Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie podłączyć kabelek w pralce Predeom Polar PS 663S BIO ?

remuch 31 Maj 2008 11:49 3714 7
  • #1 31 Maj 2008 11:49
    remuch
    Poziom 10  

Pralka Predom PS 663 BIO pierze, ale nie wiruje, po otwarciu pokrywy ukazuje sie jeden odłączony od programatora kabel w kolorze ziolono - zółtym. Są dwa wolne miejsca w programatorze, na rusynku oznaczone odpowiednio nr 1 i nr 2, czerwoną kropką oznaczone jest miejsce skąd kabel wychodzi, czli drugi jego koniec. Gdzie podłączyć ten kabel??? czy to może nie jego wina że pralka nie wiruje??

Gdzie podłączyć kabelek w pralce Predeom Polar PS 663S BIO ?
    By przemas at 2008-05-31[/img]

1 7
  • Pomocny post
    #2 31 Maj 2008 11:58
    schnauzerman
    Specjalista AGD

to jest przewód zerujący, przykręcony jest śrubką do metalowej części programatora a drugi koniec ze złączką konektorową podłącz do wyłącznika Bio-wirówka, to nie jest powód braku wirowania, sprawdż w/w wyłącznik i złącze silnika

0
  • #4 31 Maj 2008 12:17
    remuch
    Poziom 10  

dzieki za błyskawiczną odpowiedź, tyle że ja z zawodu jestem fizjoterapeutą i czytanie schematów to dla mnie ciemna magia, myślałem ze podłącze kabelek i będzie git, jeszcze jedno... jak włączam wirowanie to pralka kręci bębnem ale bardzo powoli jak na wirowanie...

0
  • #5 31 Maj 2008 12:42
    rychu27
    Poziom 13  

Witam!
    Pytanie: czy te wolne obroty wirowania są przy pustej (bez prania) pralce również? Spadek mocy silnika wskazuje na częściową utratę pojemności przez kondensator. Pomiar pojemności jest kłopotliwy więc zalecam podmianę na nowy 16 µF . pozdrawiam
    Rychu27

0
  • #6 31 Maj 2008 13:16
    remuch
    Poziom 10  

tak, wolne obroty są również przy pustej pralce

0
  • Pomocny post
    #7 31 Maj 2008 17:08
    schnauzerman
    Specjalista AGD

może być uszkodzony silnik lub złącze konektorowe silnika ma zwarcie, sprawdź to koniecznie, złącze to taka plastikowa kostka połączeniowa przy samym silniku

0
  • #8 01 Mar 2013 21:53
    Mr0weq
    Poziom 11  

Dzisiaj przejrzałem wszystkie wątki dotyczące wirowania pralki PS 663 P BIO - takiego rozwiązania nie znalazłem a zrealizowałem naprawę. Może komuś się przyda:
    Objawy: wirowanie startuje na krótki moment (1-2 sekundy) i silnik hamuje. Po dłuższej chwili podobnie. Reszta działa, do tego lekki "elektryczny" swąd.
    Po dłuższej analizie:
    PROGRAMATOR - padły styki N i 15 (one dają częste impulsy do sterowania rewersem. Po rozebraniu - wypalone, ale normalny ruch rewersyjny działał.
    Wymieniłem pakiet, założyłem - pralka działa.
    Pozdrawiam Kolegów.
    Krzysztof

0