Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualna klawiatura - rękawica z czujnikami przyspieszenia

mi_ma 31 Maj 2008 13:13 4981 10
  • Wirtualna klawiatura - rękawica z czujnikami przyspieszenia

Elementy SMD dzięki małym rozmiarom idealnie nadają się do budowy takich projektów. oto wirtualna rękawica zaprojektowana przez studentów prof. Krisa Pister'a Uniwersytetu w Kalifornii. pozwala na tłumaczenie ruchów ręki na odpowiadające im litery alfabetu.

Rękawica wykorzystuje czujniki przyspieszenia firmy Analog Devices ADXL202 (dwukierunkowe) przymocowane na końcu każdego palca i jednym dodatkowym na dłoni. Wszystkie ruchy są rejestrowane przez mikrokontroler AVR, który przesyła wszystkie informacje przez port szeregowy do komputera.

W komputerze dane obrabiane są przez program mający za zadanie rozpoznać znaki i wykonać określone działania. kod w assemblerze i kod źródłowy w C do komputera dostępne są na stronie źródłowej.

Źródło http://www-bsac.eecs.berkeley.edu/archive/users/hollar-seth/fingeracc/fingeracc.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #3 31 Maj 2008 14:40
    zbyrek
    Poziom 23  

Bardzo fajny projekt. Znak spacji trochę źle się kojarzy... Pewnie ciężko się nauczyć obsługiwać.

• #4 31 Maj 2008 14:41
    Doominus
    Poziom 34  

Tłumacz języka migowego był by z tego niezły.
    Ale jako klawiatura to jakoś mi nie pasuje.

• #5 31 Maj 2008 21:39
    12030
    Poziom 11  

no no projekt bardzo fajny i ciekawy.Można zakozaczyć przed kumplami takim sprzętem :D.niezłe gały im wyjda.A tak jak dla mnie projekt SUPER.

• #6 31 Maj 2008 23:00
    Rinho
    Poziom 19  

Jako klawiatura to chyba ciężko użytkować, ale np sterowanie jakiegoś manipulatora? To już chyba bardziej poręczne.

• #7 31 Maj 2008 23:43
    grito
    Poziom 19  

Doominus napisał:
    Kolega zaproponował idealne zastosowanie tego urządzenia. W połączeniu z przenośnym syntezatorem mowy ogromnie ułatwiło by to porozumiewanie się z osobami głuchoniemymi. Czy istnieją jakiekolwiek tego typu urządzenia tłumaczące/mówiące? Spotkał się może kiedyś ktoś z czymś takim?

• #8 02 Cze 2008 10:58
    Doominus
    Poziom 34  

Widziałem materiał wideo z takiej prezentacji.

• #9 06 Cze 2008 19:02
    mcgyver26
    Poziom 16  

a można by tak takimi rękawicami grać na kompie np.w jakąś strzelaninke (zamiast klawiatury lub jojstyka)?????;-)

• #10 15 Sie 2008 13:50
    rob.cioo
    Poziom 11  

grito napisał:
    Doominus napisał:
    Kolega zaproponował idealne zastosowanie tego urządzenia. W połączeniu z przenośnym syntezatorem mowy ogromnie ułatwiło by to porozumiewanie się z osobami głuchoniemymi. Czy istnieją jakiekolwiek tego typu urządzenia tłumaczące/mówiące? Spotkał się może kiedyś ktoś z czymś takim?

jakiś czasu na to sie napotkałem, był jakiś projekt ale nie mam do tego juz linków, jakieś pół roku temu na to sie napotkałem, ale o projekcie głucho -_- a szkoda, bo na prawdę wykorzystanie mogło by byś wspaniałe ;]

• #11 23 Sie 2008 14:27
    Wojciech93
    Poziom 10  

Cytat:
    Znak spacji trochę źle się kojarzy...

co masz na myśli?

A projek fajny. Gdyby założyć to szympansowi i nauczyć go języka migowego a to przeprogramowac to możnaby pogadac z małpką :D xD