Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp laserjet 1200 a wydruk dwustronny

klexus 31 May 2008 13:37 4456 10
    klexus
    Level 13  
    Witam
    Chciałem wydrukować prace dwustronnie na hp1200 i nie ma takiej opcji jak druk dwustronny:( jest na to jakas rada??
    Sterownik drukarki z systemu XP
    Połączenie LPT

Pozdrawiam
    klexus
    Level 13  
    Acha spoko to czyli muszę sie pobawić
    1. drukuj parzyste
    2. włóż ponownie do zasobnika tu muszę pomyśleć jak żeby dobrze wydrukowało:)
    3.i drukować nieparzyste

a jeszcze jedno niektóre kartki przy wydruku dwustronnym są pozaginane co to może być??
    klexus
    Level 13  
    tak to wygląda jakbym prasował kartkę i zagniotła sie w środku i bym to przyprasował nie wiem jak to opisać
    Tomek H
    Level 28  
    albo kartka jest krzywo pobierana albo zaczepia o coś przed piecem.
    najprawdopodobniej jednak te kartki są lekko wilgotne i jak pierwszy raz przejdą przez drukarkę to się zwijają po rogach. dlatego warto przed drukiem drugiej strony wyprostować karteczki :D
    wladek83
    Level 32  
    Ja skłaniałbym się ku opcji z zabrudzonym fuzerem, myślę, że masz na wałku dociskowym grubo nalepione zapieczonego toneru i to powoduje lekkie skrzywienie kartki a następnie jej sprasowanie. Uważam, że drukarka powinna trafić do serwisanta celem dokładnego jej przeczyszczenia wraz z rolkami poboru oraz przesuwu papieru.

Pzdr.
    zenon11
    Level 15  
    jesli zagina (prasuje) kartki to moze być uszkodzony docisk lub panewka od strony napedu czesty objaw w tym modelu hp tylko rozebrać cały piecyk i dobrze obejrzeć może się jeszcze zdarzyć że coś przylepiło sie do folii i w tym miejscu będzie się kartka prasować
    klexus
    Level 13  
    Ale to "prasowanie" ma miejsce przy drukowaniu dwustronnym, być może karaki sa do d...y bo po wydrukowanu są powyginane być może ze źle sie układają przy drukowaniu- grzaniu
    wladek83
    Level 32  
    A w czym jest problem, abyś włożył inny papier ( bez pisania zbędnych postów ...) ? Zmień, sprawdź i wtedy pisz o efektach. To jest pierwsze co powinieneś zrobić bez zakładania postu. Wg nas problem tkwi w czymś innym.

Pzdr.

Drogi Kolego : ja czytam ze zrozumieniem, inaczej nie pisałbym co może być z Twoją drukarką... Forum jest do wzajemnej pomocy, lecz nie do wyręczania Ciebie od wymiany papieru w Twojej drukarce, co powinieneś sam zrobić bez zbędnego pisania o tym "a może kartki są do d... ?". O tym czy Twoja drukarka jest wyposażona fabrycznie w dupleks też sam powinieneś się dowiedzieć czytając specyfikację na stronie HP lub patrząc na nią... Ja i inni piszemy Ci o tym, czego nie wyczytasz z instrukcji obsługi drukarki, na tym polega fachowa pomoc. Ale nie w czytaniu Ci instrukcji :| .

I to byłoby na tyle.
    klexus
    Level 13  
    wladek83 wrote:
    A w czym jest problem, abyś włożył inny papier ( bez pisania zbędnych postów ...) ? Zmień, sprawdź i wtedy pisz o efektach. To jest pierwsze co powinieneś zrobić bez zakładania postu. Wg nas problem tkwi w czymś innym.

Pzdr.

to od czego jest to forum?? miałem problem i testowałem i zauwazyłem ze przy drukowaniu dwustronnym sie tak robi, byz moze mam wilgotne kartki i po 1 drukowaniu sie wygina , a prz 2 drukowaniu zle ja wciaga.
    Głównie chodziło mi o duplex przy tej drukarce jak kolega dobrze czyta, nie chciałem zaczynac nowego watku wydaje mi sie ze dobrze zrobiłem

Pozdrawiam

Nie mam zamiaru sie przegadywać co powinienem, czego nie robie.
    Kolega jest kąpany w gorącej wodzie.
    Drukarka wróciła od serwisanta i o dziwo sprzęt jest w bardzo dobrym stanie i tak jak pisałem wcześniej wina kartek, po nagrzaniu odparowywuje z nich wilgoć i sie wywijają i źle są później zabierane z podajnika.
    Następna sprawa to taka ze chodziło mi o program gdzie wybieram sobie w opcjach wydruk dwustronny tj w pierwszej kolejności drukuje parzyste a później trzeba obrócić i drukuje nieparzyste . Tak mam w HP 5550.

Na forum proszę zadawać pytania wtedy jak nic nie znajdziecie w necie i w instrukcji

Proszę o zamkniecie tematu

Pozdrawim