Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Diora - Nowe Głośniki czy naprawa starych

31 Maj 2008 11:44 1820 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Temat dotyczy kolumn diora. Jak widać na foto głośniki nie są w najlepszym stanie ;) i moje pytanie leży tutaj... nie wiem co zrobić czy dać głośniki do naprawy czy może kupić nowe albo regenerowane tonsile?

Bardzo prosze o odp. ponizej zamieszczam zdjecia

Głośniki jakie tam są to zwykłe tonsile

4x 20/40 40w niskotonowe
    2x 16/80 80w średniotonowe
    2x 10/80 80w wysokotonowe

http://img401.imageshack.us/img401/2065/dsc9319pd7.jpg
    http://img81.imageshack.us/img81/9342/dsc9320oz4.jpg

Kolega trochę przesadził z wielkością zdjęć.
    Zdjęcia należy zamieszczać przy pomocy funkcji "Dodaj obrazek".
    W tytule postu należy podać markę i model sprzętu o którym mowa.
    Proszę użyć "zmień" i poprawić zdjęcia, jak i tytuł postu.
    [Art]
  • Poziom 29  
    Witaj, jesli czujesz się na siłach to zregeneruj je, jeśli nie to kup nowe, głośniki te były też używane w zestawie Scherzo 200, tylko z tym, że tam były basy 2x GDN 20/60/15 Ohm połączone równolegle. Jeśli interesują Cię prawie nowe głośniki takie jak potrzebujesz to pisz na PW bo mam 2 szt idealne-kupowałem kiedyś w sklepie wraz z siatkami oraz ramkami. Pozdro.
  • Poziom 9  
    samemu raczej nie będe regenerował bo uwale :P kupił bym od ciebie może ale tylko jak byś miał 4 sztuki. A może kupić regenerowane tonsile na allegro za 25zł sztuka ?
  • Poziom 31  
    Malas1984
    Napisał przecież że siedzi tam gdn 20/40, a nie 20/60/15

peku666
    Zawsze możesz komuś podesłać żeby Ci zregenerował.
    Np. mnie :P
    Jak coś to napisz na gg...
  • Poziom 9  
    Ile sobie życzysz za regeneracje całego zestawu ?

Albo ktokolwiek inny z forum ?

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

A może polecicie mi jakieś głośniki odpowiadające tonsilom. Np z allegro. czy raczej kupic tonsile czy zregenerowac
  • Poziom 29  
    Mam sredniotonowce GDM 16/80/8 Ohm i drugi GDM 16/150/8 Ohm, chcesz? U mnie leża ;-) , prawie jak nowe. Napisz na PW . Chcesz to moge foty posłać. Nie kupuk żadnej tandety za 25zł ;-)- moja rada.

Takie sprawy proszę załatwiać na PW
    Przypominam koledze, że posiada cztery ostrzeżenia za pisanie postów niczego nie wnoszących do tematu.
    przemo-lukas
  • Poziom 10  
    ja bym kupił nowe głośniki

Zdania zaczynamy dużą literą. Proszę używać znaków interpunkcyjnych
    przemo-lukas
  • Poziom 29  
    Dlatego pisze, że mam idealne głośniki, jestem ich pierwszym sklepowym właścicielem, są nie wyblaknięte, niepowgniatane i co ważne nie dojechane przez przestery, złe zwrotnice oraz moce.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego, najlepszym rozwiązaniem było by wymienić głośniki na nowe, ewentualnie wysłać do Protonsila w celu regeneracji. Możesz je samemu regenerować, lub oddać innej osobie. Jednak istnieje prawdopodobieństwo znacznej zmiany parametrów.
  • Poziom 9  
    Dziękuje wam za pomoc. Problem rozwiązałem. Do sprzedania mam cały zestaw tych głośników (oprocz wysokich tonow) jakby ktoś chciał je zregenerowac :) cały komplet (4 niskie i 2 średnie) za 50 zł odstąpie :)

Moderowany przez przemo-lukas:

Zamykam temat. Pkt 10.2 dozwolone jest podziękowanie za pomoc, co jest jednoznaczne z zakończeniem tematu.