3kohm a po wyciągnięciu zwiększała się 4,5,6,.. itd. Dlatego myślę że on jest ok choć może to nie jest miarodajne?
    Jak jest ok to oznacza że to płyta, coś mi się wydaje że na tym się skoczy bo jak przrabiałem swoją pralkę to po reanimacji przez fachowców okazało się że te pralki są programowane na ileś tam cykli i cos się przepala. Więc myślę że na tym się skończy, jaki jest koszt wymiany elektroniki (płyty głównej) tego pieca tz n Neckar NW 21-1 AE (czyli junkers) i czy opłaca się w 6 letnim piecu?

0