Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera sony ccd-tr50E

srcp 29 Jan 2004 13:44 1646 6
    srcp
    Level 12  
    Kamera Sony CCD-TR50E ma chyba 8 lat.
    Po załączeniu w stan player w wizjerze tylko tło brak licznika .Nie ma żadnej funkcji poza EJECT Po załączeniu PLAY tylko na sekundę zawiruje bęben i koniec .Podobnie przewijanie FF i REW krótka próba i to zawsze w kierunku FF.Zauważyłem następujący problem z mechaniką : kiedy kamera jest bez kasety jeden z przesuwających sie wałków które wyciągają taśmę z kasety ten z prawej strony czyli za bębnem jest całkiem na końcu obok bębna i po założeniu kasety taśma jest wyciągana tylko przez ten lewy a więc tylko częściowo opasa bęben. Po przełaczeniu tryb CAMERA w wizjerze są wszystkie symbole ale po załączeniu REC bęben zawiruje na moment taśma nie rusza a w wizjerze pojawia sie mrugający trójkąt z podkreśleniem.Przyznaję że kamery to nie moja specjalnośc ale chciałbym spróbować może ktoś podpowie ?
    Dziękuję
    milosz26
    Level 13  
    witam.
    mozliwe ze wypadl ci albo sie poluzowal bolec z prawej strony laczacy kolek z ramieniem wysuwajacym,jezeli zaczynasz dopiero z kamerami to nie najlepszy poczatek dla sprawnej reki to maly problem.
    ale niestety trzeba miec pojecie o budowie mechanizmu kamer.
    radze sie poradzic kogos kto ma obycie w mechanizmach kamer.
    tak na odleglosc nikle szanse pokierowania naprawa.
    powodzenia.
    brief99
    Level 22  
    witaj...

sprawdz przelacznik funkcji... i NJGORSZE co moze byc, to trzeba rozebrac mechanizm i raz jeszcze poskladac... DOBRA RADA!!!! kamery to nie magnetowidy... trzeba sie niezle natyrac i co najwazniejsze trzeba miec choc troszke pojecia o mechanizmach kamer...
    pozdrawiam.....
    srcp
    Level 12  
    Serdeczne dzięki
    Przyczyną był wysunięty bolec ale udało mi się go założyć i kamera śmiga jak nowa , jednak dalej nie wiem co oznacza ten trójkąt z podkreśleniem?
    pozdrowienia
    domator
    Level 13  
    Trójkąt z podkreślenie oznacza, że kaseta jest zablokowana przed zapisem.
    srcp
    Level 12  
    Serdecznie dziekuję za podpowiedz i pozdrawiam
    :?
    srcp
    Level 12  
    Temat zamykam
    Za pomoc dziękuje