Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy szkoła zawodowa to dobry wybór ??

Szymciosek 31 May 2008 16:19 9929 8
    Szymciosek
    Level 19  
    Nie uczę się zbyt dobrze
    Znam sie komputerach.

Myślę żeby po gimnazjum iść do zawodówki :)
    Jest ktoś w zawodówce ?? Jak tam jest ? Chodzi o poziom nauczania, trudność itp.
    Michal19881
    User under supervision
    Z tego co wiem to są płatne praktyki i masz zawód, egzamin zawodowy o wiele łatwiejszy niż ten po technikum.

Pozdrawiam.
    Szymciosek
    Level 19  
    ... I z tego co wiem od mamy, mogę później się zdecydować iść dalej, np na studia

Tylko czy dla mnie to by było dobre ??
    savege
    Level 13  
    Osobiście nie kończyłem ale dobry znajomy skończył samochodówe i dla niego było super , prawie zero nauki no i praktyka płatna to już coś :D jeszcze tylko zależy na jaką trafisz szkołe no i jaki zawód wybierzesz ale masz dużo łatwiej niż technikum czy liceum . Na swoim przykładzie to ci powiem że jakoś mnie do nauki też nie ciągnie i raczej mi szło kiepsko w gimnazjum ale lubie siedzieć w kabelkach i udało się bez problemu skończyć technikum elektryczne :D
    muzykant
    Level 11  
    savege wrote:
    Osobiście nie kończyłem ale dobry znajomy skończył samochodówe i dla niego było super , prawie zero nauki no i praktyka płatna to już coś :D jeszcze tylko zależy na jaką trafisz szkołe no i jaki zawód wybierzesz ale masz dużo łatwiej niż technikum czy liceum . Na swoim przykładzie to ci powiem że jakoś mnie do nauki też nie ciągnie i raczej mi szło kiepsko w gimnazjum ale lubie siedzieć w kabelkach i udało się bez problemu skończyć technikum elektryczne :D

No tak się wie jak się nie chodziło do zawodówki.

Po zawodówce się nie wie nic twierdzisz, tak nie jest.
    Zawodówka to cięzka charówka i kursy i praca.
    Jak się nauczysz tak będziesz umiał.
    A po studiach umie się tylko trzymać długopis w ręce.
    Mam doktorat i kiedyś chodzłem do zawodówki.
    Co tu pisać wam wystarczy zatrudnić nie jednego po studiach i się widzi co jest.
    Prawdą jest tylko to że po zawodówce co niektózy są naprawdę solidnymi fachowcami, a po studiach solidnymi gadulcami.
    User removed account
    User removed account  
    Michal19881
    User under supervision
    James695 wrote:
    Zależy, z zawodówką bywa tak że idą tam osoby które mają zdolności elektroniczne, ale nie czują się na siłach by iść do technikum, a zdarza się że idą tam dresiarze i ignoranci którzy chcą tylko skończyć zawodówkę by nie mieć wykształcenia gimnazjalnego. Ja wybrałem technikum, właśnie ze względu towarzystwa które często można spotkać w zawodówkach.

Pozdrawiam!

Z doświadczenia wiem, że i w technikum jest dużo takich osobników :cry:
    Tony J.
    Level 20  
    Rokrocznie u siebie na praktyce mam chłopaków z zawodówek i, są też i z technikum, i czasami zastanawiam się czy jedni i drudzy mnie w konia nie robią, co do tego, do jakiej szkoły chodzą.

muzykant wrote:
    otórz...

I pan Doktor wali takiego ora? To ja się cieszę, że skończyłem tylko na średnim.....
    milik
    Level 23  
    Witam
    Ja też się źle uczyłem w gimnazjum. Wybrałem zawodówkę w zawodzie elektronika koronując to wszystko dyplomem czeladnika. Szczerze powiem – jeśli lubisz swój zawód to nie będziesz miał problemów. Poziom poza przedmiotami zawodowymi marny. Praktyka daje praktycznie wszystko – teorię i praktykę. Owszem są też dresiarze ale przecież nie trzeba się z nimi zadawać. W tym roku skończyłem wieczorowe technikum. Napisałem maturę a egzamin zawodowy mnie jeszcze czeka. Skromnie powiedziawszy w ostatniej klasie gdy się rozkręciłem koledzy chcieli mi nosić torbę. Więc i Ciebie czeka jeszcze Twoje 5 minut. Jeśli nie czujesz się na siłach to idź do zawodówki a resztę pokaże czas. Żeby mieć możliwość pójścia na studia musisz ukończyć szkołę średnią.

Tony J. Odnośnie praktykantów z technikum mam podobne odczucia.